سئو سايت فروشگاهي

آيا مي دانيد که سئو سايت فروشگاهي تفاوت زيادي با سايت هاي سئوي شرکت ها و غير فروشگاهي دارد؟ از طراحي قالب گرفته تا نحوه ساخت لينک و اهداف کلي بهينه سازي ، تفاوت هاي اساسي در فروشگاه هاي آنلاين وجود دارد که بايد به آنها توجه شود. هاريکا سئو بهترين سئو کار سايت فروشگاهي ميباشد.

اين نوع وب سايت ها با هدف فروش و ارائه محصولات به مشتريان طراحي و ساخته شده اند ، بنابراين براي معرفي دقيق محصول ، دسته بندي محصولات ، سيستم هاي پرداخت آنلاين حرفه اي ، قابليت انتخاب چند محصول در يک سبد خريد و بالا به ساختار مناسب نياز داريد. سرعت در پردازش و بارگذاري اطلاعات را داشته باشيد.

سئو و بهبود فروشگاه آنلاين شاخه اي از بهينه سازي سايت است که بر افزايش سود و درآمد حاصل از فروش مستقيم کالا به مخاطب تأثير مثبت دارد و بايد توسط سئو هاي مجرب انجام شود.

تفاوت سئو سايت فروشگاهي با وبسايت عادي

تفاوت سئو سايت فروشگاهي با وبسايت عادي

در يک دسته بندي کلي ، وب سايت ها را مي توان به دو دسته فروشگاهي و غيرفروشي تقسيم کرد. در اين حالت ، سايت هاي معمولي گروهي هستند که به منظور غير از فروش آنلاين و در مقابل فروشگاه هاي آنلاين با هدف فروش مستقيم محصول و دريافت پرداخت آنلاين از مشتري طراحي شده اند.

يک تفاوت عمده بين اين دو کلمات کليدي سئو آنها است. وب سايت هاي معمولي معمولاً براي يک عبارت خاص بهينه سازي شده اند ، اما سئوي فروشگاه اينترنتي به دليل تعدد محصولات و تنوع دسته ها روي عبارت خاصي تمرکز نمي کند. از سوي ديگر ، در سايت هاي غيرفروشي ، تلاشي براي تبليغ صفحه اول وب سايت در گوگل است ، در حالي که در فروشگاه آنلاين ، همه محصولات بايد در رتبه بندي مناسب گوگل قرار بگيرند.

اگر در شرايط عادي سئو را يک فرآيند دشوار و وقت گير بدانيم ، سئوي فروشگاه اينترنتي ده ها برابر مشکلتر و زمان بر خواهد بود و تفاوت آنها به دليل ساختار و طراحي متفاوت غيرقابل انکار است.

مهم ترين اقدامات براي سئو فروشگا

مهم ترين اقدامات براي سئو فروشگاه اينترنتي

با توجه به تفاوت هاي اساسي که بين سايت هاي فروشگاهي و ساير وب سايت ها مشاهده مي کنيم ، طبيعتاً سئو و اقدامات بهينه سازي براي فروشگاه هاي آنلاين متفاوت انجام مي شود. مهمترين مراحل در بهينه سازي سايت هاي فروشگاهي در زير شرح داده خواهد شد که عدم وجود هر کدام منجر به نقص در وب سايت فروشگاهي مي شود و در واقع تأثير منفي بر رتبه و اعتبار آن خواهد داشت.

سئو قالب فروشگاه اينترنتي

قسمت اول سئو قالب فروشگاه آنلاين است که بايد با دقت انجام شود. پس از طراحي فروشگاه آنلاين (که بايد توسط طراح متخصص انجام شود) ، هدف کاهش خطاهاي احتمالي در کدگذاري قالب سايت است.

کاهش حجم و فشرده سازي تمام کدهاي مورد استفاده در فروشگاه اينترنتي باعث افزايش سرعت و بهبود عملکرد آن مي شود. در بسياري از موارد سايت هاي فروشگاهي را مشاهده کرده ايم که به اين نکته توجه نکرده اند و تأثير منفي آن بر کاهش رضايت کاربران و در نتيجه کاهش رتبه سايت مشهود است.

ايجاد ناحيه کاربري

طراحي ناحيه کاربري بهينه شده براي فروشگاه اينترنتي اهميت زيادي دارد. بايد ناحيه اي براي کاربران و مشتريان فراهم شود که بتوانند اقدام به خريد ، مقايسه محصول و واريز وجه شوند و همچنين در صورت لزوم انتقادات و پيشنهادات خود را ارائه دهند. ايجاد ناحيه کاربري موجب افزايش مشتريان وفادار مي گردد و درعين حال امنيت و اعتماد مشتري از خريد را افزايش خواهد داد.

دسته بندي محصولات

يکي از مواردي که در سئو فروشگاه اينترنتي تاثير پررنگي دارد سيستم دسته بندي محصولات است. اين مسئله دو مزيت دارد. اول اينکه ساختار منظم و دسته بندي محصولات هم خانواده مي تواند به مسيريابي مطلوب کاربر در سايت کمک نمايد و ثانيا ، گوگل و ربات هاي جستجوگر گوگل ارتباط ميان اجزا و محصولات سايت را بهتر درک مي کنند و در رتبه بندي لحاظ خواهند کرد.

سئو تصاوير فروشگاه اينترنتي

تصاوير حجم زيادي از پايگاه هاي داده سايت فروشگاه را اشغال مي کنند. معمولاً بين 3 تا 5 تصوير از يک محصول در وب سايت بارگذاري مي شود و اگر تصاوير به درستي سئو نباشند ، علاوه بر افزايش حجم داده ها ، باعث کاهش سرعت سايت و نارضايتي مشتري مي شود.

سئو تصاوير به معناي کاهش اندازه هر تصوير با نرم افزارهاي تخصصي و افزودن برچسب هاي توصيف به شيوه صحيح و م inثر در رتبه بندي تصاوير در موتورهاي جستجو است.

اگر از کليپ هاي ويدئويي و ويديويي براي معرفي محصولات استفاده مي شود ، بايد همين کار را انجام دهيد و فايل مربوطه فشرده و بهينه سازي شود.

قابليت مقايسه محصولات و معرفي محصولات مشابه

يکي از بخش هايي که در فروشگاه هاي اينترنتي اهميت دارد ايجاد ابزار و قابليت مقايسه محصولات است که علاوه بر بهبود سئو موجب رضايت مشتريان و افزايش شانس فروش محصولات مي گردد. مقايسه و معرفي محصولات مشابه نيز مي تواند در قصد خريد مشتري تاثيرگذار باشد.

سيستم پرداخت آسان

طراحي و بهينه سازي سيستم پرداخت آنلاين که دسترسي آسان را براي کاربر فراهم نمايد موجب سودآوري هرچه بيشتر فروشگاه اينترنتي مي شود که يک سئوکار باتجربه بايد نگاهي ويژه به آن داشته باشد. به طور کلي تمامي اجزا سايت هاي فروشگاهي در جذب مخاطب بيشتر نقش ويژه اي را ايفا مي کنند.

پيشنهادات ويژه

در سئو فروشگاه اينترنتي بايد به اين نکته توجه کرد که هدف مالک فروشگاه افزايش فروش است پس بايد به مخاطب در حين خريد يک محصول پيشنهادات ديگري نيز ارائه شود ، همچنين پيشنهادات ويژه شامل تخفيف هاي دوره اي يا ايجاد سيستمي براي ارسال پروموشن به مشتريان سابق مي تواند تاثير زيادي در سئو سايت هاي فروشگاهي داشته باشد.

https://www.cplusplus.com/user/EricaBass7/
https://8tracks.com/ericabass7
http://www.escortpicture.com/EricaBass7
https://weheartit.com/EricaBass7
https://www.intensedebate.com/people/EricaBass7g
http://www.authorstream.com/EricaBass7/
https://gab.com/EricaBass7
https://www.f6s.com/erica-bass
https://letterboxd.com/EricaBass7/

 

برچسب ها: هاریکا سئو,
[ چهارشنبه 10 آذر 1400 ] [ 17:46 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

ميز تلفن برنزي در دکوراسيون

ميز تلفن برنزي در دکوراسيون

ميز تلفن برنزي وسيله اي براي قرار دادن تلفن روميزي و اشيا دکوري مي باشد. ميز تلفن هاي برنزي در طرح ها و گونه هاي مختلف توليد و عرضه مي گردند. برخي از ميز تلفن هاي برنزي يک طبقه و برخي نيز داراي چندين طبقه مي باشند. بي شک قرار دادن گلدان زيبا و يا تلفن برنزي بر روي ميز تلفن برنزي زيبايي خاصي را به دکوراسيون منزل شما مي دهد. در اين مقاله که توسط برنز نوين تهيه شده است سعي داريم مطالبي در مورد ميز تلفن برنزي براي شما ارائه دهيم

اهميت جزئيات در طراحي دکوراسيون منزل تأثير بسزايي در زيبايي و جذابيت فضاي داخلي خانه دارد. شخصي که وارد خانه مي شود ، به ويژه براي اولين بار ، جزئيات زيادي را مي بيند و اين نکات کوچک نيز براي او مهم به نظر مي رسد. اگر مي خواهيد خانه خود را زيبا و چشم نواز کنيد ، بهتر است از جزئيات کوچک غافل نشويد. ميز تلفن برنزي يکي از جزئياتي است که بايد به آن توجه داشته باشيد. امروزه استفاده از تلفن روميزي با سبک هاي مختلف در دکوراسيون منزل متداول است. به همين منظور نقش و موقعيت ميز تلفن برنزي در طراحي خانه حائز اهميت مي باشد.

 

c6_i3j8.jpg

 

استفاده از ميز تلفن برنزي در دکوراسيون داخلي امروزه با طراحي تلفن هاي بي سيم ، استفاده از ميز تلفن کمتر به چشم مي خورد. همچنين در برخي از خانه ها ، به ويژه در خانه هاي کوچک ، به دليل کمبود فضا ، از ميزهاي کنار تخت و کنسول ، قفسه ها و قفسه ها ، فرورفتگي در ديوار و ... به جاي ميز تلفن کنار تخت خواب استفاده مي شود ، اما هنوز افرادي هستند که به خريد علاقه دارند. ميز تلفن هاي برنزي خود را ترجيح مي دهند. آنها از طراحي زيبا و شيک ميز تلفن برنزي در دکوراسيون منزل خود استفاده مي کنند.

انتخاب مدل ميز تلفن برنزي بايد با سبک دکوراسيون منزل شما هماهنگ باشد و متناسب با مبل ها و ميزهاي جلوي مبلمان انتخاب شود. اگر دکوراسيون منزل شما کلاسيک است ، بهتر است از مدل هايي استفاده کنيد که با اين سبک همخواني داشته باشد و اگر خانه شما داراي سبک ساده اي است ، مي توانيد از مدل هاي ساده تر خانه خود کمک بگيريد. افرادي هستند که به لوازم و وسايل خانگي به سبک روستيک علاقه دارند ، در اين صورت مي توانند ميز تلفن را با توجه به همان سبک تهيه کنند.

ترکيب ميز تلفن برنزي در دکوراسيون منزل با مبلمان و اشياي ديگر بسيار مهم است. زيبايي و ترکيب مناسب مبلمان و ميز تلفن برنزي بر دکوراسيون منزل شما تأثير مي گذارد. هرگز کاغذ ، مجلات ، نوت بوک ، قلم و مداد را روي ميز تلفن برنزي قرار ندهيد. زيرا علاوه بر شلوغ و شلوغ به نظر رسيدن ، در گوشه دکوراسيون منزل شما هم آشفتگي ايجاد مي کند. بهتر است اين وسايل را در کمد قرار دهيد. در غير اين صورت از دفتر و قلم به ميز تلفن خود کمک بگيريد تا نظم ميز به هم نخورد.

براي تزيين ميز تلفن برنزي مي توانيد از دکورهاي زيبا و کوچک روي ميز تلفن برنزي خود استفاده کنيد. همچنين اگر ميز تلفن برنزي شما داراي طبقات مختلف است ، قرار دادن گلدان هاي زيبا و کوچک روي آن زيبايي و جذابيت آن را افزايش مي دهد.

تلفن را مي توان در قسمت هاي مختلفي از دکوراسيون منزل قرار داد. در اينجا به چند نمونه از مکان هاي مناسب براي قرار دادن تلفن اشاره مي کنيم. فرورفتگي هاي موجود در ديوار بهترين مکان براي قرار دادن تلفن هاي شما هستند. همچنين اگر در خانه فضايي داريد ، حتماً از آن حداکثر استفاده را ببريد. قفسه ها (قفسه ها همان طاقچه يا طبقه اي هستند که امروزه به دليل اندازه کوچکتر خانه ها در سراسر جهان هنگام تزئين محل کار ، خانه ، مغازه ها ، ادارات به روش هاي مختلف استفاده مي شود.) و قفسه ها بهترين مکان براي قرار دادن تلفن و لوازم جانبي ديگر هستند. توجه داشته باشيد که تلفن نه تنها يک دستگاه ساده است ، بلکه داراي دفتر و قلم نيز مي باشد و بايد به فکر مکاني مناسب براي آنها باشيد. ميزهاي کنار تخت نيز مکان مناسبي براي قرار دادن تلفن شما هستند.

بهترين مکان براي قرار دادن ميز تلفن برنزي و تلفن را مي توان در مسير آشپزخانه دانست. به دليل اينکه اکثراً خانم هاي خانه از تلفن منزل بيشترين استفاده را مي برند، بهتر است ميز تلفن برنزي را نزديک آشپزخانه ، يعني جايي که خانم ها بيشترين حضور را دارند قرار داد. شما مي توانيد با قرار دادن يک ميز تلفن برنزي در نزديک آشپزخانه و در کنار مبلمان منزل، زيبايي خاص و قابل توجهي را به دکوراسيون منزل خود بدهيد.

افرادي که قصد خريد ميز تلفن برنزي را دارند بيشتر نگران اصل بودن ميز تلفن برنزي هستند. چون خيلي ها روش هاي تشخيص ميز تلفن برنزي اصل را نمي دانند و به همين دليل ممکن است از خريد ميز تلفن برنزي صرف نظر کنند و مدل هاي نامناسب و چوبي را براي دکوراسيون منزل خود تهيه کنند. اگر شما هم روش تشخيص ميز تلفن برنزي اصل را نمي دانيد بهترين گزينه براي شما خريد از فروشگاه هاي معتبر و با سابقه درخشان در اين زمينه مي باشد. از بين فروشگاه هاي اينترنتي نيز مي توانيد از ديجي کالا و فروشگاه برنز نوين محصول مورد نظر خود را تامين کنيد. فروشگاه برنز نوين در زمينه فروش محصولات برنزي و برنجي با ديجي کالا همکاري مي نمايد. از جمله ويژگي هاي مهم فروشگاه برنز نوين را مي توان تضمين اصالت کالا، ارسال به سراسر کشور، کيفيت بالا و قيمت مناسب و تضمين سلامت ارسال را دانست. شما براي برقراري ارتباط با فروشگاه برنز نوين کافي است در ساعات روز با شماره 09026210810 تماس حاصل فرماييد. براي ديدن کليه محصولات عرضه شده توسط فروشگاه برنز نوين نيز کافي است به آدرس اينترنتي اين فروشگاه به نشاني https://bronzenovin.com مراجعه فرماييد.

 

 

برچسب ها: میز,تلفن,برنزی,در,دکوراسیون,
[ شنبه 6 آذر 1400 ] [ 17:01 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

انواع آجيل خوري کنار سالني برنزي

انواع آجيل خوري کنار سالني برنزي

آجيل خوري کنار سالني برنز ظرفي است که براي ذخيره و سرو آجيل به مقدار زياد در سالن پذيرايي استفاده مي شود. جنس بدنه اين آجيل خوري کنار سالني از آلياژ برنز است. در داخل اين آجيل خوري يک کاسه چيني با کيفيت بالا قرار دارد که زيبايي منحصر به فردي به آجيل خوري کنار سالني برنزي مي بخشد. امروزه استفاده از آجيل به اشکال مختلف در اکثر خانه هاي ايراني رايج است. آجيل بخشي از ظروف پذيرايي است و همه دوست دارند از مهمانان خود به بهترين شکل ممکن پذيرايي کنند. آجيل نيز در انواع مراسم محبوب مي باشد و هميشه نقش مهمي در تزئين پذيرايي دارد. آجيل خوري را مي توان در مواد مختلفي مانند چوب ، سراميک ، شيشه ، کريستال ، مس و برنز يافت. هر يک از اين جنس هاي مختلف سليقه هاي خاص خود را مي طلبد. از نظر اندازه ، آجيل خوري را مي توان در مدل هاي کوچک و بزرگ تهيه کرد.

 

c1_h5f0.jpg

 

مدل هاي کوچک براي پذيرايي هاي کوچک و صميمي هستند و مدل هاي بزرگتر مي توانند براي مهماني هاي خاص استفاده شوند. بزرگترين مدلهاي خوردن آجيل را مي توان آجيل خوري کنار سالني برنزي ناميد. حرکت دادن آجيل برنزي در سالن سخت مي باشد و به راحتي قابل جابجايي نيست ، اما به خودي خود مي تواند زيبايي و تجمل خاصي به دکوراسيون منزل شما ببخشد. مهمانان همچنين مي توانند از آجيل و محتويات اين آجيل خوري کنار سالني برنزي زيبا در کنار سالن پذيرايي قرار داده و مهمانان به صورت سلف سرويس از خود پذيرايي نمايند. وقتي از آجيل برنزي براي سالن استفاده نمي کنيد ، مي تواند به عنوان يک دکوراسيون زيبا در بخشي از دکوراسيون خانه شما بدرخشد.

آجيل خوري هاي کنار سالني برنزي در طرح هاي مختلفي توليد و عرضه مي شوند. فروشگاه برنز نوين عرضه کننده محبوب ترين و با کيفيت ترين آجيل خوري هاي کنار سالني برنزي مي باشد. فروشگاه برنز نوين هميشه چندين مدل از بهترين مدل هاي آجيل خوري برنزي کنار سالني را موجود دارد. يکي از محبوب ترين مدل ها براي خوردن آجيل در کنار سالن برنز ، طرح فرشته است. اين مدل يکي از قديمي ترين و محبوب ترين نمونه هاي آجيل خوري کنار سالني برنزي است. مدل ديگري در آجيل خوري کنار سالني برنزي طرح سيمرغ مي باشد. اين نمونه يکي از سنگين ترين نمونه هاي آجيل خوري کنار سالني برنزي است و در بين طرفداران از محبوبيت خاصي برخوردار است.

يکي از بهترين و زيباترين مدل ها براي آجيل خوري کنار سالني برنزي، طراحي پايه سنگي است. در اين طرح از سنگ گرانيت سياه در پايه کنار سالني برنزي استفاده شده است و اين ترکيب زيبايي خاصي به محصول بخشيده است. يکي از سبک ترين نمونه هاي آجيل خوري کنار سالني برنزي مدل کالسکه است. اين مدل از يک طرح ساده و سبک استفاده مي کند ، اما مانند ساير نمونه ها ، ظرافت و زيبايي خاص خود را دارد.

سايت ها و مکان هاي زيادي براي عرضه محصولات برنزي مانند آجيل خوري کنار سالني برنزي وجود دارد. اما پيدا کردن يک مکان معتبر و مطمئن براي خريد ممکن است کمي دشوار باشد. زيرا همواره خريداران محصولات برنزي ترس و دلهره خريد محصولات غير اصل را دارند و مي خواهند بابت هزينه اي که مي کنند، جنس اصل و با کيفيتي را دريافت نمايند. براي حل اين مشکل سعي کنيد از جاهاي معتبر، با سابقه درخشان و حتي الامکان با ضمانت نامه کتبي محصولات برنزي را تهيه نماييد.

سايت هاي معتبري همچون ديجي کالا و فروشگاه برنز نوين اين گونه محصولات برنزي را عرضه مي نمايند. فروشگاه برنز نوين همواره با ديجي کالا در اين حوزه همکاري مي نمايد. از جمله ويژگي هاي مهم فروشگاه برنز نوين را مي توان ضمانت اصالت کالا، ارسال فوري به سراسر کشور، بالاترين کيفيت، قيمت مناسب، ضمانت سلامت ارسال و ارسال رايگان به استان تهران و کرج و پرداخت درب منزل را نام برد. فروشگاه برنز نوين داراي شعبه حضوري در استان تهران مي باشد و براي افرادي که به خريد حضوري علاقه دارند،گزينه مناسبي مي باشد. شما براي صرفه جويي در زمان، هزينه و سهولت در رفت و  آمد مي توانيد به صورت اينترنتي نسبت به تهيه محصولات خود اقدام نماييد. براي برقراري ارتباط با فروشگاه برنز نوين مي توانيد همين الان با شماره 09026210810 تماس حاصل فرماييد. همچنين براي ديدن ساير محصولات برنزي و برنجي مي توانيد به سايت فروشگاه برنز نوين به نشاني https://bronzenovin.com مراجعه فرماييد.

 

 

 

برچسب ها: انواع,آجیل,خوری,کنار,سالنی,برنزی,
[ شنبه 6 آذر 1400 ] [ 16:24 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

خريد خودرو از ساياخودرو به صورت اجاره اي چگونه است؟

خريد خودرو از ساياخودرو به صورت اجاره اي چگونه است؟

همه حقوق محفوظ است. شما مي توانيد اين کار را انجام دهيد و قادر خواهيد بود از شر آن خلاص شويد. به ياد داشته باشيد که بايد آن را حل کنيد ، بايد آن را انجام دهيد ، بايد آن را انجام دهيد ، بايد خوب انجام دهيد ، بايد خوب انجام دهيد. همه آنها در قالب قرآن ، قرآن ، قرآن ، قرآن و قدرت قرآن هستند. بسيار خوشحالم که يک دوست بزرگ دارم و ايده خوبي به شما خواهم داد.

 

شرايط خريد خودرو به صورت اجاره چيست؟ عضويت شخصي در وزارت خارجه امکان پذير نيست. اين قدرت قرآن و روح القدس خداست. کيس باغ وحش دکتر مراد

 

ما آماده ايم

بسيار ايمن

او عجله دارد

و…. به

براهما کيدروي ليزني ميزمولا باي نيميم عزيز عزيز مولي نخ راه راه خريد و نوارها را به مدت صد و بيست و چهار سال و صد و ششصد سال و صد و چهارصد هزار و چهارصد هزار و بيست سال رها کرد. همه حقوق محفوظ است.

 

سرويس اعزامي ايران مي بينيد که من کارهاي زيادي با شما دارم. درک مشکل از قوه قضاييه و قضاوت بسيار مشکل است. همه حقوق محفوظ است. يکي از آنها پروردگار قرآن است. شما دادگاه هستيد و اين چيز خوبي است. شما مي توانيد يک کار خوب انجام دهيد ، مي توانيد يک کار خوب انجام دهيد ، مي توانيد يک کار خوب انجام دهيد ، مي توانيد يک کار خوب انجام دهيد. همه حقوق محفوظ است.

 

فروش اقساطي خودرو در ساياخودرو

شرکت هاي چرم و چرم

اگر مجوز نداريد ، حق پرداخت هيچگونه پولي را نداريد. من مي خواهم ماشين سواري کنم ، مي توانم ماشين سواري کنم و ماشين سواري کنم. من شما را به کودرو مي برم ، براي شما اجاره اجاره مي دهم و قدرت خدا را به شما مي دهم. او مردي صلح جو و در خانه خداست. درک قدرت خدا و خداوند و حاکمان ملکوت خدا بسيار آسان است.

 

ليزينگ شرکت Auto Sanding

 

1 رانندگي در سوندجن خادرو به نام راننده

 

2 Ahara در سمت راست است

 

در روش اول ، يعني. چک و سفته ، مبلغ خريد خودرو از خريد چک و فروش با درج دو ضامن معتبر براي خريد در همان ابتداي قرارداد ، سند خودرو به نام وي وارد مي شود.

 

شما نمي ترسيد ، نمي توانيد اين کار را انجام دهيد ، نمي توانيد ، نمي توانيد. کودرو دوست بسيار خوبي است. همه حقوق محفوظ است. چي؟ هيچ قانوني در کشور وجود ندارد و هيچ کس در کشور وجود ندارد. مهم است که نگران اين واقعيت نباشيد که بدنبال کار هستيد.

 

او عضو دادگاه ملي جمهوري چين است. مهمترين چيز سرگرمي است. او فردي نافرمان است ، قاضي دادگاه نيست و در حالت نافرماني است.

 

برچسب ها: خرید,خودرو,از,سایاخودرو,به,صورت,اجاره,ای,چگونه,است؟,
[ شنبه 15 آبان 1400 ] [ 10:15 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

شغل تعميرات پکيج چيست و چه درآمدي دارد؟

شغل تعميرات پکيج چيست و چه درآمدي دارد؟
توجه داشته باشيد که اين روز ها يکي از مشاغل پر درآمد، شغل نصب و تعميرات پکيج مي باشد که در شمار مشاغل فني قرار دارد و بازار کار آن نيز بسيار خوب مي باشد.
حتما شما هم اين موضوع را مي دانيد که در حال حاضر مزاياي زيادي در پکيج هاي ديواري وجود دارد که به نسبت ساير سيستم هاي گرمايشي ميزان درخواست از سوي مشتري جهت نصب آن افزايش پيدا کرده است ، به عنوان مثال تعمير پکيج در تهران در حال حاضر بيشترين تقاضا را در کشور دارد ؛ در نتيجه با ميزان افزايش تقاضا به منظور نصب پکيج قطعاً سرويس دهي و تعميرات اين گونه ابزار نيز زياد مي شود ؛ از اين رو شغل پکيج ديواري امروزه به يکي از بهترين و پر درآمد ترين شغل هاي فني تبديل شده است. در صورتي که شما يک برنامه‌ريزي درست و همچنين نحوه نصب و آموزش تعميرات پکيج را دارا باشيد خيلي زود مي توانيد در اين زمينه موفقيت زيادي را کسب نموده و همچنين سودهاي کلاني به دست آوريد.
در صورتي که شما دوست داريد شغل هاي فني را انجام دهيد و مي خواهيد به بازار کار اينگونه از شغل ها وارد شويد بايد توجه داشته باشيد که نصب نمودن پکيج و تعميرات آن از جمله بهترين شغل هاي فني به شمار مي رود که پس از کسب تجربه مي توانيد به خوبي از اين شغل در آينده استفاده کنيد و درآمد هاي زيادي را به دست آوريد.
در حال حاضر پکيج هاي ديواري با توجه به اين که مقرون به صرفه تر است و مزاياي زيادي دارد همانگونه که بيان شد بر ميزان درخواست استفاده از اينگونه پکيج ها روز به روز افزوده مي شود و شما از اين طريق مي‌ توانيد بر ميزان درآمد خويش بيفزاييد ؛ به عنوان مثال پروژه هاي ساختماني به گونه اي است که حتماً جهت گرمايش از اينگونه وسايل استفاده مي کنند.
 به طور کلي اينکه اين پکيج ها داراي مزيت هاي زيادي است همواره موجب شده تا ساختمان هاي قديمي نيز به سمت و سوي اين سيستم گرمايشي جذب شوند و سيستم گرمايشي پيشين خود را تغيير دهند ؛ بنابراين اين مسئله نشان از کيفيت و امکانات ويژه اين پکيج دارد.
ممکن است همواره اين سوال برايتان مطرح شود که به چه ميزان مي توان از شغل فني تعمير پکيج ديواري درآمد به دست آورد ؟
در پاسخ مي توانيم بگوييم بسته به مهارت، تجربه، تخصص و توانايي که شما در اين زمينه داريد مي توانيد درآمد هاي زيادي را کسب نماييد ؛ به عبارت ديگر هر چقدر ميزان توانايي، تجربه و تخصص شما در اين زمينه بيشتر باشد ؛ بنابراين شما درآمد بيشتري مي توانيد کسب کنيد. شهر تهران به عنوان يک کلان شهر قطعاً نياز به افراد تعمير کار در زمينه پکيج و نصب آن دارد و افراد زيادي و همچنين ساختمان ‌هاي بيشماري در اين شهر وجود دارد که به دنبال استفاده از پکيج و خدمات مربوط به آن هستند. در حقيقت شما به عنوان يک شخص نصاب پکيج و تعمير کار مي توانيد کار خود را در اين گونه از کلان شهر ها آغاز نماييد.
بهتر است بدانيد يکسري عواملي وجود دارد که تاثير زيادي در کسب درآمد در شغل فني تعمير کار پکيج مي گذارد، به عنوان مثال از اين عوامل مي ‌توان کيفيت ارائه خدمات، مشتري مداري، تبليغات، ساعت هاي کاري و قيمت ارائه شده را نام برد.
به طور کلي نصاب و تعميرکار پکيج ديواري به شخصي اطلاق مي شود که موفق به کسب مهارت هاي مورد نياز در نصب نمودن تمامي برند ها و مدل هاي پکيج ديواري را شده باشد و همچنين توانايي برطرف نمودن بسياري از مشکلات ايجاد شده در پکيج ديواري را داشته باشد و آن ها را عيب يابي و تعمير سازد ؛ در نتيجه به منظور کسب موفقيت در بازار کار شغل فني تعمير کار پکيج نخستين گام کسب مهارت مي باشد.
همانگونه که مي دانيد معمولاً پکيج هاي ديواري با استفاده از گاز شهري کار مي ‌کند ؛ در نتيجه همين مسئله باعث مي‌ شود که اين شغل بسيار حساس به نظر آيد، بنابراين بي احتياطي به هنگام نصب و يا تعميرات پکيج احتمالاً خسارت هاي مالي و جاني ممکن است به بار آورد. پس توجه داشته باشيد که اين مسئله يعني رفع مشکلات پيش آمده و عيب يابي پکيج از توان افراد عادي خارج مي باشد و تنها نصب صحيح و تعويض قطعات و همچنين تعمير دستگاه پکيج در توان افراد ماهر در اين زمينه مي باشد، يعني آن دسته از افرادي که به عنوان تعمير کار حرفه اي شناخته مي شوند و از تجربه مهارت و دانش زيادي در اين حوزه برخوردار هستند. در نتيجه به هنگام تعمير يا نصب دستگاه پکيج حتماً از افراد حرفه‌ اي در اين زمينه بخواهيد تا اين کار را برايتان انجام دهند.
ممکن است بگوييد چگونه مي توان در زمينه نصب و تعمير پکيج دانش فني مربوطه را فرا گرفت ؟
 بهتر است بدانيد گذراندن دوره آموزش تعمير پکيج به صورت کاملاً حرفه‌اي معمولاً در آموزشگاه هاي معتبر برگزار مي شود، شما با شرکت در اين گونه از کلاس ها هم مي توانيد گواهينامه مربوط به اين شغل فني را کسب کنيد و هم قادر خواهيد بود مدرک مورد نياز را به دست آوريد. با انجام چنين مراحلي خيلي زود به يک نصاب حرفه‌ اي و تعميرکار ماهر شغل فني نصب پکيج تبديل مي شويد.
يکي از مهم ترين موضوعات جهت کسب موفقيت در بازار کار شغل فني نصب پکيج و تعمير آن مي توان مشتري مداري را عنوان کرد.
اگر قصد داريد در اين شغل حرفه اي شويد بايستي حتماً پيش از همه مشتري مداري را ياد بگيريد که بدين منظور بايستي به خواسته ها و نياز هاي مشتريان توجه کافي داشته باشيد، همچنين رفتار درست و احترام گذاشتن به آنان در اولويت شما باشد. همواره سعي کنيد تا عيب هاي پکيج را در مدت زمان اندکي برطرف سازيد و نسبت به قولي که به مشتري خود مي دهيد خوش قول باشيد ؛ يعني سر موقع به رفع مشکلات موجود در پکيج مشتري خود بپردازيد و آن را به فردا موکول نکنيد.
برآورد هزينه و تعيين قيمت يکي ديگر از مواردي است که اگر بتوانيد با مشتري منصفانه رفتار کنيد و در اين زمينه هزينه هاي نجومي به مشتري نگوييد قطعاً همين مسئله موجب جذب مشتريان بيشتر برايتان خواهد شد و يک بازار کار کاملاً داغ در پيش رو خواهيد داشت دقت داشته باشيد که بدين منظور شما مي توانيد فهرستي از افراد رقيب در اين زمينه تهيه کنيد و قيمت هايي که آنان به مشتريان ارائه مي دهند شما اندکي از آن قيمت بکاهيد ؛ اما دقت داشته باشيد کمتر گفتن قيمت موجب کاهش کيفيت کار شما نشود، بلکه تنها هدف اصلي شما جذب مشتريان بيشتر با کيفيت کار عالي باشد.
البته دقت داشته باشيد به جز مواردي که گفته شد شما به منظور کسب مشتريان بيشتر و همچنين دستيابي به سود بيشتر همواره مي ‌توانيد به سوي تبليغ کار خود برويد.
 در واقع استفاده از ثبت آگهي در انواع وبسايت ها و تبليغات باعث مي شود که شما بتوانيد هم شهرت بيشتري را بدست آوريد و هم موجب کسب موفقيت و سود بيشتر و مشتريان بيشتر نيز برايتان خواهد شد. از جمله وب سايت ها ‌و برنامه‌ هايي که مي ‌توانيد کار خود را در آن ها تبليغ کنيد مي ‌توان شيپور، ديوار، استاد کار، سنجاق، آچاره و غيره اشاره نمود.
با توجه به اينکه شغل فني نصب پکيج و تعمير آن در شمار شغل هاي حساس و تخصصي قرار دارد، يکي از بهترين شيوه ها جهت يادگيري اين مشاغل فني استفاده از کلاس هاي آموزشگاه هاي معتبر مي باشد تا خيلي خوب بتوانيد مهارت هاي لازم در اين گونه شغل‌ هاي فني به دست آوريد و همواره آن ها را به کار گيريد.
در حال حاضر در تمامي کشور يکسري آموزشگاه هايي وجود دارد که دوره هاي مربوط به يادگيري نصب پکيج و تعمير آن را برگزار مي کنند، شما بايد گوش به زنگ باشيد تا بتوانيد به محض اطلاع رساني در اين گونه کلاس ها شرکت کرده و مهارت لازم را به دست آوريد.
بهتر است بدانيد پس از کسب مهارت لازم و دريافت مدرک مربوطه مي‌توانيد کار خود را آغاز کنيد، اما ما به شما پيشنهاد مي کنيم پيش از اينکه به صورت رسمي کار خود را شروع کنيد تعدادي پکيج را به صورت رايگان نصب و تعمير نماييد ؛ چرا که با انجام اين کار مي توانيد بر تجربه خود بيفزاييد و در ميان عموم اين سخن رد و بدل مي ‌شود که فلان شخص مي تواند پکيج نصب کند يا حتي آن را تعمير نمايد.
اگر متمايل به نصب رايگان در در ابتداي کار خود نيستيد مي توانيد ميزان هزينه اندکي جهت نصب و تعمير پکيج از مشتري دريافت کنيد ؛ زماني که شما اين کار را انجام مي دهيد اين عمل در ميان افراد دهان به دهان مي چرخد و باعث مي شود تا خيلي زود شما به يک شخص منصف و حرفه اي در در ميان همگان تبديل شويد و به کسب درآمد با استفاده از اين شغل فني بپردازيد.
تعميرکار پکيج ابتدا دستگاه مربوطه را مورد بررسي قرار مي ‌دهد و با توجه به نياز آن متوجه مي شود که بايد تعمير انجام شود يا اينکه پکيج کاملاً سرويس شود.
در صورتي که پکيج به تعويض قطعات احتياج داشته باشد و يا تنها بايد آن را تعمير کند در اين صورت تعمير کار بايستي بيش از انجام هر کاري در رابطه با هزينه تعمير پکيج با مشتري صحبت ‌هاي لازم را انجام دهد و اگر مشتري شرايط موجود را پذيرفت مي توان به تعمير پرداخت ؛ اما اگر مشتري به انجام تعمير تمايل نشان نداد و يا پس از بازرسي پکيج سفارش را لغو نمود، در نتيجه براي هزينه کارشناسي مبلغي تعيين شده از سوي تعمير کار دريافت مي گردد.
به طور کلي پکيج به عنوان يک دستگاه کاملاً پر مصرف در ميان شناخته مي شود که به طور معمول در همه فصل هاي سال مورد استفاده قرار مي گيرد ؛ مثلا در ماه‌ هاي گرم سال جهت توليد آب گرم و در فصل سرما جهت گرمايش رادياتور و شوفاژ و همچنين گرم نمودن فضا با استفاده از پکيج کاربرد دارد. بنابراين به کارگيري دائمي از پکيج همواره موجب مي گردد که از ميزان عمر پکيج ديواري کاسته شود و هر آن احتمال دارد تا شما به يک سرويس دهي و تعمير پکيج از سوي تعمير کار احتياج پيدا کنيد.
در واقع وجود رسوبات و يکسري مواد معدني محلول در آب سبب مي گردد تا رسوبات در سيستم لوله کشي پکيج ايجاد شده و کم کم دستگاه پکيج ادامه فعاليت باز مي ماند. به منظور حفظ و نگهداري در دراز مدت از دستگاه پکيج بايستي به صورت دوره اي پکيج خود را سرويس نماييد.
اگر مي خواهيد بدانيد که چه زماني بهتر است سرويس دهي پکيج انجام شود ؟ بايد دقت داشته باشيد که هر گاه موارد زير اتفاق افتاد خيلي سريع از شخص تعمير کار بخواهيد تابه سرويس پکيج شما بپردازد اين علائم شامل موارد زير است :
- روشن نشدن پکيج به صورت انفجاري
- گرم نشدن آب مصرفي بهداشتي
- کاهش فشار آب گرم مصرفي
- گرم نشدن رادياتور
- کاهش و کوتاهي شعله اصلي پکيج.
در رابطه با سرويس دوره اي پکيج مي‌ توانيم بگوييم که سرويس پکيج تقريباً با فاصله زماني ? ماهه و گاهي با تغيير يافتن فصول از تابستان به زمستان و بالعکس صورت مي پذيرد ؛ اما سرويس کامل پکيج بدين شکل است که از طريق شخص تعمير کار متوجه مي شويد که دستگاه شما نياز به سرويس کامل دارد ؛ زيرا سرويسکار تمام پکيج مورد بررسي و ارزيابي قرار مي دهد و آن را عيب يابي مي کند.
در اين شيوه همه اتصالات و قطعات موجود در پکيج تحت کنترل قرار مي گيرد، در صورتي که نياز باشد سرويسکار از اسيد جهت برطرف سازي رسوبات موجود در مسير لوله ها استفاده مي کند. هنگامي که قطعه اي در پکيج دچار مشکل فرسودگي يا شکستگي شده باشد خيلي زود بايد با يک قطعه نو جا به جا شود.
دقت داشته باشيد که حتماً بايد تمامي اين فرايند به واسطه يک تعمير کار کاملاً خبره و متخصص به صورت ساليانه انجام گردد.

از جمله مراحلي که بايستي حتماً به منظور سرويس دهي کامل پکيج ديواري به واسطه تعمير کار انجام دهيد عبارت است از :
- تنظيم شير گاز
- کنترل فشار آب
- کنترل گردش هواي پکيج
- کنترل دودکش ها
- هواگيري پکيج
- بررسي محور پمپ سير کولاتور
- بررسي حرارت پکيج
- رسوب زدايي پکيج

 

برچسب ها: شغل,تعمیرات,پکیج,چیست,و,چه,درآمدی,دارد؟,,
[ چهارشنبه 5 آبان 1400 ] [ 10:00 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

چرا ماسکهاي فست فيلتراسيون بالايي دارند؟

چرا ماسکهاي فست فيلتراسيون بالايي دارند؟

 

ماسکهاي از نوع فست يکي از ماسکهاي تنفسي پزشکي هستند که در جاهاي آلوده از نظر ويروس و ميکروب مورد استفاده قرار مي گيرند. کار اين ماسک ها فيلتر کردن جريان هوا از نظر ويروس و باکتري هايي است که ممکن است به خاطر شرايط وارد بدن ما شوند و ما را مبتلا کنند.

پيش از کرونا اين ماسکها از تخصصي ترين ماسکهاي تنفسي بودند و تنها در موارد خاص مورد استفاده قرار مي گرفتند. يکي از کاربرد هاي اين ماسک ها استفاده از آن ها براي کساني بوده است که خود به مشکلات و بيماري هايي دچار بودند و براي ديگران خطرناک بودند. افرادي با مشکلات و بيماري هاي مسري به توصيه پزشکان از اين ماسک ها استفاده مي کردند تا براي ديگران خطري ايجاد نکنند.

کساني که از بيماران مبتلا به بيماري هاي مسري که بيماري آن ها از طريق تنفس مي توانست براي ديگران خطرناک باشد مراقبت مي کردند از استفاده کننده هاي اين ماسک ها بوده اند.

حال با به ميدان آمدن کرونا اين ماسک ها بسيار بيش از هميشه مورد استفاده قرار گرفته اند. کرونا نيز بيماري ويروسي تنفسي است و اين ماسک ها کمک زيادي به کاهش انتقال آن از راه نفس کشيدن مي کنند. به خصوص پس از اين که کروناي جهش يافته آمد اين ماسک ها بيشتر معرفي شدند و مورد استقبال هم قرار گرفتند.

به اين ماسک ها به خاطر نامشان و اين که به صورت برجسته قرار مي گيرند نام ماسک سه بعدي داده اند. اين نام به خاطر اين است که ظاهر اين ماسک ها در زماني که روي صورت قرار مي گيرند حالت برجسته دارند. اين نام نامي عمومي است و پيش تر نام اين ماسکها همان فست بوده است.

ويژگي که در بيشتر اين ماسکها ديده مي شود چند لايه اي بودن آن است. بيشتر لايه هاي بيش از سه عدد دارند و معمولا چهار و پنج لايه و شش لايه هستند. پنج لايه ها متداول ترين نوع هستند و شامل دو لايه اسپان باند و سه لايه ملت بلون هستند. مانند ماسکهاي ديگر اسپان باندها لايه هاي رويي و زيرين و ملت بلون ها لايه هاي وسطي هستند. سه لايه ملت بلون روي هم قرار داده شده اند و همگي در وسط قرار گرفته اند.

نوع اتصال در اين ماسکها هم مي تواند از نوع کش و هم مي تواند از نوع بند باشد. اما بيشتر اتصال کش دارند و با قرار دادن کش هاي هر طرف در پشت گوش روي صورت قرار مي گيرند. همچنين در دو مدل بزرگسال و کودک هستند. ماسک سه بعدي کودک با همان ساختار در اندازه کوچک تر و مناسب صورت بچه ها مي باشد.

اين ماسکها به فيلتراسيون بسيار قوي که دارند معروف هستند. دليل استفاده بيشتر از آن ها در زمان کروناي جهش يافته هم همين خاصيت آن ها مي باشد. اين ماسک ها با قدرت بسيار بالايي که در جلوگيري از ورود ويروس دارند مي توانند در کاهش خطر ابتلا به ويروس هاي حتي جهش يافته کويد نوزده يا کرونا بسيار موثر باشند. به همين خاطر پس از مشاهده گونه هاي نوظهور کرونا مثل دلتا ميزان استفاده مردم از اين محصولات خيلي بيشتر شده است.

دقت کنيد که اين ماسک ها نيز يک بار مصرف هستند. پس هرگز نبايد خيلي زياد استفاده شوند. البته اگر مدت کوتاهي آن را روي صورت گذاشته ايد و خيس و مرطوب نشده باشد مي توانيد آن را دوباره هم استفاده کنيد. اما اگر کثيف، خيس يا آلوده شوند بايد آن ها دور انداخته و از ماسک تازه تري استفاده کنيد.

همچنين اين ماسک ها را نيز در بسته بندي هاي بهداشتي بخريد. از خريد ماسک هاي باز جدا پرهيز کنيد. اين ماسک ها نيز ممکن است در مدل هاي غير استاندارد و توليد شده در مراکز غير بهداشتي در بازار وجود داشته باشند. با خريد اين محصولات با دقت به دارا بودن نشان استاندارد مي توانيد با خيال راحت تري از آن ها استفاده کنيد.

 

 

برچسب ها: چرا,ماسکهای,فست,فیلتراسیون,بالایی,دارند؟,
[ يکشنبه 2 آبان 1400 ] [ 8:23 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

چرا ماسکهاي فست فيلتراسيون بالايي دارند؟

چرا ماسکهاي فست فيلتراسيون بالايي دارند؟

 

ماسکهاي از نوع فست يکي از ماسکهاي تنفسي پزشکي هستند که در جاهاي آلوده از نظر ويروس و ميکروب مورد استفاده قرار مي گيرند. کار اين ماسک ها فيلتر کردن جريان هوا از نظر ويروس و باکتري هايي است که ممکن است به خاطر شرايط وارد بدن ما شوند و ما را مبتلا کنند.

پيش از کرونا اين ماسکها از تخصصي ترين ماسکهاي تنفسي بودند و تنها در موارد خاص مورد استفاده قرار مي گرفتند. يکي از کاربرد هاي اين ماسک ها استفاده از آن ها براي کساني بوده است که خود به مشکلات و بيماري هايي دچار بودند و براي ديگران خطرناک بودند. افرادي با مشکلات و بيماري هاي مسري به توصيه پزشکان از اين ماسک ها استفاده مي کردند تا براي ديگران خطري ايجاد نکنند.

کساني که از بيماران مبتلا به بيماري هاي مسري که بيماري آن ها از طريق تنفس مي توانست براي ديگران خطرناک باشد مراقبت مي کردند از استفاده کننده هاي اين ماسک ها بوده اند.

حال با به ميدان آمدن کرونا اين ماسک ها بسيار بيش از هميشه مورد استفاده قرار گرفته اند. کرونا نيز بيماري ويروسي تنفسي است و اين ماسک ها کمک زيادي به کاهش انتقال آن از راه نفس کشيدن مي کنند. به خصوص پس از اين که کروناي جهش يافته آمد اين ماسک ها بيشتر معرفي شدند و مورد استقبال هم قرار گرفتند.

به اين ماسک ها به خاطر نامشان و اين که به صورت برجسته قرار مي گيرند نام ماسک سه بعدي داده اند. اين نام به خاطر اين است که ظاهر اين ماسک ها در زماني که روي صورت قرار مي گيرند حالت برجسته دارند. اين نام نامي عمومي است و پيش تر نام اين ماسکها همان فست بوده است.

ويژگي که در بيشتر اين ماسکها ديده مي شود چند لايه اي بودن آن است. بيشتر لايه هاي بيش از سه عدد دارند و معمولا چهار و پنج لايه و شش لايه هستند. پنج لايه ها متداول ترين نوع هستند و شامل دو لايه اسپان باند و سه لايه ملت بلون هستند. مانند ماسکهاي ديگر اسپان باندها لايه هاي رويي و زيرين و ملت بلون ها لايه هاي وسطي هستند. سه لايه ملت بلون روي هم قرار داده شده اند و همگي در وسط قرار گرفته اند.

نوع اتصال در اين ماسکها هم مي تواند از نوع کش و هم مي تواند از نوع بند باشد. اما بيشتر اتصال کش دارند و با قرار دادن کش هاي هر طرف در پشت گوش روي صورت قرار مي گيرند. همچنين در دو مدل بزرگسال و کودک هستند. ماسک سه بعدي کودک با همان ساختار در اندازه کوچک تر و مناسب صورت بچه ها مي باشد.

اين ماسکها به فيلتراسيون بسيار قوي که دارند معروف هستند. دليل استفاده بيشتر از آن ها در زمان کروناي جهش يافته هم همين خاصيت آن ها مي باشد. اين ماسک ها با قدرت بسيار بالايي که در جلوگيري از ورود ويروس دارند مي توانند در کاهش خطر ابتلا به ويروس هاي حتي جهش يافته کويد نوزده يا کرونا بسيار موثر باشند. به همين خاطر پس از مشاهده گونه هاي نوظهور کرونا مثل دلتا ميزان استفاده مردم از اين محصولات خيلي بيشتر شده است.

دقت کنيد که اين ماسک ها نيز يک بار مصرف هستند. پس هرگز نبايد خيلي زياد استفاده شوند. البته اگر مدت کوتاهي آن را روي صورت گذاشته ايد و خيس و مرطوب نشده باشد مي توانيد آن را دوباره هم استفاده کنيد. اما اگر کثيف، خيس يا آلوده شوند بايد آن ها دور انداخته و از ماسک تازه تري استفاده کنيد.

همچنين اين ماسک ها را نيز در بسته بندي هاي بهداشتي بخريد. از خريد ماسک هاي باز جدا پرهيز کنيد. اين ماسک ها نيز ممکن است در مدل هاي غير استاندارد و توليد شده در مراکز غير بهداشتي در بازار وجود داشته باشند. با خريد اين محصولات با دقت به دارا بودن نشان استاندارد مي توانيد با خيال راحت تري از آن ها استفاده کنيد.

 

 

برچسب ها: چرا,ماسکهای,فست,فیلتراسیون,بالایی,دارند؟,
[ يکشنبه 2 آبان 1400 ] [ 7:50 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

آيا واقعا ماسکهاي فست قدرت بيشتري در برابر کرونا دارند؟

آيا واقعا ماسکهاي فست قدرت بيشتري در برابر کرونا دارند؟

 

اين روزها خيلي از فروشنده ها ممکن است با شعارهايي تبليغاتي بخواهند ماسکي را به شما بگويند. خيلي از فروشنده ها مي گويند که ماسکي که عرضه مي کنند فيلتراسيون خيلي خوبي دارد و مي تواند صد در صد جلوي کرونا را بگيرد. در نظر داشته باشيد که براي خريد يک کالاي پزشکي حتما قبل از خريد تحقيق کنيد. همچنين باز هم در نظر داشته باشيد که تنها راه انتقال کرونا از طريق دهان نيست و اين ويروس از طريق سطح و وسايل آلوده هم ممکن است خيلي ها را آلوده کند. اما خب به هر حال مهم ترين راه ابتلاي به کرونا همان راه تنفس است و ماسک زدن مهم ترين کاري است که براي مهار کرونا بايد انجام داد.

 

چندي پيش ماسکي وارد بازار شد که به دليل ظاهر متفاوتش براي خيلي ها جلب توجه کرد. ماسک سه بعدي محصولي است که در مورد آن مي خواهيم صحبت کنيم. کالايي پزشکي که پيش از اين تنها همين ماسکهاي ساده در بازار خريد و فروش مي شدند. اما پس از به ميدان آمدن آن خيلي ها استفاده از ماسکهاي ساده تر را رها کردند و به سراغ اين کالا آمدند. حال سوال اين است که ايا اين ماسک ها واقعا قدرتي که گفته مي شود را دارند و آيا مي توانند جلوي کروناي جهش يافته را بگيرند يا خير. براي اين که پاسخ اين سوال برسيم بهتر است ابتدا ببينيم که چه ساختار و لايه هايي در آن به کار رفته است.

 

نام علمي اين ماسکها فست است. اما به خاطر اين که در روزهاي کرونايي معروف تر شدند و استفاده از آن ها عمومي تر و بيشتر شد خيلي ها نام هايي چون سه بعدي به آن دادند. دليلش هم قرار گيري اين ماسکها به صورت برجسته بر روي صورت بوده است. در حالت بسته اين ماسکها شبيه به ماهي هستند. اما وقتي باز مي شوند کاملا حالتي برجسته دارند و خيلي محکم و با ظاهري برجسته روي صورت قرار مي گيرند.

 

نوع اتصال اين ماسکها مي تواند هم به صورت برند و هم به صورت کش باشد. اما اتصال آن ها بيشتر به کمک کش است و با قرار دادن کش ها بر پشت گوش ها روي صورت قرار مي گيرند. همچنين مثل ساير ماسک ها در آن ها از فيکسر بيني استفاده شده است. فيکسر بيني اين ماسکها در بالا و وسط قرار گرفته است و به کمک دست راحت حالت مي گيرد و با فرم بيني حالت آن عوض مي شود. يعني هر کسي و با هر اندازه صورت و چهره مي تواند از آنها استفاده کند.

 

حال به اصلي ترين قسمت ماسک که بدنه آن است مي رسيم. بدنه ماسک که همان قسمت اصلي اين کالاست بايد چيز متفاوتي داشته باشد تا بتواند فيلتراسيون بيشتري را ايجاد کند. فيلتراسيون را در ماسک به کمک لايه اي به نام ملت بلون ايجاد مي کنند. اين لايه که بدون بافت است مي تواند از رد شدن ميکروارگانيسم ها که کرونا هم يکي از آن هاست از هر طرف ماسک يعني هم از بيرون و هم از داخل جلوگيري کند.

 

در ماسکهاي فست نسبت به ماسکهاي سه لايه اي پزشکي که پيش تر هم ديده بوديم از تعداد بيشتري از لايه هاي ملت بلوني استفاده مي شود. پس اين ماسک ها مي توانند واقعا فيلتراسيون خيلي خوبي داشته باشند. اين ماسکها را در تعداد لايه هاي مختلف و متعدد مي سازند. سه لايه اي، چهار لايه اي، پنج و شش لايه اي در مورد اين ماسکها وجود دارد. نوع پنج لايه اي که متداول ترين نوع از اين ماسکها مي باشد شامل سه لايه ملت بلون و دو لايه اسپان باند است. ملت بلون ها روي هم هستند و اين سه لايه در وسط ماسک قرار گرفته است. يک لايه اسپان باند رو و يک لايه ديگر در زير اين سه لايه ملت بلوني قرار مي گيرند. به اين ترتيب بدنه يا قسمت اصلي ماسک تکميل مي شود.

 

لايه ها برش هايي داده مي شوند تا پس از باز شدن به صورت برجسته روي صورت قرار بگيرند. اين لايه ها به کمک دستگاه هاي صنعتي که لايه ها را به يکديگر و به کمک حرارت بالا پرس مي کنند به هم مي چسبند. کش و فيکسر بيني نيز در اين ماسکها به کمک همين دستگاه وصل مي شود. اين ماسکها بدون دخالت دست و کاملا بهداشتي ساخته مي شوند.

 

حال باز هم اين سوال را مطرح مي کنيم که آيا هر ماسکي که به اين شکل بود مي تواند براي کرونا استفاده شود؟ پاسخ اين است که اگر اين ماسک با هر برندي بود اما لايه هاي آن به شکلي که توضيح داديم بود مي تواند محصولي با همين کيفيت داشته باشد. چنين ماسکي مي تواند در مقابل ويروس ها و باکتري هاي مثبت گرم مثبت و منفي فيلترينگ داشته باشد. کرونا هم نمي تواند به شما سرايت کند اگر اين ماسکها را داشته باشيد. اما دقت کنيد که اين روزها ماسکهاي از نوع سه بعدي بسيار در بازار زياد شده اند و در بين آن ها ماسکهاي غير استاندارد و بي کيفيت هم زياد شده است.

 

براي اين که بتوانيد اين ماسکها را با اطمينان کامل خريد کنيد بهتر است بر روي جعبه آنها به دنبال نشان هاي استاندارد بگرديد. نشان استاندارد و علامت هايي مثل سيب سلامت نشان مي دهد که کالا از نظر بهداشتي مورد تاييد مي باشد و مي شود به آن اطمينان بيشتري کرد. ضخامت لايه هاي ملت بلون نيز مي تواند به شما بگويد که ماسک تا چه اندازه کارايي دارد.

 

در آخر دقت کنيد که با وجود اين ماسکها هم بايد مراقب باشيد و پروتکل هاي بهداشتي گفته شده با همان دقت بايد اجرا شوند. ميهماني ها و تجمع ها بايد کنار گذاشته شود. همچنان بايد دستان خود را ضدعفوني کنيد و پس از اين که دستانتان با سطوح مشکوک برخورد کرد آن ها را با دقت بشوييد. درست است که ماسک مهم ترين راه پيش گيري از کويد نوزده است و ماسکهاي فست هم از بهترين ها هستند اما باز هم اين ويروس در کمين است و بايد مانند گذشته رعايت کرد. فاصله اجتماعي همچنان بايد برقرار باشد. تمامي پروتکل ها بايد همچنان انجام شوند.

 

 

 

برچسب ها: آیا,واقعا,ماسکهای,فست,قدرت,بیشتری,در,برابر,کرونا,دارند؟,
[ يکشنبه 2 آبان 1400 ] [ 7:12 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

خريد راحت سيمان به صورت آنلاين

خريد راحت سيمان به صورت آنلاين

شهربتن يکي از مراکز معتبر فروش انواع اقسام محصولات بتني است که بهترين و باکيفيت ترين محصولات را در اختيار مشتريان خود قرار مي دهد. با مراجعه به سامانه اين شرکت مي توانيد قيمت دقيق انواع اقسام سيمان هاي مختلف را مشاهده کرده و در نهايت پس از مقايسه، بهترين مورد را خريداري نماييد.‌امکان اخذ راهنمايي از کارشناسان شرکت نيز وجود دارد. انتخاب مرکز خريد سيمان از اهميت بالايي برخوردار است چرا که مراکز مختلف مي توانند ويژگي هاي متفاوتي از نظر کيفيت محصول داشته باشند و در صورت انتخاب مرکز معتبر از کيفيت محصول اطمينان کامل خواهيد داشت. يکي ديگر از عوامل قابل توجه، ميزان قيمت سيمان است که متغير هاي متعددي دارد و در ادامه توضيحات کامل تري در رابطه با آن و بلوک سبک ارائه کرده ايم:

 

معرفي سيمان

امروزه سيمان نقش اساسي در صنعت ساختمان سازي داشته و عملا بدون وجود آن امکان ساخت هيچ سازه اي وجود نخواهد داشت. سيمان در انواع مختلفي روانه بازار شده و هريک از انواع آن ويژگي هاي متفاوتي نسبت به يکديگر دارند و با توجه به اين ويژگي ها خواهيد توانست بهترين مورد را براي خريد انتخاب کنيد. سيمان براي ساخت بخش هاي مختلف يک ساختمان‌مورد استفاده قرار مي گيرد و به دليل مقاومت بالايي که در برابر تغييرات جوي دارد مي توانيد از آن هم در فضاي خارجي و هم‌در فضاي داخلي ساختمان استفاده کنيد. سيمان را مي توان به چند نوع ترکيب ديگر مانند زودگير کننده يا ديرگير کننده اضافه کرده و مورد استفاده قرار داد و بدون مخلوط کردن آن نمي توان از سيمان به صورت خالص استفاده کرد.

قيمت ديرگير کننده ، زودگير کننده سيمان و قيمت بلوک سيماني هم با توجه به نوع آن و مرکزي که از آن خريداري مي کنيد متفاوت خواهد بود.

 

 

b17_yvbn.jpg 

سيمان و تاريخچه آن

قطعا نام سيمان براي همگان آشنا خواهد بود چرا که اين ماده ساختماني در صنايع مختلفي کاربرد داشته و مي توان آن را از جمله مهمترين مصالح ساختماني به شمار آورد. سيمان به همراه ترکيبات ديگر، ماده اي چسبنده با مقاومت بالا ايجاد کرده و مي توان از آن در بخش هاي مختلفي از ساختمان سازي استفاده کرد. توجه داشته باشيد که اين ماده چسبنده مي تواند با ترکيبات مختلفي مخلوط شود که هر يک از اين ترکيبات ويژگي هاي متفاوتي به آن خواهند بخشيد. سيمان تاريخچه دور و درازي داشته و از ساليان دور مورد استفاده قرار مي گيرد اما امروزه شکل و نحوه استفاده از آن تغيير کرده است. در گذشته سيمان را از مخلوط آهک و خاک رس به دست مي آوردند اما امروزه با راه اندازي کارخانه هاي بزرگ توليد سيمان شاهد ساختاري ديگر از آن هستيم. از قرن ?? تا?? کارخانه هاي توليد سيمان رواج بسياري پيدا کردند و شاهد افزايش روز افزون اين کارخانه ها در شهرها و کشورهاي مختلف بوديم که کارخانه سيمان آبيک که بهترين کارخانه توليد سيمان ايران است نيز در اين زمان تاسيس شد.

 

قيمت سيمان

قيمت از جمله مهمترين مواردي است که فکر بسياري را به خود مشغول کرده است. در حالت کلي قيمت سيمان در مقايسه با ساير مصالح ساختماني مناسب بوده و امکان خريد آن براي همگان وجود خواهد داشت. محصولات متنوعي با استفاده از سيمان توليد مي شوند که اين محصولات هم مقاومت بالايي داشته و هم مي توان در بخش هاي مختلفي از ساختمان مورد استفاده قرار داد. قيمت سيمان به عوامل متعددي بستگي دارد و به همين دليل نمي توان رقم خاصي براي آن در نظر گرفت. از جمله مهمترين مواردي که بر ميزان قيمت بتن آماده تاثير مي گذارد مي توان به کيفيت آن اشاره کرد. سيمان در انواع اقسام مختلف روانه بازار شده که خريک از آنها هم از نظر کيفيت و هم از نظر قيمت با يکديگر متفاوت هستند. سيمان به دو صورت فله اي و پاکتي به فروش مي رسد اما قيمت سيمان بر حسب کيلوگرم محاسبه خواهد شد.

 

 

 

آشنايي با انواع سيمان

سيمان يکي از متنوع ترين مصالح ساختماني است به گونه اي که مي توانيد آن را در انواع اقسام مختلف مشاهده و خريداري نماييد. سيمان معمولي به رنگ طوسي است اما مي توان آن را در انواع رنگ هاي مختلف نيز مشاهده کرد. هريک از اين سيمان ها بايد با ترکيبات متفاوتي مخلوط شوند تا بتوان از آن استفاده کرد. البته سيمان از جنبه هاي مختلف ديگري نيز به انواع متفاوت دسته بندي مي شود. درجه بندي هاي سيمان، تيپ ناميده مي شوند و اين تيپ ها را مي توان از ? تا ? دسته بندي نمود. هريک از تيپ هاي سيمان ويژگي هاي متفاوتي نسبت به يکديگر دارند و يکي از مهمترين تمايزات آنها مربوط به محلي است که در آن استفاده خواهند شد. برخي از انواع سيمان ها دانه هاي ريزي دارند که در مدت زمان کوتاه تري خشک مي شوند اما برخي دانه درشت هستند که اين امر بابت تاخير در مدت خشک شدن آن خواهد شد.

 

آشنايي با سيمان تيپ ?

سيمان تيپ ? از جمله محبوب ترين و پرکاربردترين انواع سيمان ها به شمار مي رود که بسياري آن را با نام پرتلند نيز مي شناسند. سيمان پرتلند امکان استفاده در تمامي سازه ها را خواهد داشت و مي توانيد براي ساخت ساختمان هاي مختلف در فضاي داخلي، خارجي، آبکي، خشک و... استفاده کنيد. اين سيمان کيفيت بالايي داشته و به همين دليل مورد توجه بسياري از مردم قرار گرفته است. تنها مسئله اي که در استفاده از سيمان تيپ ? بايد در نظر داشته باشيد عدم استفاده از آن در محيط هاي داراي يون هاي مهاجم است چرا که اين يون ها باعث ايجاد خوردگي در بافت سيمان شده و آن را از بين خواهند برد. اين سيمان بهترين انتخاب براي ملات بنايي است چرا که با قابليت چسبندگي بالايي که دارد خواهد توانست انواع اقسام مصالح ساختماني را از جمله بلوک هبلکس به يکديگر بچسباند.

 

 

 

قيمت سيمان تيپ ?

قيمت سيمان رنگي نما در مقايسه با ويژگي هاي منحصر به فردي که دارد مناسب است. اين سيمان از معادن مختلف در کشور استخراج مي شود که ممکن است کيفيت متفاوتي نسبت به يکديگر داشته باشند و اين تفاوت در کيفيت باعث تمايز قيمت سيمان نيز خواهد شد. پس در هنگام خريد حتما بايد به برند سيمان نيز دقت داشته باشيد. قيمت سيمان تيپ ? ممکن است در فروشگاه هاي مختلف نيز متفاوت باشد پس قبل از هر اقدامي بايد مرکز معتبر خريد سيمان را انتخاب کرده و سپس خريد خود را انجام دهيد.

 

برگرفته از سايت      https://shahrebeton.com/

 

 

 

 

برچسب ها: خرید,راحت,سیمان,به,صورت,آنلاین,
[ جمعه 30 مهر 1400 ] [ 8:26 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

بررسي انواع آجر اصفهان در صنعت ساختمان سازي

بررسي انواع آجر اصفهان در صنعت ساختمان سازي

 

در حال حاضر آجر مهم ترين مصالح ساختماني محسوب مي گردد. از گذشته هاي دور تا به امروز آجر اصفهان بيشترين کاربرد را در ساخت و ساز داشته است. انواع آجر اصفهان بر اساس ويژگي هايي مانند ترکيب شيميايي ، رنگبندي و کاربرد طبقه بندي مي کنند.

 

شناخت انواع آجراصفهان در ساختمان سازي و ابعاد آن‌ها

 

آجر لعابي

لعاب کاري يکي از روش هاي روکش کاري آجر است که آن را در برابر عوامل مختلف محافظت مي نمايد. ممکن است آجر در معرض رطوبت، فرسايش، هوازدگي، مواد شيميايي و تغييرات آب و هوايي قرار گيرد، اما لعابي که سطح آن را پوشش مي دهد، نقش لايه محافظ را ايفا کرده و عمر آن را طولاني مي کند.

آجر لعابي در رنگ هاي متنوع و ابعاد گوناگون توليد و به بازار عرضه مي شود. از اين رو مي توان از آن در تزئين دکوراسيون داخلي و بيروني ساختمان استفاده کرد. اين آجرها با رنگ هايي نظير آبي، قرمز، نارنجي، قهوه اي و سورمه اي لعاب داده مي شوند و زيبايي بي نظيري به فضا مي بخشند.

اين آجرها بيشتر در طراحي هاي سنتي کاربرد دارند. لعاب کاري، مقاومت آجر را بالا مي برد و آن را از آسيب هاي احتمالي حفظ مي کند. قيمت آجر لعابي به نسبت آجر معمولي گران تر است.

 

در قسمت ساختمان سازي‌ آجر به دو دسته تقسيم مي‌شود: آجرهاي فشاري، آجرهاي ماشيني

 

آجرهاي فشاري

اين نوع آجر براي کليه کارهاي ساختماني مانند گري چيني (ديوارهاي باربر، ديوارهاي حايل، تيغه چيني)، طاق ضربي و موارد ديگر مناسب است. به علت ناصاف بودن سطوح آن به آجر گري معروف است و ديوار‌چيني با اين نوع آجر را گري چيني مي‌نامند.

دليل نام گذاري آن هم اين است که، گويا در ابتداي توليد اين نوع آجر خشت با دست زده مي‌شد و با فشار دست و انگشتان کارگران خشت زن، گوشه‌هاي قالب به وسيله گل بر‌مي‌گرديد که به اين علت، آن را آجر فشاري ناميدند.

 

انواع آجرهاي فشاري نيز شامل موارد زير مي باشند:

 

آجر سبز: آجر سبز از نوع فشاري بوده که در کوره حرارت بيشتري ديده و رنگ آن کبود و کم‌رنگ يا سبز شده است. به علت پخت زياد بسيار مقاوم، محکم و بادوام است. اين نوع آجر در جاهايي که نياز به مقاومت بيشتري مي‌باشد مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

آجر خام در اثر کمي حرارت رنگش تغيير يافته ولي نامرغوب بوده و نبايد در آجر‌چيني از آن استفاده کرد. اين آجر در کوره‌هاي آجرپزي مجددا در همان جاهاي قبلي خود چيده مي‌شود. چون اولين بار در ايران از آجر فشاري توسط روس‌ها در ساخت سربازخانه‌ها مورد استفاده قرار گرفت، به نام قزاقي معروف شده است.

 

آجر ماشيني: آجر ماشيني شبيه آجرهاي قزاقي و به رنگ‌هاي قرمز و سفيد بوده و در نماسازي مصرف مي گردد. تفاوت آن با آجر فشاري در جنس سفال و سوراخ‌هايي است که باعث سبکي آجر و چسبندگي مناسب با ملات مي‌شود. اين آجرها داراي گوشه‌هاي تيز و سطوح صاف هستند. آجر رنگي با اضافه کردن اکسيد فلزات تهيه مي‌شود.

اگر موقع چيدن آجر در کوره پخت به صورت چپ و راست روي هم چيده شوند آجر ابلق تهيه شده و روي آجر رگه‌هاي رنگي مورب ديده مي‌شود که در نماسازي زيباست. با توجه به رنگ، آن‌ها را نام‌گذاري کرده‌اند مثل آجر پهن رنگي و سفيد.

 

آجرهاي ماشيني در ابعاد مختلف توليد مي‌شوند که عبارتند از: آجرهاي ماشيني و يا سوراخ‌دار که روي سطح آن ? يا ?? سوراخ به قطر ? سانتي‌متر موجود است.

جنس اين آجرها نسبت به آجر فشاري شکننده‌تر بوده و خاصيت مکندگي آب آن نسبت به آجر فشاري کم‌تر است.

 

آجرهاي لعاب دار

همان‌طور که از اسم آن پيداست سطح آن مانند ظروف سفالي لعاب‌کاري مي‌شود، در اندازه‌هاي مختلف و شکل‌هاي گوناگون جهت مصارف زيادي ساخته مي‌شود.

 

موارد استفاده آجرهاي لعاب دار: موارد استفاده آجرهاي لعاب‌دار در نماسازي، کاشي‌کاري، کف‌سازي و کنار باغچه و قرنيز ديوارها مي‌باشد. در مساجد و حسينيه‌ها از آن‌ها استفاده‌ي زيادي مي‌شود از جمله: کتيبه هاي اطراف ساخت محراب، گنبد و سردرها و بسياري موارد ديگر.

 

آجرهاي سفال مجوف ديواري

آجرهاي مجوف از جنس سفال بوده، داراي سوراخ‌هايي هستند که ضخامت جداره‌هاي آن حدود ? ميلي‌متر مي‌باشد و در ضخامت‌هاي مختلف به صورت مکعب مستطيل ساخته مي‌شوند.

موارد استفاده: چون آجرهاي سفال مجوف به صورت تو خالي مي‌باشند و غير باربر هستند، از آن‌ها در ديوار‌کشي انواع پارتيشن و جدا کننده‌ي فضاهاي غيرباربر استفاده مي‌شود. عايق حرارتي، صوتي و رطوبتي مناسبي در ساختمان مي‌باشند. آجرهاي مجرف ديواري از جنس ماسه سيمان هم توليد مي‌شوند.

 

آجر سفال سقفي

اين آجرها که در بنايي به نام بلوک سقفي معروف هستند، به پهناي ?? سانتي متر و ارتفاع ?? يا ?? سانتي متر هستند. اين آجرها داراي لبه مخصوصي مي‌باشند که روي تيرچه قرار مي‌گيرند و مانند آجرهاي سفال در کارخانه تمام اتوماتيک تهيه مي‌شوند. اين آجرها براي پوشاندن سقف‌هايي که با تيرچه بتني اجرا مي‌شوند مورد استفاده قرار مي‌گيرند و عايق صدا و حرارتي خوبي هستند.

 

آجرهاي ماسه آهکي

آجرهاي ماسه آهکي داراي سطوحي صاف و در رنگ‌هاي گوناگون تهيه مي‌گردند و ابعاد آن اندازه آجرهاي رسي مي‌باشد و از جنس ماسه و مقداري آهک است.

موارد مصرف: در مصرف با آجر معمولي فرقي ندارد و مقاومت فشاري بيشتري نسبت به آن دارد. بيشتر در فرش کف و پله‌هاي داخلي ساختمان‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

 

آجرهاي بتني

آجرهاي بتني به شکل ها و اندازه هاي گوناگون، از ماسه سيمان و به وسيله ماشين آجر زني دستي يا ماشيني توليد مي‌شوند.

موارد مصرف: آجرهاي بتني به علت تنوع در شکل و رنگ در آجر فرش محوطه سازي (حياط، پياده رو خيابان و پارک‌ها) مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

 

آجرهاي نسوز

از آجرهاي نسوز به دليل مقاومت حرارتي بالا، در پوشش دروني کوره هاي صنعتي استفاده مي‌شود. آجرهاي نسوز انواع مختلفي دارند. با توجه به نوع ماده استفاده شده در ترکيبات آن‌ها، گستره‌هاي مختلفي را تحمل مي‌کنند. تا دهه ???? از کربن و خاک نسوز براي پوشش کوره‌ها استفاده مي‌شد، اما امروزه با ساخت انواع آجرهاي نسوز از آن‌ها در پوشش داخلي کوره استفاده مي‌شود.

منبع :  

 

https://www.evernote.com/shard/s476/sh/f44c1575-8f13-16e2-36d1-a1708cfdb120/c5923bb90b2f94590174b5211f281b11

https://www.merchantcircle.com/blogs/trades-fort-wayne-in/2021/10/-/2096709

https://infosite.siterubix.com/%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%d8%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d9%88-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%a2%d8%ac%d8%b1-%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b2/

https://www.pawer.global/activity/p/295841/

http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/269715

http://recampus.ning.com/profiles/blogs/6556033:BlogPost:9717829

https://www.dailystrength.org/journals/khrbrd-ajr-lftwn-qymt-ajr-lftwn-sfhn

https://www.diigo.com/item/note/6r1c8/pt87?k=66131d44a3b15704609a7cc3956b68f2

https://sites.google.com/view/enthusiastic-about/home

https://www.pedicure.com/activity/p/440850/

 

 

برچسب ها: بررسی,انواع,آجر,اصفهان,در,صنعت,ساختمان,سازی,
[ دوشنبه 26 مهر 1400 ] [ 20:42 ] [ کاووسی فر ]
[ ]