زيبايي صورت: چه بايد کرد و در مراقبت از پوست صورت چه نبايد کرد

 

 

زيبايي صورت: چه بايد کرد و در مراقبت از پوست صورت چه نبايد کرد

 

براي زيبايي صورت و داشتن پوستي زيبا و درخشنده، تداوم در مراقبت روزانه از پوست و استفاده از محصولات مناسب بسيار مهم است. اين که آيا هدف اين است که آهسته پيري پوست طبيعي و يا کاهش و جلوگيري از جوش و آکنه, همه ما نياز به مراقبت هاي زيادي براي سالم نگه داشتن پوست ما. به جاي نگاه کردن به روال روزانه مراقبت از پوست خود را به عنوان يک کار دشوار، شما مي توانيد آن را به عنوان يک فرصت soothing براي بهبود و بهبود پوست خود را ببينيد. مراقبت مداوم روزانه پوست اولين گام در بازگرداندن سلامت پوست و درخشش است.

 

 

در اين مقاله، ما جوانب مثبت و منفي از يک برنامه ايده آل مراقبت از پوست روزانه اشاره خواهد کرد. با ما بمون...

بايدها

?) قبل از رفتن به رختخواب آرايش خود را تميز کنيد.

 

اگر علاوه بر لوازم آرايشي با آرايش بخوابيد، تجمع تمام خاک ها، چربي ها و سموم که در طول روز در پوست تجمع مي کنند، مي تواند مشکلات پوستي زيادي از جمله منفذ مسدود شده، سوزش پوست و جوش و آکنه ايجاد کند. تنها يکي دو دقيقه طول مي کشد تا صورت خود را از باکتري هاي مضر پاک کنيد که به جلوگيري از مشکلات ناخوشايند پوستي در آينده کمک خواهد کرد. اين به اندازه مسواک زدن لازم است.

?) صورتتان را بشوييد.

 

حداقل يک بار صبح و يک بار قبل از رفتن به رختخواب صورتتان را بشوييد. شما مي توانيد پاک کننده صورت از انتخاب خود را براي پاک کردن سطح پوست استفاده کنيد. پاک کننده هاي صورت به رهايي از لکه هاي تيره ناشي از آفتاب سوختگي يا آلودگي محيط زيست کمک مي کنند.

 

اگرچه بيشتر افراد براي تميز کردن پوست قبل از رختخواب بيش از حد تنبل هستند، اما پاک کردن پوست اثرات شگفت انگيزي بر رنگ پوست دارد.

اطلاعات بيشتر در مورد آن...

تونر است و چگونه استفاده از آن به تميز کردن صورت کمک مي کند؟

?) هر روز کرم ضد آفتاب را روي پوست اعمال کنيد.

 

اگر هر روز از پوست خود در آفتاب مراقبت نکنيد، آسيب ناشي از خورشيد مي تواند مشکلات جدي پوستي ايجاد کند. در واقع قرار دادن بيش از حد اشعه فرابنفش از خورشيد يکي از علل اصلي پيري پوست است.

 

به همين دليل است که ضروري است به استفاده از کرم ضد آفتاب به عنوان بخشي از روال مراقبت از پوست روزانه خود را. اگرچه مرطوب کننده ها يا لوازم آرايشي ممکن است حاوي کرم ضد آفتاب باشد، اما براي مراقبت از پوست در طول روز کافي نخواهد بود. بنابراين، يک کرم ضد آفتاب طيف گسترده با SPF حداقل 30 در روز اعمال کنيد.

?) هر روز پوست خود را هيدرات کنيد.

 

اگر روال روزانه شما به گونه اي است که صبح ها عجله مي کنيد، گاهي ممکن است از مرطوب کننده استفاده نکنيد. علاوه بر ضدآفتاب، مرطوب کننده بهترين محصولي است که مي تواند به برنامه مراقبت روزانه پوست شما اضافه شود.

 

اين که آيا آن را پوست روغني و يا خشک خود را, و يا چيزي متوسط, انتخاب مرطوب کننده مناسب براي نوع پوست خود را مي تواند تفاوت زيادي در زيبايي صورت خود را.

بهترين محصولات پوستي چاپار انلاين

 

 

پنکيک آر تي اس

ست براش ? تايي Opallusion Dreamy بي اچ کازمتيک

بالم لب ديپ سنس مدل بامبو

بالم لب ديپ سنس مدل ميوه هاي استوايي

قلم طراحي ناخن مدل داتينگ مجموعه 5 عددي

قلم استون مدل REMOVAL PEN

بالم لب ديپ سنس مدل رز

پالت سايه 21 رنگ فبل مدلES2890

تونر پاک کننده صورت لافارر مدل آبرسان ديجي کالا

کرم روشن کننده قوي درماليفت ديجي کالا

کرم آبرسان و مرطوب کننده سوپکس مدل HYDRA PLUS ديجي کالا 

استيک پاکسازي پوست سيمپل حاوي زغال چوب بامبو چاپارانلاين   chaparonline.com 

منبع : 

https://www.shrunken.com/ae1hZ

https://bit.ly/3JUXYwm

https://cutt.ly/eIqafZK

https://chaparonline.com/product-category/skincare

 

 

 

برچسب ها: زیبایی,صورت:,چه,باید,کرد,و,در,مراقبت,از,پوست,صورت,چه,نباید,کرد,
[ چهارشنبه 22 دی 1400 ] [ 10:59 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

از کجا بدونم تلويزيون بايد تعميير بشه يا نه؟

از کجا بدونم تلويزيون بايد تعميير بشه يا نه؟

همه ي وي ها با يه تضمين يه ماهه ي خدماتي اومدن همچنين مي توانيد گارانتي اصلي کارخانه خود را حفظ کنيد. اگر گارانتي شما منقضي شده است، ما مي توانيم بهترين سرويس را براي بهترين بازيابي تلويزيون در اختيار شما قرار بدهيم.

گام اول:

براي به روز رساني نرم افزار است که مي تواند در تلويزيون شما استفاده مي شود بررسي کنيد. براي نيازهاي تعمير، به کارشناسان تعمير تلويزيون از غرب تهران تکيه کنيد و راهنماي بررسي ما را دنبال کنيد.

مرحله دوم:

اگر تلويزيون شما نياز به تعمير دارد، لطفا ً به فرم رزرو ما مراجعه کنيد تا قرار ملاقات بذاريم.  https://llk.dk/cbyttm

سطح سوم:

هنگامي که شما نياز به تعمير تلويزيون خود را تاييد کرده اند. يک تکنسين معتبر تعمير و نگهداري تلويزيون در اصفهان در زمان مشخص به خانه شما مراجعه خواهد کرد.

مرحله ?:

ما ميخوايم تلويزيونت رو درست روي صحنه درست کنيم

 آيا تعمير يک تلويزيون با تعمير تلويزيون در غرب تهران اقتصادي است؟

بيشتر افرادي که از تلويزيون هاي ال اي دي و ال سي دي استفاده مي کنند مي ترسند که بشکنند. بيشتر مردم مي ترسند که جايگزيني قطعات اصلي خوب ممکن است گران يا ناخوشايند باشد، يا اينکه ممکن است نتونند آن ها را تعمير کنند.

با اين حال هميشه چنين نيست. با يک کارشناس خوب مي توانيد تلويزيون را بدون مشکل برطرف کنيد و نگران خريد دوباره آن نباشيد.

اگر شما مي توانيد تلويزيون خود را با يک پانل شکسته جايگزين. در مواردي که صفحه جلوي تلويزيون آسيب ديده و در نتيجه ترک خورده است مراقب باشيد.

به عنوان تعمير کم هزينه طبقه بندي نشده است. اين به اين دليل است که پنل جلو يا صفحه تلويزيون ??? هزينه تلويزيون را به خود حساب مي کند.

بنابراين در بيشتر موارد جايگزيني تلويزيون در اين مورد اقتصادي تر است. اگر بدشانس هستيد که به طور اتفاقي به صفحه تلويزيون آسيب مي دهيد، ارزش بررسي گارانتي تلويزيون را دارد. اما اگر صفحه تلويزيون شکسته نشده باشد، مي توانيد آن را بدون مشکل برطرف کنيد. دوباره نگران خريد تلويزيون نباشيد.

سرويس تلويزيوني به شما در هر يک از مشکلات کمک مي کند. شما مي توانيد به محل ما مراجعه کنيد و اعتبار ما را بررسي کنيد. تعمير تلويزيون در اصفهان  خدمات متعددي ارائه مي دهد.

منبع :  اديب سرويس  http://adibservice.com

 

https://setiathome.berkeley.edu/show_user.php?userid=11103141

https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/1605198.page

https://independent.academia.edu/MaiPham341

http://ufotech.com.vn/members/rhonacast42.1019019/

http://edu.fudanedu.uk/user/10177/

https://clubs.london.edu/click?r=http://adibservice.com/

http://fudanedu.uk/user/rhonacast4/

http://www.geati.ifc-camboriu.edu.br/wiki/index.php/Usu%C3%A1rio:RhonaCast4

https://git.isis.vanderbilt.edu/RhonaCast4

 

 

 

برچسب ها: از,کجا,بدونم,تلویزیون,باید,تعمییر,بشه,یا,نه؟,
[ يکشنبه 5 دی 1400 ] [ 13:01 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

ايده طراحي در ويلا

مدل‌سازي و طرح‌ ريزي در طراحي معماري يا ايجاد تصوير ذهني خيالي يا واقع گرايانه در معماران بيشتر در طراحي ويلا نمود پيدا مي کند.هنر يا فرايند نقش زدن براي نشان دادن بهترين طرح و افزودن بهترين فرم زيباشناختي سنجيده شده، خلاقيت معماري را در آرشيتکت‌هاي رشته طراحي معماري مخصوصا ويلا به ارمغان آورده است. 

به سبب وجود تراکم بالاي شهرها، طراحي و ساخت ويلا در نواحي غير شهري تبديل به گرايش محبوب و رايجي در حوزه ساخت و ساز فضاهاي مسکوني شده است.

ويلا به عنوان زير مجموعه اي از منازل مسکوني، فضاي سکونتي است که علاوه بر ويژگي هاي عمومي سکونت پذيري، داراي ظرفيت ها و ويژگي هايي است که مختص يک زندگي آرام وگذران اوقات مفرح است.
ويلا يک منزل مسکوني براي تعطيلات و تفنن مي باشد گرچه مي تواند بنابر شرايطي براي اقامت دائم نيز مورد استفاده قرار بگيرد.

طراحي ويلا زمستان-روستيک

به دليل وجود فضاي باز در اطراف بناي ويلا طرح و عملکرد ويلا پيوسته و در ارتباطي تنگاتنگ با فضاهاي بيروني و طبيعي شکل مي گيرد.
وجود اين فضا، آزادي نسبي براي ايجاد طرح هاي متنوع در فضاهاي داخلي و خارجي ويلا فراهم مي آورد و به لطف تکنولوژي در حال پيشرفت خلق فرم هاي خلاقانه و متنوع امکان پذير است.
ارتباط با محيط پيراموني از طريق بازشوها و فضاهايي مانند ايوان ها، بالکن ها و تراس ها بدون محدويت ديد، مهمترين عامل جذابيت ويلاها مي باشد ولي اين ارتباط به گونه اي است که مخل حريم خصوصي نمي شود.

وسعت فضايي ويلا مي تواند در خدمت ايجاد امکانات تفريحي و ورزشي و خانوادگي قرار گيرد، بدين رو يک فضاي مسکوني چندمنظوره با هدف ارتقاي کيفيت زندگي و برآوردن نيازهاي مادي و رواني خلق مي شود.

واژه شناسي ويلا

در زبان انگليسي و فرانسه ويلا به ساختمان هايي با چهار نما که در مناطق ييلاقي ساخته مي شود گفته مي شود.
در ايران ويلا به خانه هاي مسکوني با فضاهاي باز و چهار نما آزاد ،که اغلب در حومه شهرها و نواحي خوش آب و هوا ساخته مي شود،اطلاق مي شود که براي تعطيلات و گذراندن اوقات فراغت و يا سکونت دائم مورد استفاده قرار مي گيرد. 

چرا طراحي ويلا؟

 مدل‌سازي ويلا يا نقشه‌کشي ويلا يا نقشه‌ريزي ويلا عنوان‌هايي هستند که در رشته معماري فقط مربوط به ظاهر ويلا نيستند؛ بلکه استفاده درست از کانسپت‌هاي فضايي، ترسيم تصوير ذهني و اصول طراحي ويلا را شامل مي‌شود.

نقشه ويلا، ترسيمي از فضاهاي موجود، فضاهاي بلااستفاده، فضاهاي بکر را براي معمار به وجود مي‌ آورد به طوري که معمار با خلاقيت مي‌تواند با استفاده از هوش خود که با ايده آل‌هاي کارفرما که وجود دارند و با ابزارهايي که در اختيار دارد پيش طرح ويلا يا اسکيس طراحي ويلا را به کارفرما ارائه دهد.

گروه معماري ويلا1000 با در اختيار داشتن بهترين آرشيتکت‌هاي طراح با تجربه، بيش از 15 سال اين اميد را به کارفرمايان خود مي‌دهد که با داشتن 800 نمونه طراحي ويلا و 142 پروژه ساخت ويلا، نيازي را در هيچ يک از مراحل کار از طراحي تا مشاوره تا اجرا حس نکنند و با خيال مطمئن پروژه خود را به ثمر برسانند.

تماس با ما و مشاوره 

 نگاه گذرا به برخي از پروژه هاي طراحي ويلا

طراحي ويلا

 

طراحي ويلا

 

چگونه طراحي ويلا صورت مي‌پذيرد؟

طراحي ويلا تخصص ماست.اولين تيم تخصصي طراحي ويلا در ايران با 15 سال سابقه طراحي و ساخت ويلا همراه با مشاوره و برآورد هزينه رايگان جهت طراحي و اجراِي ويلا

در آتليه طراحي ويلاي رضا طاهري (villa1000)، پس از ورود کارفرما، نمونه طرح‌هاي ويلا که بالغ بر 600 پروژه طراحي است در اختيار کارفرما قرار مي‌گيرد؛ اين مرحله که پيش نياز صحبت است، اطمينان خاطر بيشتري به کارفرما مي‌دهد که با چه شرکتي قصد امضاي قرارداد را دارد، براي شرکت ما بسيار حائظ اهميت است.

پس از اينکه ترسيم ذهني آينده طرح ويلا صورت پذيرفت، در صورت صلاح ديد کارفرما امضاي قرارداد طراحي پلان ويلا، طراحي نما ويلا، طراحي محوطه ويلا، طراحي داخلي ويلا و در نهايت در صورت خواست کارفرما ساخت ويلا صورت مييپذيرد.در طول کليه مراحل امکان مشاوره تخصصي از مشاوران مجرب ويلا1000 وجود خواهد داشت.

شروع اجراي طرح پلان و کانسپت اوليه ويلا

 پس از امضاي قرارداد؛ نحوه انجام کار،جلسات و زمان لازم براي طراحي ويلا و تفاهم اوليه، معماران ابتدا شروع به طراحي پلان اوليه ويلا مي‌کنند، اين پلان برگرفته از سلايق و اصول و صحبت‌هاي صورت گرفته انجام مي‌پذيرد.انتخاب سبک طراحي‌ ويلا که شامل طراحي‌ ويلا مدرن،کلاسيک يا روستيک مي‌شود نيز شامل خواهد شد(پيشنهاد ويلا1000 اين است که نمونه کارهاي ما را که بر اساس سبک طراحي دسته بندي شده اند را ديدن بفرماييد).

پس از اين مراحل،اسکيس يا طرح اوليه ويلا صورت مي‌پذيرد، در ادامه هم براي اينکه ايرادهاي احتمالي و نقطه نظرات دريافت شود جلسه‌اي گذاشته ميشود و در نهايت ترسيم طرح اوليه، پلان و سبک ويلا تکميل مييشود.

چه وقت طراحي اصلي ويلا آغاز خواهد شد؟ 

پس از اينکه طراحي پلان و طرح اوليه (اسکيس) به پايان رسيد، معمار طراح با استفاده از ابزارهايي که دارد (که برنامه‌اي که روي آن طراحي انجام مي‌شود برنامه طراحي 3dmax است) شروع به طراحي ويلا با استفاده از طرح اوليه و پلان مي‌کند (زمان لازم اين مرحله نيز توسط مدير آتليه به کارفرما گفته خواهد شد).در اين مرحله اوج خلاقيت معماري در ويلا نمايان خواهد شد؛ هوش و حس معمار و تصوير ذهني معماري که در ذهن دارد کمک مي‌کند تا ترسيم و ديزايني که در ذهن معمار وجود دارد با حس زيبايي شناختانه که در ذهن خود پرورش داده است در هم آميخته شود و يک طراحي‌ ويلا رويائي طبق سليقه کارفرما ارائه کند.

پس از طراحي رندر، کارفرما اين حق را خواهد داشت تا بتواند طبق خروجي طرح ويرايش انجام دهد که ضوابط آن در قرارداد قيد خواهد شد. 

چه چيز را در ساخت ويلا بايد مورد توجه قرار دهيم؟ 

 • منابع مالي را  مورد نظر قرار دهيد.
 • شرکت طراحي ويلا‌ انتخاب کنيد که تخصصي کار مي‌کند.
 • همواره در روند طراحي قرار گيريد همچنين با مشاور يا طراح خود در تماس باشيد.
 • مجوزهاي ساخت ويلا را در منطقه خود را مورد بررسي قرار دهيد.
 • با برنامه پيش برويد و از کارشناسان کمک بگيريد.
 • از مشورت گرفتن نترسيد، از آن به بهترين نحو استفاده کنيد.
 • سبک طراحي ويلا، مزايا و معايب آن را مورد بررسي قرار دهيد. 

چه طراحي ويلا، براي داشتن يک ويلاي زيبا، لازم و تاثيرگذار است؟ 

چرا طراحي ويلا، براي داشتن يک ويلاي زيبا لازم و تاثيرگذار است؟

امروزه ساخت ويلا در نقاط بسياري از کشور رايج است. اما هر خانه ويلايي با هر طرح و کيفيتي، زيبا، راحت و مورد پسند کارفرمايان نيست. در اينجاست که اهميت طراحي در ويلا خود را نشان مي‌دهد.

طرح خوب، زير بناي يک ويلاي لوکس و شيک است.

 طراحي هنرمندانه ويلا با ديد به خصوصيات سايت ويلا، ابعاد زمين، تعداد طبقات، خواسته هاي کارفرمايان شکل ميگيرد. قبل از مرحله ساخت، در طرح ويلا، پلان ويلا مجسم ميشوند. نرم افزارهاي پيشرفته مدلسازي، افراد را قادر مي سازد طرح ويلاي شخصي خود را قبل از ساخته شدن ببينند و هر تغييري که مي خواهند را در آن اعمال کنند.طراحي اصولي ويلا در واقع اصلي‌ترين قدم براي داشتن يک ويلاي زيبا است و اگر اين قدم اصولي و صحيح برداشته شود ساختمان ويلا زيبا، منحصر به فرد و پاسخگو به تمام نيازهاي ساکنان خواهد بود.

طراحي ويلا مدرن

طراحي ويلا به سبک مدرن گرايشي است در حوزه طراحي‌هاي ويلا که بر مبناي معماري سبک مدرنيسم ميباشد.طراحي حجم، نقشه ويلا مدرن و همچنين نماي ويلا مدرن همگي در اين رويکرد معماري صورت ميپذيرد. 

اين سبک، امروزه با عنوان سبک جهاني شناخته ميشود.ويلاهاي مدرن متعلق به مکان و زمان خاصي نيست بنابراين مورد توجه بسياري از فعلان حوزه ساخت ويلا قرار دارد.بدين رو در حوزه طراحي و اجراي ويلا و همچنين محوطه سازي ويلا داراي محبوبيت بسيار است.

ايده مدرن ويلا ميتواند در غالب ويلا آپارتمان، ويلا يک طبقه يا ويلا مدرن دوبلکس بروز يابد.

نماي ويلا مدرن داراي سطوح شيشه خور وسيع است که از ترکيب احجام ساده شکل مي گيرد.اين گشودگي فضايي همراه با بازشوهاي بزرگ، فضاي داخلي ويلا را روشن ساخته و آن را به محوطه ويلا پيوند مي‌دهد.اين سطوح ارتباط قوي با فضاي محوطه ويلا ايجاد ميکنند و حسي از سبکي به وجود مي آورند.

مصالح ساخت ويلا مدرن:

مصالح ساخت ويلا مدرن عموما بتني سيماني است که رنگ هاي خنثي و سفيد در آن استفاده ميشود.

اگرچه بتن و فولاد  متريال اصلي براي بناهاي مدرن هستند اما با رويکردهاي معاصر و پست مدرن، از تنوعي از متريال مي توان براي ساخت ويلاي مدرن و اجراي نما ويلا بهره برد.

ويژگي‌هاي شاخص ويلا مدرن عبارتند از:

 • سادگي
 • کارکردگرايي
 • توجه به طبيعت و تنديس گرايي
 • حذف تزئينات و المان‌هاي زائد
 • شفافيت
 • پلان‌هاي باز
 • ترکيب احجام مکعبي و خالص

طراحي مدرن ويلا، اصول مدرنيسم، ساده گرايي و ديد جهاني به فضاي مسکوني را در ساخت ويلا نمايان ميسازد.

نماي ساده خانه ويلايي، فضاهاي داخلي روشن پر نور و تداخل حجمي خلاقانه، ويژگي هاي اصلي اين مدل ويلا ميباشد.

مدل ويلاي مدرن با کرتين والهاي شيشه اي، متريال بتن و سيمان و کشيدگي فرم ها، همچنين نقشه پلان ويلايي باز و سيرکولاسيون آزاد، داراي محبوبيت زيادي است.

اگرچه اصول اجراي ويلا مدرن مشخص است اما طرح‌هاي ابتکاري و اتخاذ رويکردهاي متنوع در به کارگيري آنها با در نظر گرفتن به نياز و سليقه ساکنان ويلا و کانسپت طرح، منجر به فرم و نماي ويلاهاي منحصر به فرد ميشود. 

طراحي ويلا دوبلکس

تعريف طراحي ويلا دوبلکس؟

يکي از انواع طراحي بسيار محبوب ويلاسازي، طراحي ويلا دوبلکس است. در اين نوع، طبقات ويلا به واسطه راه پله اي آزاد غير محصور به هم مرتبط ميشوند.در واقع سقف اين راه پله، سقف نهايي طبقه آخر است و از همين رو يک ويد، حول آن شکل ميگيرد. 

چرا طراحي ويلا دوبلکس را انتخاب ميکنيم؟

ويلايي دوبلکس پر طرفدارترين سبک ويلاسازي است.ويلاها در اغلب موارد براي اقامت يک خانواده هستند، بنابراين طرح ويلايي دوبلکس و نيمه دوبلکس نوع مطلوبي از طراحي به شمار مي رود.سقف بلند فضاي راه پله و ويد ايجاد شده، باعث دلبازي و روشني فضا ميشود.

چه چيز طراحي ويلا دوبلکس را خاص ميکند؟

يکي از مزيت هاي مهمي که در طراحي و اجراي ويلايي دوبلکس وجود دارد اين است که، از لحاظ فيزيکي بصري به توسعه فضايي مي انجامد و همچنين طبقات مي توانند به صورت پيوسته از طريق يک راه پله شاخص با فرمي جذاب به هم مرتبط شوند.

نقشه و پلان ويلا دوبلکس چگونه انجام مي شود؟

پلان ويلا دوبلکس بايد طوري سازماندهي شود که فضاهاي عمومي و خصوصي در ترازهاي مختلف ارتفاعي قرار گيرند. سبک رايج بدين گونه است که اتاق نشيمن و پذيرايي با تخصيص بيشترين مساحت به خود در طبقه پايين قرار مي گيرند. در جوار آنها آشپزخانه، اتاق ناهارخوري و البته يک سرويس نزديک ورودي اصلي جاي مي گيرند و در طبقه بالا اتاق خواب ها، هال خصوصي و سرويس ها و حمام ها، تراس ها و بالکن ها تعريف مي شوند.

شايان ذکر است که در بعضي از ويلاهاي لوکس که داراي شاه نشين هستند، در بالاترين طبقه ويلا اين فضاي نشيمن مجلل جاي مي گيرد که داراي بهترين ديد به پيرامون مي باشد.

در موارد ديگري از جمله طرحهاي اقليمي منطبق بر شرايط سخت آب و هوايي يا وجود شيب هاي تند سايت مي توان فضاهاي خصوصي و خواب را در پناه زمين و سطح پاييني طراحي کرد و طبقه بالا را به فضاهاي نشيمن و عمومي اختصاص داد که بهره مند از نور و گرماي خورشيد باشند.

طراحي ويلا دوبلکس

شناخت نمونه نما ويلايي دوبلکس از اهميت ويژه اي برخوردار است که گروه معماري ويلا 1000 توانسته است بيش از 600 نمونه ويلا دوبلکس و غيره ارائه کند.به نحوي که در ويلايي دوبلکس لاکچري، راه پله لوکس، نقطه کانوني فضاي داخلي ويلا تعريف مي شود.

ساخت ويلا دوبلکس در رويکردهاي سنتي تا مدرن امکان پذير است.

ويلا کلاسيک با تزئينات و دکوراسيون داخلي تجملي شکل ميگيرد، در حالي که طراحي هاي ويلاهاي مدرن دوبلکس بر سادگي و ارتباطات فضايي تکيه دارد.

نماي ويلايي دوبلکس با توجه به کانسپت طراحي و پلان ويلايي دوبلکس شکل ميگيرد.

ارتفاع زياد سقف ها و شيشه بندي هاي گسترده که در سراسر ويلا دو طبقه ادامه دارد، از ويژگي هاي اين نوع نما ويلايي ميباشد.

نمونه طراحي ويلا

هر نمونه طراحي ويلا با نگاه به مکان، مساحت، سبک و خواسته‌هاي کارفرما، ويژگي هاي متمايزي دارد.طرح خانه هاي ويلايي مي تواند بسيار متنوع باشد.نمونه طراحي‌هاي ويلا دامنه وسيعي از نمونه ويلاهاي کوچک تا طراحي و اجراي ويلا لوکس را در بر مي گيرد. ويلا با فضاي سبز و طبيعي قابل توجه، به صورت نمونه باغ ويلا نمود مييابد.

در اين راستا طراحي باغ ويلا در سبک‌هاي مختلف محوطه سازي ويلا صورت ميپذيرد.نمونه طراحي ويلا با ويژگيهاي سايت ساخت ويلا، منجر به ايجاد يک فضاي اقامتي ادغام در طبيعت ميشود.

آشنايي با نمونه ويلا در سبک هاي طراحي مختلف معماري، باعث تصميم گيري هاي منطقي در پروسه طراحي و ساخت ويلا ميشود.

مجموعه کارهاي ما شامل طراحي با انواع سبک‌ها و در مناطق مختلف با شرايط خاص و ابعاد متفاوت ميباشد.

در اين بين نمونه پلان و نقشه ويلايي نيز مختص هر پروژه و با درنظر گرفتن نيازهاي کارفرمايان محترم طراحي و ارائه ميشود.

طراحي ويلا تريبلکس

ويلا تريپلکس فضاهاي بيشتري را در ارتباطي عمودي با يکديگر تعريف مي کند.اين ويلا نيز مانند ويلاي دوبلکس داراي ارتباط آزاد بين طبقات است.

تفاوت با ويلا دوبلکس اين است که از راه پله و ويدها، سه طبقه ويلا به هم مرتبط ميشوند.

در اين طراحي راه پله‌هاي ارتباطي مي توانند در يک راستا و با يک ويد مشترک اجرا شوند.

در اين ويلاها طبق چيدمان فضايي پلان، در مکان‌هاي متفاوتي تعريف شوند.

طراحي ويلا ايراني

طراحي ويلاي ايراني، سبک طراحي معماري محبوبي است که در حوزه طراحي و اجراي ويلا مورد توجه قرار گرفته است.گرچه ساخت ويلا به سبب ماهيت لوکس و ييلاقي خود در نقاط مختلف، تقريبا با رويکردهاي مشابهي صورت مي گيرد، اما فرهنگ، مذهب و شيوه زندگي مردم، خواه ناخواه، فضاسازي ها را متاثر مي کنند.

طراحي ويلا سنتي با رويکردهاي مدرن مي تواند مبناي ويلا ايراني قرار گيرد.

در ويلا ايراني تلفيق ويژگي هاي اصلي ويلا مانند شفافيت، ترکيب احجام و ارتباط وسيع با فضاي پيراموني با سنت هاي معماري ايراني ترکيب شده و منجر به  ويلا ايراني مي شود. 

طراحي ويلا لاکچري

طراحي ويلا لاکچري در اصطلاح به ويلاهاي لوکس و بزرگ اطلاق ميشود.ويلاهاي بزرگ پتانسيل فضاسازي و طراحي‌هاي خلاقانه اي را دارند.اگر به دنبال ساخت ويلا لاکچري هستيد که تمام خواسته اي شما را برآورده سازد.

اين نمونه ويلا ها در نقاط مختلف کشور، با شرايط مختلف آب و هوايي و انتظارات متنوع کارفرمايان، شکل گرفته اند.

اما همگي در يک ويژگي مشترک هستند :تجربه اقامتي لذت بخش و لوکس را براي ساکنان فراهم مي‌آورند.

نقشه ويلا مدرن يا لاکچري بر مبناي پلان ويلايي ترسيم مي شود که داراي چيدمان فضاهاي بزرگ و لوکس در کنار فضاهاي خدماتي است.

طراحي فضاهاي تفريحي و ورزشي سهم مهمي در اين پلان دارند.

طراحي داخلي ويلا لاکچري به صورت خاص و با ايده هاي بي نظير، همچنين استفاده از متريال لوکس صورت ميگيرد.

فضاهاي بزرگ و روشن با راه پله‌هاي شاخص و زيبا، کف ها و سقف‌هاي صيقلي و براق چشم هر بيننده‌اي را خيره ميسازد.

طراحي نما ويلا لاکچري نيز با فرم هاي خاص و تداخل احجام زيبا و سطوح شيشه خور بسيار شکل ميگيرد.

اجراي پنجره‌هاي بزرگ و کرتين والهاي شيشه‌اي به نماي ويلا حالت سيالي ميبخشد.

ايده طراحي در ويلا

ايده طراحي از اتودهاي اوليه حجم از مفاهيم جديدي از فضاسازي نشات مي‌گيرد.فرم‌هاي آزاد و محدوديت اندک در فضاسازي، اجراي ايده‌ طراحي ويلاي متنوع را ميسر مي‌سازد.با ديدن نمونه ويلا طراحي و ساخته شده مي توانيد ايده خود را با ما در ميان بگذاريد.اگر ايده خاصي نداريد، فقط کافيست تصور خود را از ويلاي رويايي خودتان بيان کنيد.طراحان خلاق ما، کانسپت اوليه را به بهترين شکل براي شما خلق ميکنند.

پلان ويلا دوبلکس مدرن

طراحي پلان ويلا دوبلکس مدرن جهت گيري، مساحت و ارتباطات فضاهاي داخلي ويلا را تعريف مي‌‌کند.ويلا بايد بر مبناي ايده طراحي و سايت پلاني صورت پذيرد که حاوي توپوگرافي زمين است.بهتر است در ابتدا با ديدن نمونه پلان‌هاي ترسيم شده توسط گروه طراحي ما آشنا شويد.سپس يک ليست از فضاها و خواسته‌هاي خود را تهيه کنيد و در اختيار ما قرار دهيد.قرار است شما در اين ويلا زندگي کنيد پس علاوه بر مسائل تکنيکي، بايد راحتي و رفاه شما نيز در نظر گرفته شود.

مثلا ممکن است شما نياز به يک فضاي باز براي برگزاري ميهماني ها، يک اتاق بازي و يا امکانات ورزشي و  تفريحي مانند استخر باشيد.جايگذاري صحيح ورودي، راهروها، راه پله و فضاهاي عمومي مانند آشپزخانه و نشيمن و فضاهاي خصوصي مانند اتاق خواب ها و حمام ها بايد با روابط فضايي صحيح نسبت به يکديگر صورت گيرد.

طراحي نما ويلا

طراحي نما ويلا  به صورت اصولي، ارزش ساختمان ويلا را دو چندان مي‌کند.در هنگام ورود به محوطه ويلا، در ديد اول، نماي آن است که نظرها را متوجه خود مي‌کند.طرح نما متاثر از پلان، ايده اوليه طراحي و سبکي است که براي ويلا انتخاب کرده‌ايد.وجود بالکن‌ها، تراس ها، جايگذاري ابعاد باز شوها، تاثير زيادي بر نما دارند.تعداد طبقات نيز به نماي آن هويت منحصر به فردي مي‌بخشد.نماي ويلا دو طبقه حسي متفاوت از نماي ويلا دوبلکس و نماي ويلا يک طبقه مي‌دهد.طراحي سبک ويلا به صورت کلاسيک، مدرن و روستيک، بيشترين بروز خود را در نما دارد.

باغچه در ويلا

ناگفته پيدا است که در شرايط امروزي که به سبب تراکم جمعيتي به ويژه در نواحي شهري، بناهاي مسکوني بسيار نزديک هم ساخته مي‌شوند، ويلاها به همراه فضاي سبز و طبيعي، در غالب باغ ويلا يا طراحي باغچه ويلا يک موهبت به شمار مي‌آيد. فضاي باز پيرامون ويلا مي تواند در برگيرنده فضاي سبز و مبلماني ساده بوده و فضاي دنج و دلپذيري را ايجاد کند و در راستاي تکميل نيازهاي فضايي ويلا قرار گيرد.

سخن پاياني

  در پايان اين نکته را بايد بگوييم که ما به عنوان يک گروه معماري که تخصصا در زمينه ويلا فعاليت مي‌کند، نمونه کارهاي طراحي ويلاي زيادي در سبک‌هاي مختلف ويلا مدرن،کلاسيک، روستيک در کارنامه خود دارد به خود ايمان داريم که با سابقه 15 ساله در اين امر توانسته ايم گامي موثر در اعتلاي جايگاه طراحي و معماري ويلا و همچينين شيوه‌هاي نوين ساخت در کشور برداريم که اين محقق نبود جز با استفاده از بهترين نخبه‌هاي معماران حاضر در ايران که اين نويدي باشد در پيشرفت و اعتلاي کشور در زمينه طراحي ويلا.  

منبع : طراحي ويلا

 چرا و چگونه طراحي اصولي ويلا هزينه هاي شما را کاهش مي دهد؟

هزينه طراحي ويلا هرگز نبايد اضافي به نظر آيد. بلکه برعکس، هزينه اي که براي يک طرح خوب پرداخت مي شود، به طور قابل توجهي هزينه هاي ساخت ويلا را کاهش مي‌دهد. چرا که طراحي معماري ويلا توسط طراح با تجربه و متخصص، داراي اشکالات اندکي است.

به همين دليل از تغيير طرح در حين اجرا، هدر رفت زمان، انرژي و منابع مالي جلوگيري به عمل مي‌آيد.

اجراي يک طرح خوب منجر به ارزش افزوده ملک ويلايي ميشود.

اگرچه سلايق متنوع، در سبکهاي طراحي به خصوص ويلا به وجود مي‌آيد، اما برنامه فيزيکي صحيح، جانمايي اصولي فضاها و طراحي نماي متعادل، هميشه طرفداران خود را دارد. پس حتي بعد از گذشت سالها جذابيت خود را حفظ ميکند و باعث افزايش قيمت ويلا خواهد شد. 

چه زماني طراحي ويلا را آغاز کنيم؟

عوامل متعددي در پاسخ به اين سوال دخيل هستند. معمولا بعد از خريد و آماده سازي زمين ساخت ويلا، اقدام براي طراح ويلا آغاز ميشود.

فرآيند مرحله اي ويلا شامل چند مرحله از ايده پردازي کانسپت ويلا تا اجراي نقشه هاي اجرايي ويلا و فاز دو مي باشد.

برنامه زمان بندي را فراموش نکنيد.

با مشاوره با يک طراح حرفه اي ويلا مي توان زمان مورد نياز را براي هر مرحله حدودا برآورد کرد. بسته به وسعت طرح و بزرگي ويلا اين زمان متغير است.

فصل ساخت و ساز را در نظر بگيريد.

با کند شدن عمليات ساختماني در فصول سرد، بهتر است تهيه نقشه ويلا را به اين زمان‌ها موکول کرد و زمان مناسب ساخت را به فصول مناسب موکول کرد.

سبک‌هاي مختلف طراحي به همراه نمونه کار طراحي و ويژگي‌هاي آن‌ها؟

نمونه طراحي ويلا مي تواند دامنه اي از ويلاهاي لوکس و بزرگ را تا ويلاهاي کوچک ويلاهاي مينيمال را شامل شود.اگر شما طرفدار سادگي، تجدد گرايي و فضاي باز و روشن در ساخت ويلا  هستيد، ما طراحي سبک ويلا مدرن را به شما پيشنهاد ميکنيم.

نمونه طراحي هاي ويلا مدرن در زمره کارهاي شرکت طراحي ، Villa1000، سهم شاخصي را به خود اختصاص داده است.اين نمونه ها در تمام نقاط کشور شامل پروژه هاي ويلايي يک طبقه، دوبلکس و تريبلکس است.هر نمونه ويلا مدرن داراي ويژگي هاي متمايزي بنا بر ويژگي هاي سايت و خواسته هاي کارفرما ميباشد.

با وجود تنوع ويلاها، نماهاي شيشه اي وسيع، ارتفاع بلند سقف ها و فضاهاي باز، روشن و دلباز را مي توان در تمام انواع مدل ويلا شاهد بود. طراحي چهار نماي ويلا نيز با طرحهاي منحصر به فرد و ابتکاري، تفاوت آن را با يک خانه معمولي به خوبي آشکار ميکند.

 

 

برچسب ها: ایده,طراحی,در,ویلا,
[ شنبه 4 دی 1400 ] [ 16:49 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

براي اطلاع از قيمت سنگ هاي ساختماني با ما همراه باشيد

 

براي اطلاع از قيمت سنگ هاي ساختماني با ما همراه باشيد

سنگ ها از قديم الايام يکي از کاربردي ترين مصالح ساختماني هستند و به دليل استحکام بسيار بالاي سنگ، اغلب آثاري که از گذشتگان به جاي مانده اند از اين ماده ساخته شده اند. سنگ ها به دليل ساختار مستحکمي که دارند ساليان سال بدون تغيير باقي خواهند ماند و از اين رو در صنعت ساختمان سازي جايگاه ويژه اي را به خود اختصاص داده اند. سنگ ها به انواع اقسام مختلف دسته بندي مي شوند که هريک از آنها ويژگي هاي متفاوتي نسبت به يکديگر داشته و در بخش هاي منحصر به فردي به کار مي روند. برخي سنگ ها تنها جنبه تزييني دارند و از اين رو براي بخش هاي نما و کفپوش ساختمان به کار مي روند اما در مقابل سنگ هايي هستند که استحکام بسيار زيادي داشته و از آنها براي پي ريزي ساختمان استفاده مي شود. انتخاب سنگ مناسب اهميت بسزايي در زيبايي و استحکام سازه شما خواهد داشت و به همين دليل قبل از خريد سنگ بايد با موارد مختلفي آشنايي داشته باشيد. در ادامه توضيحات کامل تري از اين قبيل ارائه نموده ايم:

 

 

سنگ تراورتن

يکي از پرکاربردترين نوع سنگ هاي ساختماني مربوط به سنگ تراورتن مي شود. سنگ هاي تراورتن در طول تاريخ مورد استفاده قرار گرفته اند و به دليل صيقل پذيري بالايي که دارند گذشتگان از آن براي ساخت مجسمه هاي سنگي استفاده مي کردند. اهرام مصر نمونه بارزي از سنگ هاي تراورتن است که ساليان سال بر جاي خود باقي مانده و يکي از عجايب گيتي است. تراورتن بر اثر رسوب گذاري چشمه هاي آبگرم به وجود مي آيد و در جاي جاي نقاط جهان شاهد معادن مختلفي از سنگ تراورتن هستيم. سنگ هاي تراورتن در انواع اقسام مدل ها و رنگ هاي مختلف روانه بازار شده اند که هر يک از آنها خاصيت هاي منحصر به فرد خود را داشته و در بخش هاي مختلف ساختمان سازي مورد استفاده قرار مي گيرند. سنگ هاي تراورتن به دليل وزن مناسب خود اغلب به عنوان سنگ نما به کار مي روند و زيبايي چشمگيري را به اين بخش از ساختمان خواهند بخشيد.

خريد سنگ تراورتن

خريد مهمترين مرحله اي است که بايد به آن توجه داشته باشيد. برخي سنگ ها کيفيت مطلوبي ندارند و به همين دليل در هنگام خريد حتما بايد از باکيفيت بودن سنگ اطمينان حاصل کنيد. انتخاب مرکز خريد معتبر اين اطمينان را به شما خواهد داد که بهترين سنگ ها را انتخاب مي کنيد و از اين رو در انتخاب مرکز خريد بايد نهايت دقت را داشته باشيد. شرکت ما به عنوان يکي از بهترين انتخاب ها براي خريد سنگ به شمار مي رود چرا که هم امکان خريد در کوتاه ترين زمان را به شما داده و هم مي توانيد بهترين سنگ ها را انتخاب و خريداري کنيد. براي خريد سنگ تراورتن تنها کافي است به وب سايت شرکت ما مراجعه کرده و ليست کاملي از انواع سنگ هاي مختلف را مشاهده کنيد. امکان مقايسه سنگ ها با توجه به ويژگي ها و قيمت نيز وجود دارد که امکان خريد بهترين سنگ را به شما خواهد داد.

 

 سنگ مرمريت

مرمريت را بسياري با سنگ مرمر اشتباه مي گيرند اما بايد بدانيد که مرمريت نوعي سنگ آهکي است و با مرمر تفاوت هاي بسياري دارد. سنگ هاي مرمريت به 3 دسته مختلف: کلسيتي، دولوميتي و منيزيتي تقسيم مي شوند که هرکدام از آنها ويژگي هاي متفاوتي نسبت به يکديگر دارند و مي توانيد متناسب با کاربرد خود نسبت به خريد بهترين مورد اقدام کنيد. اين سنگ با اينکه قابليت صيقل و ساب پذيري بالايي دارد در برابر حرارت و فرسايش نيز مقاومت بالايي دارد. با توجه به قيمت سنگ مرمريت، اين سنگ ها زيبايي منحصر به فردي دارند و به مانند سنگ تراورتن از جمله سنگ هاي متخلخل به شمار مي رود. مرمريت را مي توانيد در انواع اقسام رنگ هاي مختلف مشاهده نماييد.

کاربرد سنگ مرمريت

سنگ هاي مرمريت با توجه به ويژگي هاي خاص و همچنين رنگ بندي هاي متنوع خود قابل استفاده در بخش هاي مختلفي از ساختمان سازي هستند. اين سنگ وزن پاييني داشته و اغلب به عنوان سنگ نما به کار گرفته مي شود. سنگ هاي مرمريت به دليل متخلخل بودن به بهترين شکل ممکن به ملات متصل شده و مقاومت زيادي ايجاد خواهند کرد. مرمريت به دليل شفافيت دل انگيز خود براي بخش هاي داخلي ساختمان نيز مناسب است و مي توانيد فضاهاي مختلف داخل ساختمان را با اين نوع سنگ تزيين کنيد. به دليل مقاومت بالاي سنگ مرمريت، مي توان از آن در بخش هاي داخلي و خارجي ساختمان استفاده نمود.

 

 

شناخت انواع سنگ

سنگ ها در هر نقطه از طبيعت به چشم مي خورند و با توجه به نوع معدني که از آن استخراج مي شوند ويژگي هاي متفاوتي نسبت به يکديگر خواهند داشت. برخي سنگ ها مانند گرانيت، مقاومت بسيار بالايي دارند و به همين دليل مي توان در پرترددترين بخش ها نيز از آن استفاده کرد. برخي سنگ ها مانند: مرمريت و تراورتن نيز داراي درجه سختي پايين تري بوده و تخلخل زيادي دارند. به همين دليل اين سنگ ها معمولا براي بخش هايي کاربرد دارند که اصلي ترين مورد حائز اهميت، زيبايي آن باشد.

قيمت سنگ

عوامل متعددي بر ميزان قيمت سنگ تاثير مي گذارند و يکي از مهمترين عوامل تاثيرگذار بر ميزان قيمت سنگ را مي توان نوع سنگ انتخابي شما دانست. سنگ ها تنوع بسيار زيادي دارند و از اين رو مي توانيد مناسب ترين سنگ را با توجه به قيمت و ويژگي هاي آن خريداري کنيد. زيبايي سنگ ها نيز بر ميزان قيمت آن تاثيرگذار خواهند بود. براي مثال: سنگ مرمر يکي از زيباترين سنگ هايي است که مي توانيد براي بخش هاي مختلف ساختمان خود استفاده کنيد. قيمت اين سنگ نيز با توجه به ساير سنگ ها بالاتر است.  شرکت ما به منظور جلب رضايت مشتريان خود اقدام به ارائه بهترين سنگ ها با قيمت هاي مناسب نموده اند. ميزان کاري که بر روي سنگ ها انجام مي شود يکي از اصلي ترين عوامل تاثيرگذار بر ميزان قيمت سنگ است اما مسئولين شرکت ما اقدام به ارائه سنگ به صورت از توليد به مصرف نموده اند و به همين دليل مي توانيد بهترين سنگ ها را با قيمت هاي مناسب خريداري کنيد.

برگرفته از وب سايت سنگ وزين https://sangevazin.com/

https://www.fitpa.co.za/activity/p/510008/
http://harrislisa72.com/activity/p/386415/
https://www.webtalk.co/n/41436076
https://www.bolsasdecordoba.com/smartblog/30_COSAS-QUE-TIENES-QUE-REGALARTE-PARA-EL-A%C3%91O-NU.html
https://essencier.ch/presse/6_demo

 

 

برچسب ها: برای,اطلاع,از,قیمت,سنگ,های,ساختمانی,با,ما,همراه,باشید,
[ چهارشنبه 1 دی 1400 ] [ 12:02 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

سردرهاي ميگرني چگونه هستند؟

درمان ميگرن که در واقع يک بيماري شايع در بسياري از افراد محسوب مي‌شود، از جمله دغدغههاي بسياري از مبتلايان به اين بيماري ميباشد. به گونهاي که اين افراد معمولاً در طول زندگي خود داروهاي متعددي را مصرف کرده و يا به سراغ پزشکان مختلفي رفتهاند اما معمولاً بسياري از اين افراد نتيجهي کاملاً قطعي نيافته و تنها در هنگام حملات شديد ميگرني به مصرف قرص‌هاي مسکن ميپردازند. در اين ميان علائم ميگرن در بعضي از افراد گاهي با مصرف مسکنها نيز کاهش نيافته و فرد دوره‌‎‎‎ي سختي را سپري خواهد کرد. با توجه به اين موضوع لازم دانستيم در خصوص روشهاي پيشرفته و جديد درمان ميگرن اطلاع رساني کنيم تا گامي مؤثر در جهت  اين امر برداشته باشيم.

z1_gij.jpg

ميگرن از جمله دردهاي تپنده و ضربان‌داري در سر است که مي‌تواند زندگي فرد را در روزهاي مختلفي از ماه يا سال مختل کند. از اين‌رو فرد ممکن است با شروع ناگهاني ميگرن تا ساعتها توانايي انجام هيچگونه کاري را نداشته و به طور کلي تمامي برنامه ريزيهاي خود را از دست دهد. با توجه به اين موضوع اين افراد گاهي در بهترين فرصت‌‎‎ها و ساعاتي که مي‌توانند نهايت استفاده را ببرند دچار سردردهاي شديد شده و فرصت‌هاي خود را از دست ميدهند. بر اين اساس نياز است هر فردي بعد از تشخيص بيماري خود و تاييد آن و توجه به تعداد حملات در يک ماه و يا شدت آن و همچنين طول دورهي بيماري تا بهبودي، به دنبال يک روش مناسب براي تسکين علائم آن  و درمان ميگرن باشد.

سردرهاي ميگرني چگونه هستند؟

لازم به ذکر است که کليهي سردردهايي که فرد در طول زندگي خود ودر شرايط متفاوت احساس مي‌کند، ميگرن نبوده و ممکن است از منشأ متفاوتي برخوردار باشد. در حقيقت پنجاه درصد سردردهاي ميگرني معمولاً يک طرفه بوده و حالت ضربان‌داري را در سر فرد ايجاد مي‌کنند. گاهي نيز فرد همراه با سردردهاي يک طرفه يا دوطرفه از علائم متفاوتي چون احساس تهوع، حساسيت به نور، بو يا صدا نيز رنج برده و يا اين که در موارد حاد با احساس بيحسي در دست و پا رو به رو مي‌شود. علائم ميگرن معمولاً از 4 الي 72 دو ساعت ادامه‌دار بوده و فرد با پيگيري و انجام روشهاي مؤثر درمان‎‌ ميگرن مي‌تواند از شدت علائم يا طول دورهي آن بکاهد.

روشهاي درماني ميگرن

به طور کلي روش‌هاي مختلفي براي درمان ميگرن عنوان مي‌شود که هر يک با توجه به نوع خود مي‌توانند اثرات موقتي را بر روي اين بيماري بگذارند. از جمله روشهاي معمولي که براي درمان بيماري و يا جلوگيري از ايجاد حملات متعدد ميگرني پيشنهاد مي‌شود مي‌توان به موارد زير اشاره نمود.

 

 • خنک نمودن منطقهي درد؛ قرار دادن کيسهي يخ و يا پارچهي خيس و خنک بر روي پيشاني مي‌تواند از شدت علائم و درد اين بيماري بکاهد.
 • مصرف مسکنها؛ براي درمان ميگرن به صورت موقت و سريع مسکنها داروهاي بدون نسخه‌اي چون استامينوفن، ايپوپروفن، نايروکس و... پيشنهاد مي‌شود که هر يک با توجه به ترکيبات خود مي‌توانند اثر بخشي قابل قبولي را در کاهش دردهاي ميگرني ايفا نمايند.
 • خوابيدن در يک اتاق ساکت و بدون سر و صدا؛ گاهي اوقات مصرف يک مسکن تنها زماني مي‌تواند بر روي شخص اثر بخش باشد که فرد از محيط پر تنش(محيطي که سر و صداي زيادي داشته و داراي ازدحام و شلوغي است) دور شده و با خوابيدن در يک اتاق آرام به درد خود غلبه نمايد.
 • تغيير رفتار وسبک زندگي؛ يکي از روشهايي که تحت عنوان درمان ميگرن مي‌توان عنوان کرد تغيير رفتارهايمان ميباشد. در واقع اشخاص مبتلا به ميگرن مي‌توانند با ايجاد آرامش بيشتر در خود و رفتارهاي خود و البته ايجاد تغييرات متفاوتي چون ورزش کردن در زندگي به طور روزانه به حفظ آرامش در مواجه با مسائل منفي و استرس‌زا پرداخته و موجب کاهش تعداد حملات شوند. البته توجه شود که انجام ورزش در هنگام حملهي ميگرني مي‌تواند به بدتر کردن وضعيت منجر شود. بنابراين توصيه مي‌کنيم که بعد از حملات ميگرني سريعاً به استراحت يا ديگر راهکارهاي درمان ميگرن بپردازيد تا از شدت يافتن و يا طولاني شدن علائم آن جلويگري کرده باشيد.

نکتهي ديگري که در بحث تغيير سبک زندگي براي درمان ميگرن و بهبود حملات ميگرني مطرح مي‌شود برخورداري از خواب کافي و به موقع ميباشد چرا که در موارد بسياري حملا ميگرني به دنبال بي‌خوابي يا عدم بهرمندي از خواب مفيد ايجاد شده و باعث مي‌شود فرد در کل روز احساس درد و يا کلافگي داشته باشد.

درمان علائم ميگرن با تزريق بوتاکس

تا پيش از اين ممکن است در خصوص تأثيرات فوقالعادهي بوتاکس بر روي زيبايي و کاهش چين و چروک و خط اخم شنيده باشيد اما اکنون مي‌خواهيم يکي ديگر تأثيرات تزريق بوتاکس بر روي نواحي مختلف سر را عنوان کنيم و آن درمان ميگرن ميباشد. در حقيقت بعضي از افراد در طول يک ماه بارها و بارها حملات ميگرني را تجربه کرده و ممکن است لحظات بسيار عذاب‌آوري را طي کنند. با توجه به اين موضوع اين افراد مي‌توانند با مشورت متخصصين مغز و اعصاب به تزريق بوتاکس ميگرن بپردازد. از آنجايي که تزريق بوتاکس براي ميگرن بيشتر در جنبهي درماني اهميت دارد تا زيبايي، بنابراين نواحي تزريق آن با بوتاکس معمولي متفاوت خواهد بود. در واقع در اين روش تزريق بوتاکس معمولاً در عضلات پيشاني (فرونتال)، گيجگاهي( تمپورال) و پس سري(اکسي پيتال) و عضلات پاراوتبراي گردن و البته عضلاب تراپزيوس( بالاي شانه) براي فلج کردن عضلات و شل شدن آن‌ها در نظر گرفته مي‌شود.

محل تزريق بوتاکس براي ميگرن


پروتکل استفاده از تزريق بوتاکس براي درمان ميگرن مزمن براساس مطالعات تحقيقاتي باليني است که به تأييد FDA و رهنمودهاي بعدي ارائه شده توسط اين سازمان شده است. در حالت کلي نواحي مورد تاييد براي تزريق شامل پل بيني، پيشاني، شقيقه‌ها، پشت سر، گردن و قسمت فوقاني پشت (درست بالاي تيغه‌هاي شانه) مي‌باشد. حجم تزريقي مورد نظر با توجه به صلاحديد پزشک متفاوت خواهد بود. براي انجام تزريق بوتاکس ميگرن از يک سوزن بسيار کوچک و نازک و تيز استفاده مي‌شود و روند تزريق اصلا دردناک نخواهد بود. کل مراحل انجام تزريق بين 10 تا 15 دقيقه زمان بيشتر نياز ندارد و به طور معمول به خوبي توسط افراد تحمل مي‌شود. بلافاصله پس از پايان تزريق، اکثريت قريب به اتفاق بيماران، قادر به بازگشت به کارهاي روزمره خود هستند.

تاثيرات ناشي از تزريق بوتاکس براي درمان ميگرن

ميزان دردي که بيماران مبتلا به سردردهاي ميگرني تجربه مي‌کنند بسيار زياد است به طوري که بيشتر مبتلايان به ميگرن، نمي‌توانند خواب عميق و راحتي داشته باشند، نمي‌توانند خوب تمرکز کنند، به طور مداوم خسته هستند و به طور کلي زندگيشان بسيار تحت تاثير منفي اين سردرد ها قرار مي‌گيرد. تزريق بوتاکس مي‌تواند با کاهش دردها، زندگي بسياري از بيماران را راحت‌تر کند. تاثيرات بوتاکس تنها روي برخي از بيماران نتيجه رضايت بخشي را به همراه دارد. به طور کلي بوتاکس فقط براي ميگرن مزمن مورد تأييد FDA است و اين يعني فقط افرادي که در طول يک ماه حدود 15 روز يا بيشتر درد ميگرن را تحمل مي‌کنند و هرچه تعداد و شدت سردردها بيشتر باشد، بيمار بازخورد بهتري را نسبت به تزريق بوتاکس نشان خواهد داد.

به اين ترتيب بوتاکس براي بيماراني که کمتر از 15 روز در ماه دچار سردرد مي‌شوند توصيه نمي‌شود. تزريق بوتاکس در اطراف فيبرهاي دردي که در سردرد نقش دارند انجام مي‌شود و بعد از آن وارد انتهاي عصبي اطراف محل تزريق شده و مانع انتشار مواد شيميايي دخيل در انتقال درد مي‌شود و به اين روش از فعال شدن سيگنال‌هاي درد در مغز جلوگيري مي‌کند. FDA استفاده از بوتاکس را براي درمان ميگرن مزمن در بزرگسالان 18 سال يا بيشتر تاييد مي‌کند. اگر از بوتاکس براي کودکان يا نوجوانان استفاده شود درماني بدون نسخه محسوب مي‌شود و اين بدان معناست که پزشک مي‌تواند آن را تجويز کند.

 

برچسب ها: سردرهای,میگرنی,چگونه,هستند؟,
[ سه شنبه 30 آذر 1400 ] [ 15:29 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

AGC در دوربين مداربسته

AGC در دوربين مداربسته

AGC يا Auto Gain Control به معناي کنترل خودکار دريافت يک مکانيزم کنترل کننده نور در دوربين هاي مداربسته است. اين مکانيزم امروزه به صورت يک مکانيز اوليه در آمده و در بيشتر دوربين هاي مداربسته وجود دارد.

AGC چطور عمل مي کند؟

زماني که نور در محل نصب دوربين مداربسته کم شود ديافراگم دوربين بازتر مي شود. اين کار امکان دريافت نور بيشتر را براي چيپ تصوير دوربين مداربسته فراهم مي کند. با اين حال اين کار تنها تا حدي محدود در در نور کم را تقويت مي کند. مکانيزم AGC در واقع يک مکانيزم الکترونيکي براي تنظيم نور محيط است. زماني که نور محيط کم مي شود اين مکانيزم از طريق تقويت الکترونيکي سيگنال تصوير، تصاوير را پر نورتر نشان مي دهد.

البته اين تقويت الکترونيکي يک عيب بزرگ نيز دارد و آن به وجود آمدن نويز الکترونيکي (دانه هاي ريز و رنگي) در تصوير است. هرچه ميزان تقويت تصاوير بيشتر باشد ميزان نويز الکترونيکي نيز بيشتر خواهد بود.

چطور نويز الکترونيکي ناشي از تقويت را کاهش دهيم؟

مکانيزم هاي تقويت تصوير تا حد زيادي پيشرفت کرده اند اما با اين حال بهترين راه کاهش نويز استفاده از چيپ تصوير پيشرفته تر و حساس تر به نور است به نوعي که نياز براي تقويت سيگنال کمتر شود.

آيا داشتن مکانيزم AGC بر روي دوربين روي قيمت آن تاثيري خواهد داشت؟

امروزه خير، در گذشته اين مکانيزم تا حدودي پيشرفته به شمار مي آمد اما امروزه از مکانيزم هاي اوليه دوربين هاي مداربسته محسوب مي شود و تقريبا تمام دوربين هاي مداربسته به آن مجهز هستند (حتي اگر در کاتالوگ به آن اشاره نشود).

 

 

 

مطالب مرتبط

 1. آشنايي با چيپ تصوير Progressive CMOS دوربين مداربسته
 2. باز يابي فيلم ها در دوربين مدار بسته
 3. تکنولوژي Starlight در دوربين هاي مدار بسته
 4. اهميت دوربين مدار بسته در تجارت

 

برچسب ها: AGC,در,دوربین,مداربسته,
[ دوشنبه 29 آذر 1400 ] [ 22:53 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

پخش تصاوير زنده دوربين هاي مدار بسته در جهان

پخش تصاوير زنده دوربين هاي مدار بسته در جهان

پخش تصاوير زنده دوربين هاي مدار بسته در جهان: به گزارش خبرگزاري فارس مدتي است

که يک سايت اينترنتي به نشاني insecam.org تصاوير زنده سيستم امنيتي را از سراسر

جهان در معرض ديد همگان قرار داده است.

دوربين هاي ياد شده که عمدتا ساخت شرکت هاي Axis, Defeway, و ?? برند مختلف در

مجموع هستند با تنظيمات پيشفرض نصب شده اند و لذا فاقد کلمه عبور هستند و

تصاوير ضبط شده توسط آنها به راحتي قابل مشاهده در سراسر جهان است. سايت ياد

شده تصاوير صدها دوربين مدار بسته در ايران را نيز به نمايش گذاشته است. اين دوربين

هاي فاقد امنيت در تهران و ديگر شهرهاي کشور نصب شده اند و با کليک بر روي آنها

ميتوان به جزئيات بيشتري در مورد محل نصب هر دوربين، شرکت سازنده آن و… دست

يافت.

دوربين مدار بسته مربوط به ايران

دوربين هاي مدار بسته مربوط به ايران تصاوير متنوعي از بزرگراهها، خيابان ها، پياده روها،

انبارهاي شرکت هاي خصوصي، محيط هاي اداري، انواع مغازها و فروشگاها، رستوران ها،

فضاي داخل منازل و ويلاها و….را در تهران، قم، اهواز، شيراز، ورامين، نجف آباد، قوچان،

زنجان، اصفهان، تبريز، کرج، رشت، شهر کرد، همدان، مشهد، ملارد، سنندج ، بيرجند، يزد،

اراک و اردبيل نمايش ميدهند. اگر چه اکثر اين دوربين ها تنها محيط خالي را نشان

ميدهند، اما برخي از آنها چهره افراد يا پلاک ماشين ها، به وضوح مشخص است يا ميتوان

جزئيات اشياء يا کالاهاي موجود را به خوبي تشخيص داد. اگر شما هم دوربيني از مارک

هاي ياد شده نصب کرده ايد، بهتر است هر چه سريعتر براي آن رمز عبور بگذاريد. در اين

سايت به تفکيک ميتوان تصاوير را بر اساس فيلترهايي همچون کشورها، شهرها، مکان

ها، زمان ها و… مشاهده نمود.

http://seomypassion12.inube.com/blog/8800703//

https://seomypassion12.doodlekit.com/blog/entry/16270184/-

https://hometownhomedecor.com/activity/p/466569/

http://community.runanempire.com/index.php?p=/discussion/272911/%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87?new=1

 

برچسب ها: پخش,تصاویر,زنده,دوربین,های,مدار,بسته,در,جهان,
[ دوشنبه 29 آذر 1400 ] [ 16:10 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

راهنماي کولر گازي 30000

راهنماي کولر گازي 30000

  فروشگاه سرمارسان

راهنماي کولر گازي 30000 به طور معمول براي فضا هايي با مساحت محيط بين 43 تا 80 متر مربع استفاده مي شود که پرفروش ترين نوع کولر گازي 30000 است يا از نظر قدرت و ظرفيت و قيمت تقسيم مي شود. دليل محبوبيت کولر گازي 30000، اندازه کوچک و مصرف کم آن ها است.

کولر گازي 30000 نوعي سيستم تهويه متشکل از دو بخش اصلي - يک کمپرسور خارجي و پانلي براي تهويه هواي گرم يا سرد داخلي است که داراي امکانات مختلفي مانند کولر گازي 30000 که براي هر کار Mtrazy و کولر گازي 30000 براي انجام استفاده مي شود.

از بهترين فروشگاه هاي خريد کولر گازي سايت علي بابا و سايت امازون براي خارج از کشور و سايت سرمارسان براي داخل کشور ايران مي باشد .

کولر گازي 30000 براي چه اندازه اي مناسب است؟

کولر گازي 30000 معمولاً از اين نوع ظرفيت براي مساحت ?? تا ?? متر استفاده مي کنند که براي دفاتر و اتاق هاي خانه مناسب است که استفاده هاي زيادي دارند. اين مدل به دليل مصرف برق و اقتصادي از نظر هزينه برق بسيار پايين است. بسيار محبوب و محبوب است، اندازه کوچک کولر گازي 30000 سال  آن را به يکي از محبوب ترين قابليت هاي کولر گازي 30000 تبديل کرده است که در برندهاي مختلف در بازار جهاني و همچنين در بازار ايران توليد و عرضه شده است که داراي برندهاي معروف و شناخته شده براي شماست. به طور کلي کولرهاي گازي به دو دسته تيتانيوم و تيتانيوم تقسيم مي شوند.

 

برندهاي کولر گازي 30000 از سرمارسان

کولر گازي جنرال مکس 30000 ، کولر گازي جنرال گلد 30000 ، کولر گازي زانتي 30000 ،کولر گازي ايوولي 30000 ، کولر گازي جنرال شکار 30000 ، کولر گازي گري 30000

خريد کولر گازي از سايت امازون 

با توجه به تنوع گسترده برندها و مناسب بودن آنها براي هر شهر متفاوت است و با بررسي 12 هزار کولر گازي در برندهاي فوق و مطالعه توضيحات خاص هر برند مي توانيد با متخصصان تبريد در خط ويژه 5004 03 91-0021 تماس بگيريد تا بهترين مدل را دريافت کنيد. انتخاب کنيد و شهر خود را خريداري کنيد.

s4_c0l9.jpg

تفاوت T1 و T3 در کولر گازي 30000

T1 براي آب و هواي معتدل و T3 براي آب و هواي بسيار گرم و خشک. استفاده از T3 براي اقليم هاي معتدل باعث افزايش مصرف انرژي و سرماخوردگي بيش از حد مي شود که اين امر منجر به استفاده نادرست از کولر گازي 30000 و افزايش مصرف مي شود.

انتخاب يکي از نقاط مهم در انتخاب و خريد يک کولر گازي 30000 است. به ما بپيوندم تا شما را با برندهاي مختلف کولر گازي 30000 در توان هاي مختلف معرفي کنيم و با مشاوره سرمايه اي مي توانيد بهترين کولر گازي 30000 را در بازار براي خود خريداري کنيد.

چه تفاوتي بين گاز R410 و گاز R22 وجود دارد؟

در واقع تفاوت گاز R22 با گاز R410 در جذب و آزاد شدن گرما است به گونه اي که جذب و آزاد شدن گرما در گاز R22 کوچکتر از R410 يا PURON است و بازده کمتري دارد. گاز در کولرهاي اينورتر معمولاً R410 است.

گاز R22 (دي کلروفلوئورومتان) که با نام گاز فرون نيز شناخته مي شود، از زماني که جايگزين گاز R12 شد، به عنوان مبريد در سيستم هاي تبريد مورد استفاده قرار گرفته است. اين گاز عضوي از خانواده بزرگ هيدروفلوئورکربن ها است که رنگ و بويي ندارد.

اگرچه امروزه به دليل اثرات مخربي که بر محيط زيست و لايه ازن دارد کمتر مورد استفاده قرار مي گيرد و از سال ???? در کشورهاي توسعه يافته ممنوع شده است، اما هنوز هم يکي از محبوب ترين گازها براي سيستم هاي تبريد است.

. اين گاز به دليل خواص شيميايي خاص خود براي سيستم هاي تبريد بالاي صفر و زير صفر مناسب است. گاز R22 به عنوان سردترين گاز در ميان تمام مبريدها شناخته مي شود، به همين دليل است که با وجود اثرات مخرب آن بر محيط زيست هنوز هم بسيار محبوب است.

تفاوت دوم بين گاز R22 و گاز R410 اين است که گاز R410a داراي نقطه جوش منفي 51.4- درجه است که بسيار بيشتر از گاز R22 است که نقطه جوش منفي 40.8 درجه دارد و سازگار با ODP است. ظرفيت خنک کننده بسيار خوبي دارد و براي تبادل کننده هاي حرارتي کوچک مانند کولرهاي خنک کننده بسيار عالي است.

مزاياي استفاده از گاز R410 بيش از گاز R22

R410 عملکرد بهتري نسبت به مبريد R22 در جذب گرما و آزاد شدن دارد.

کمپرسور R410 کار مي کند خنک تر از R22; همچنين خطر آسيب ناشي از گرم شدن بيش از حد را کاهش مي دهد.

نسبت محلول بودن R410 در روغن مصنوعي بيشتر از محلول پذيري R22 در روغن معدني است. به همين دليل سيستم R410a خوردگي و سايش کمتري نسبت به سيستم R22 دارد.

R410 بار کمتري نسبت به R22 دارد.

R410 داراي آنتالپي بالاتر و نقطه جوش پايين تر از R22 است.

استفاده از R410 در کولرهاي مطبوع منجر به عمر جزء طولاني تر، خنک کننده طولاني تر و عمر خدماتي طولاني تر مي شود.

بيشتر بخوانيد

http://edu.fudanedu.uk/user/11691/
http://www.astro.wisc.edu/?URL=https://sarmaresan.com/
http://fudanedu.uk/user/ruthball2/
http://www.geati.ifc-camboriu.edu.br/wiki/index.php/Usu%C3%A1rio:RuthBall2
https://git.isis.vanderbilt.edu/RuthBall2
https://lib02.uwec.edu/ClarkWiki/index.php?title=User:RuthBall2
https://ezproxy.cityu.edu.hk/login?url=https://sarmaresan.com/
https://git.sicom.gov.co/RuthBall2
http://jobs.ict-edu.uk/user/19577/

 

برچسب ها: راهنمای,کولر,گازی,30000,
[ جمعه 19 آذر 1400 ] [ 14:30 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

گياه بامبو ، باعث خوش شانسي و ضد سرطان

گياه بامبو ، باعث خوش شانسي و ضد سرطان

براي کاشت بايد دقت کنيد که گياه را زياد زير خاک نکاريد و بعد از آن نوبت به آبپاشي گياه مي رسد. خاک اين گياه بايد هميشه رطوبت داشته باشد و هر روز بايد چک کنيد که خاک خشک نباشد و اينکه نبايد بيش از حد نيز به آن آب بدهيد. براي انتخاب نقطه برش ساقه بايد ابتدا از پايين ساقه سه بند بشماريد، از وسط بند چهارم به بعد مي توانيد برش بزنيد.

گل فروشي رضوان با دارابودن سابقه 30 ساله، از سال 90 فعاليت خود را در حوزه فروشي اينترنتي گل شروع نمود. اين سايت به صورت تخصصي انواع تاج گل ترحيم و ختم را به قيمتهاي متنوع ارائه مي نمايد. انواع تاج گل ارزان به کليه نقاط تهران و بهشت زهرا ارسال مي شود. تنوع محصولات ما بايست و در صورتي که شما طرح يا نمونه اي داريد مي توانيد براي ما ارسال نماييد تا مطابق با سليقه و نياز شما طراحي تاج گل انجام شود.

مي توانيد براي داشتن گياهي شاداب تر و حفظ رطوبت براي رشد بهتر ، روزانه عمل غبارپاشي را در فصول گرم انجام دهيد . به هيچ عنوان نبايد کل ساقه ها در آب قرار گيرند چراکه دچار پوسيدگي مي شوند . اين نوع گياه تنها مي تواند در شرايط مناسب به ?/? متر برسد . اگر ديگر تمايل به رشد گياه نداريد، مي توانيد کمي پارافين بر روي قسمت هاي هرس شده بريزيد و آن مناطق را مسدود کنيد، تا رشد گياه قطع شود.

2020 © تمامي حقوق اين فروشگاه براي دمبرگ محفوظ مي باشد. از ظرفي با اندازه مناسب براي نگهداري بامبو استفاده کنيد. حتي اگر گياه را در آبي بدون فلورايد منتقل کنيد، باز هم ممکن است اين رنگ در نوک برگ ها ايجاد گردد. چون فلورايد قبلا درون سلول هاي گياه وجود داشته است ولي بعد از گذشت مدتي در برگ هاي جديد اين نقيصه برطرف خواهد شد. 4- حتماً سعي کنيد گياهي را خريداري کنيد که ريشه داشته باشد و از خريدن گياه بدون ريشه بخصوص در فصل هاي پاييز و زمستان خودداري کنيد.

اگر در کار خود به رشد بيشتري نياز داريد، يک گياه بامبو خوش شانس روي ميز شما مي تواند به رشد و توسعه در حرفه شما کمک کند. به گفته Vastu Shastra و همچنين فنگ شويي، گياهان بامبو بسيار خوش يمن هستند. بامبو لوتوس، از دسته گياهان آپارتماني لوکس است که علاوه بر زيبايي و جذابيتي که دارد نگهداري از آن نيز راحت است. نگهداري از اين گياه در محل زندگي و محل کار محيط را سرشار از حس طراوت و سر زندگي مي کند و همچنين چيني ها بر اين باورند که اين گياه خوش شانسي مي آورد. آيا به نظر شما طلسم و طلسم جذاب نيست؟ در اين مورد، شما ميتوانيد بامبو زنده (گياه آپارتماني) را براي محافظت از خانه خود انتخاب کنيد خواص جادويي دومي حتي قويتر خواهد بود. مجاز است در هر قسمتي از فضاي زندگي گلدان يا گلدان با ساقه سبز قرار دهيد، اما اين امر بر مناطق مختلف زندگي تأثير ميگذارد.

در اين مقاله فوق العاده ارزشمند که حاصل جمع آوري تجربيات چند ساله و دانش مورد نياز درباره گل بامبو مي باشد ما 0 تا 100 تکثير و نگهداري گل بامبو را به صورت نکته به نکته و مفصل شرح خواهيم داد. قبل از اينکه 10 نکته طلايي گل بامبو را بدانيد بهتر است ابتدا با 3 روش مختلف تکثير اين گياه پرطرفدار آشنا شويد. تميز نگه داشتن آب بامبو و تعويض هفتگي اثر بسزايي در سلامت گياه دارد. مقدار آب نيز بايد تا اندازه اي باشد که تقريبا تا ?/? سانتيمتر بالاتر از انتهاي پاييني ساقه قرار بگيرد. بامبو برعکس بقيه گياهان، نگهداري مي شود؛ يعني وقتي نور کمتري به آن برسد، بيشتر در جستوجوي نور قد مي کشد و در تماس با نور زياد و گرما از داخل مي پوسد.

با سفارش گل بامبو در تهران و بسياري از شهرهاي ايران، از داشتن گل هاي زيبا در منزل خود و عزيزانتان لذت ببريد. با توجه به فصول و گل فروشي هاي تي تي گيفت در شهرهاي مختلف، تزئين گل ها و رنگ گل هاي تزئيني ممکن است با عکس کمي متفاوت باشد. در صورت اتمام گلدان و يا باکس گل فوق در برخي از شهرها، گلدان و يا باکس گلي زيبا، هم ارزش و مشابه با عکس ارسال مي شود. توجه داشته باشيد که گل ها موجوداتي زنده هستند و از لحاظ رويش ممکن است با عکس کمي متفاوت باشند.

اين گياه با رطوبت معمول منزل مي تواند به راحتي رشد نمايد، اما براي رشد بهتر مي توانيد به غبارپاشي برگهاي آن بپردازيد و رطوبت بيشتري در اختيار گياه قرار دهيد. اين گياه رشد آهسته اي دارد اما اگر به درستي از بامبو نگهداري شود به صورت کوتاه رشد کرده و برگهاي با طراوت بيشتري به رنگ سبز خواهد داشت. برگهاي آن به طول ?? تا ?? سانتي متر و عرض ? تا ? سانتي متر به رنگهاي سبز ابلق يا تيره، سبز و سفيد و يا زرد و سبز ديده مي شود.

براي اطمينان از پاکيزه بودن آن نيز مي توانيد آن را بجوشانيد. گياه را در محيط تاريکي پرورش ميدهند که نور پرشدت مصنوعي روي گياه متمرکز ميشود (مانند يک لامپ هالوژن) سپس اين نور حرکت ميکند و گياه در تعقيب نور حرکت مارپيچي انجام ميدهد و ساقه فرم Spiral را مارپيچي پيدا ميکند. تجربه نشان داده که اگر مکان نگهداري اين گياه با رنگ هاي شاد مثل نارنجي و قرمز تزئين شده باشد ، برگ هاي اين گياه با سرعت بيشتري رشد مي کنند و امکان زدن جوانه هاي بيشتري را فراهم مي سازند . همچنين وجود رنگ هاي گرم در مکان نگهداري گل بابو ، طول عمر گياه را افزايش مي دهد . طول ساقه هاي نوع جوانه بين ??تا??? سانتي متر و رنگ برگ ها در اين نوع ، سبز است .

بامبو گياهي است كه به خوش يمني شهره شده و در بين مردم نيز هواداران زيادي يافته است به طوري كه تنها در تهران روزانه بين ?? تا ?? هزار شاخه بامبو با قيمت هايي از سه تا ?? هزار تومان به فروش مي رسد. بامبو ها براي رشد و قد کشيدن و همچنين برگ دهي به نور زياد نياز دارند که از پنجره خانه بگذرد و بعد به بامبو برسد براي همين در نقاط تاريک اصلا قرارشان ندهيد چون برگ هاي آن پلاسيده مي شود. اگر ريشه ي بامبو زياد شد و در ظرف جا نمي گرفت مي توانيد ريشه هاي قديمي تر را جدا کنيد ولي مراقب باشيد به ريشه هاي جوان تر آسيب نرسانيد,البته هر چه ريشه ي گياه زيادتر باشد نشانه ي سلامت گياه بامبو است. از آن جا که اين گياه آپارتماني به روش هاي مختلف پرورش مي يابد و داراي اشکال و اندازه هاي مختلف است نمي توان گفت دقيقا تا چه ارتفاعي رشد مي کند اما معمولا بعد از چند سال مراقبت، ارتفاع آن دو برابر مي شود. تکثير گياه بامبو معمولا به دو روش قلمه زدن و استفاده از پا جوش ها انجام مي شود. اگر در خانه کودک داريد يا از حيوانات خانگي نگه داري ميکنيد، توجه داشته باشيد برگ هاي بامبو سمي است.

شش ساقه از اين گياه رفاه و راه هاي رسيدن به ثروت را به افراد خانواده هديه ميدهد. افراد در چين براي ابراز عشق و علاقه خود به طرف مقابل، دو عدد از اين گياه را هديه ميدهند.در فنگ شويي عدد دو در اين گياه باعث دوبرابر شدن خوش شانسي مي شود. گياه را در محيط تاريکي پرورش مي دهند که نور پرشدت مصنوعي روي گياه متمرکز مي شود (مانند يک لامپ هالوژن) سپس اين نور حرکت مي کند و گياه در تعقيب نور حرکت مارپيچي انجام مي دهد و ساقه فرم Spiral را مارپيچي پيدا مي کند. هنگامي که مي خواهيد خاک ژله اي بامبو را تعويض نماييد؛ گياه را در آب نگهداري کنيد.

گياه بامبو بسته با يک شرايط و تعداد آن مي تواند در هر محلي که قرار بگيرد و به نتايج متفاوتي بينجامد. در ادامه براي محل قرار گيري گياه بامبو توضيحاتي داده شده است. قهوهاي شدن نوک برگها دلايل گوناگوني دارد، اما مهمترين دليل آن کمبود رطوبت محيط گياه است که سبب سوختن نوک برگها ميشود. وجود فلورايد در آب سبب توليد فيتوتوکسي و کشته شدن سلولهاي گياه ميشود. يعني انباشته شدن فلورايد در نوک برگهاي دراسيناها سلولهاي گياه را به تدريج ميکشد.

يکي از مهم ترين بيماري هاي بامبو زرد شدن برگ هاي آن است. يکي از مهم ترين علل اين مشکل قرار گيري بامبو در معرض مستقيم نور خورشيد و استفاده از آب با املاح زياد است. ريزوم قسمتي از گياه مي باشد که در زير زمين قرار دارد ، ريشه و شاخه ها از اين قسمت گرد و برجسته رشد مي کنند. ريزوم شبيه پياز است و گاهي منابع معدني و مغذي از اين قسمت تغذيه مي شود.

مناطق شمالي کشور ايران از مناطق مساعد جهت رويش و پرورش بامبو مي باشد. بامبو هايي که به صورت شاخه اي در داخل کشور خريد و فروش مي شوند معمولا وارداتي بوده و معروف به لاکي بامبو هستند. طول برگ هاي گياه لاکي بامبو معمولا حدود 15 تا 30 سانتي متر مي باشد و عرض آن ها حدود 3 تا 7 سانتي متر. برگ هاي بامبو به رنگ هاي سبز روشن، سبز تيره و گونه هاي بامبو ابلق که دو رنگ بوده به رنگ هاي سبز تيره يا سبز روشن با رگه هايي سفيد يا زرد رنگ ديده مي شود.

مرتب كردن گياه هم چنين سبب مي شود كه جوانه ها و پيچ ها بسيار منسجم تر و پرتر از زمان قبل از هرس و مرتب كردن رشد كند. اگر نمي خواهيد كه گياه هرس شده شما به رشد خود ادامه دهد و رشدش متوقف شود بايد در محل برش مقداري پارافين بماليد و آن قسمت را مسدود كنيد. گياه بامبو با اينكه گياه بسيار مقاومي است باز هم احتمال بيمار شدنش وجود دارد.

براي رساندن مواد مغذي مورد نياز و نگهداري از بامبويي که در خاک کاشته شده است مي توانيد هم از کودهاي محلول در آب و هم از نوع پودري آن استفاده کنيد. بهترين راه براي اين منظور نيز مصرف کود سه بيستبراي بامبو است. اما از هر کودي که استفاده مي کنيد بايد به اين نکته دقت کنيد که ميزان استفاده از آن بايد کاملا کنترل شده باشد. چرا که يکي از دلايل زرد شدن بامبو، مصرف بيش از حد انواع کودهاي مغذي است.

براي اطمينان از خيسي با پشت انگشت ميزان رطوبت خاک را بسنجيد. اين مدت زمان، باعث از بين رفتن کلر موجود در آب خواهد شد. زيرا با افتادن برگها در آب، باکتري ها و عوامل خرابي گياه، به آب منتقل ميشود.

از خصوصيات اين نوع خاک ها، قابليت نگهداري آب به مدت طولاني را مي توان نام برد. بامبو، گياهي است که هم از طريق ريشه و هم از طريق برگ تغذيه مي کند. با پاشيدن آب روي آن در واقع شما به دو روش، مواد غذايي را به گياه تزريق کرده ايد؛ البته اگر مي خواهيد گياه شما رشد بهتري داشته باشد، مي توانيد از قطره هاي تقويتي يا اسپري تغذيه استفاده کنيد. در روش نگهداري بامبو در آب نبايد تمام ساقه را در آب قرارداد ، بلکه بايد فقط 3 تا 5 بند پايين آن در آب باشد. گياهان چه در خاک نگهداري شوند و چه در مخلوط خاکي به کود نياز دارند.

آبياري بيش از حد موجب تجمع آب روي خاک مي شود که اين اتفاق موجب پوسيدگي ريشه و از بين رفتن قلمه ها خواهد شد. با کشيدن پلاستيک روي بستر، رطوبت مورد نياز براي ريشه دار شدن قلمه ها را افزايش دهيد. ريختن آب داخل ساقه بريده شده، موجب افزايش رطوبت براي تقويت ريشه دهي قلمه ها مي شود که کار بشدت پسنديده اي است. هر 2 روز ميزان رطوبت خاک را بسنجيد و در صورت خشک بودن، آبياري را آغاز کنيد.

در تکثير گياه است بهتر است قلمه را از ? تا ? سانتي متر از زير گره ساقه جدا کنيد. اين منطقه وقتي از ساقه جدا شود به زودي ريشه مي دهد و گياه جديدي بوجود مي آيد. اين امر مهم نيست شما مي توانيد برش را به صورت صاف و بدون زاويه نيز انجام دهيد. تمام گياهان و از جمله بامبو به طور نمادين معرف عنصر چوب هستند.

از خصوصيات اين نوع خاک ها ، قابليت نگهداري آب به مدت طولاني را مي توان نام برد . کشت و پرورش گياه لاکي بامبو در داخل کشور بسيار پرهزينه است! قرار دادن بامبو خوش شانس در گوشه روابط مي تواند به ايجاد يک رابطه هماهنگ بين شما و شريک فعلي يا آينده تان کمک کند. براي يافتن منطقه روابط خانه، روبروي در ورودي بايستيد و گوشه سمت راست خانه خود را پيدا کنيد. چينيها براي نشان دادن عنصر آتش يک روبان قرمز دور گياه ميبندند. براي نشان دادن عنصر فلز به قسمتي از آن يک سکه آويزان ميکنند، به اين ترتيب اين گياه تمام اين پنج عنصر را در کنار هم دارد و ميتواند خوششانسي بياورد.

دوستان گرامي؛ اگر درباره يک گياه خاص سوالي داريد لطفا سوال خود را در قسمت نظرات همان گياه در سايت ثبت کنيد. ساقه هاي تيره رنگ قهوه اي ، نشانه ي خوبي براي اين گياهان نخواهد بود . هر گياه بامبوايي که در بازار مشاهده مي کنيد وارداتي مي باشد . سعي کنيد گياه را درمعرض تغييرات شديد دمايي قرار ندهيد و آن را در مکاني با دمايي ثابت نگهداري کنيد . در اين صورت گياه را ريشه دار کرده و به خاک ژله اي منتقل کنيد . به اين صورت که ريشه هاي آن را در گلدان هاي شيشه اي قرار دهيد .

https://www.intensedebate.com/people/NellieStein41

http://www.escortpicture.com/NellieStein4

https://wanelo.co/nelliestein4

https://www.yelp.ca/user_details?userid=1AoGx8EjJooRKpSHmAGVTw

https://www.bitsdujour.com/profiles/hSgIL0

https://www.tetongravity.com/community/profile/NellieStein4/

https://setiathome.berkeley.edu/show_user.php?userid=11070075

https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/1502623.page

 

 

 

برچسب ها: گیاه,بامبو,،,باعث,خوش,شانسی,و,ضد,سرطان,
[ يکشنبه 14 آذر 1400 ] [ 9:19 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

هدست‌هاي واقعيت‌هاي مجازي چگونه مي‌تواند به درمان هراس از پرواز کمک کند؟

هدست‌هاي واقعيت‌هاي مجازي چگونه مي‌تواند به درمان هراس از پرواز کمک کند؟

پرواز، راهکاري بسيار مقبول براي انجام سفرهاي مختلف توسط ساکنان کشور هنگ کنگ است اما ترس و هراس در مورد “امن‌ترين راهکار براي سفر” بسيار متداول است. نگران نباشيد، يک تکنولوژي بسيار پيشرفته مي‌تواند به حل اين مشکل کمک کند. تکنولوژي واقعيت مجازي براي درمان افرادي که با اين هراس مواجه هستند در حال توليد و توسعه است. افراد ساکن در هنگ هنگ تقريبا به مسافرت اعتياد دارند. اطلاعات منتشر شده توسط دولت اين کشور در ژوئن سال 2017 تاييد مي‌کند که تعداد سفرهادر سال 2016 بيش از نود و يک ميليون بوده است. به صورت متوسط هر شهروند هنگ کنگي تقريبا 12.5 سفر انجام داده است. تقريبا 12 درصد از اين سفرها از طريق هواپيما انجام شده است. فرودگاه بين المللي هنگ کنگ اعلام کرده که در همين سال در ماه ژوئن تعداد مسافران تقريبا سه درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته است. تعداد اين سفرها به 6.5 ميليون در اين ماه رسيده است. به خاطر درخواست بالا براي سفرهاي هوايي، اين فرودگاه در حال ساخت سومين باند پرواز است.

پرواز به عنوان يکي از امن‌ترين راه‌هاي سفر شناخته مي‌شود اما هنوز بسياري از افراد از پرواز مي‌ترسند. دليل اين امر چه چيزي مي‌تواند باشد؟ درون مغز انسان گيرنده‌هاي تهديد براي بقا بسيار بيشتر از گيرنده‌هاي لذت است. به همين خاطر تنها يک هراس ناگهاني مي‌تواند تجربه بيست سال سفر بدون مخاطره را تحت تاثير قرار دهد. تعيين کردن رقم يا درصد دقيقي از افرادي که با هراس از پرواز مواجه هستند بسيار دشوار است. چيزي که کاملا مشخص است، اين نوع هراس بين انسان‌ها بسيار متداول است. FlyFright، وب‌سايتي مختص به اين هراس و کمک کردن به افرادي است که با اين مشکل روبرو مي‌شوند. بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده به نظر مي‌رسد که حداقل 12.6 شهروندان آمريکا با هراس از ارتفاع مواجه هستند. دکتر ملاني برايان، روانشناس باليني و متخصص هيپنوتيزم در همايش Mindmatters در هنگ کنگ گفت:« بسياري از افراد براي حفظ آرامش خود از الکل يا مواد مخدر استفاده مي‌کنند و ترجيح مي‌دهند که براي درمان به پزشک متخصص مراجعه نکنند اما بسياري از افراد نيز به من مراجعه مي‌کنند که با هراس از پرواز مواجه هستند. البته بسياري از اين مراجعه‌ها وقتي رخ مي‌دهد که اين هراس روي زندگي حرفه‌اي آنها تاثيرگذار باشد. اين هراس باعث شده تا اين افراد موقعيت‌هاي بسيار مناسبي را از دست بدهند.

براي مشاهده ادامه مطلب " اينجا کليک کنيد "

منبع : 

https://www.pinterest.com/pin/914301161821712228/
https://spark.adobe.com/page/sKIokfCPKzm8q/
https://sites.google.com/view/samihberge3/home

 

برچسب ها: هدست‌های,واقعیت‌های,مجازی,چگونه,می‌تواند,به,درمان,هراس,از,پرواز,کمک,کند؟,
[ شنبه 13 آذر 1400 ] [ 16:09 ] [ کاووسی فر ]
[ ]