تعریف هیدروپونیک

هیدروپونیک

هیدروپونیک بسیار پرطرفدار و واژه‌ایی زیبا که خلاقیت انسان را در کشت علوفه بدون خاک به نمایش می‌گذارد.

کشتی که در سطح جهانی از استقبال گسترده کشاورزان و دامداران برخوردار است.

تعریف هیدروپونیک:

https://parsanat.com/what-is-hydroponic-forage/

بهترین تعریف هیدروپونیک یا کشت بدون خاک، همان سبزه عید است که ما ایرانیان به مبارکی آغاز سال جدید و شکفتن شکوفه‌ها سبزه‌ایی هر چند کوچک و معمولا از گندم آماده و سفره هفت سین را تکمیل می‌کنیم.

z1_cymm.jpg

معنای لغوی هیدروپونیک

هیدروپوینک از دو واژه یونانی به نامهای هیدرو (hudor) یعنی آب و پونوس (ponos) به معنی کاشت تشکیل شده است. یعنی کشتی که برای رشد گیاهان تنها به آب نیاز دارید.

یادآوری کنیم که واژه  هیدروپونیک نخستین بار در سال ۱۹۲۹ توسط فردی به نام دکتر گریک، استاد دانشگاه کالیفرنیا استفاده شد و به مرور شناخت مردم کشورهای مختلف از جمله ایران از این نوع کشت بیشتر شد.

fa.wikipedia.org/wiki/آب‌کشت

چه محصولاتی را می‌توان با روش کشت بدون خاک تولید کرد؟

با روش هیدروپونیک می‌توان محصولاتی مانند گندم، ذرت، یونجه،  شبدر، یولاف، سورگوم و مخصوصا جوانه جو را تولید کرد

انواع سبزی ها

علاوه بر محصولات فوق می‌توان انواع سبزی ها، فلفل‌ ها و انواع گلها وگیاهان زینتی بویژه گل ارکیده را با استفاده از این روش کشت کرد.

انواع گیاهان علفی

کشت خیار، کلم، کاهو، گوجه فرنگی، بادمجان و انواع گیاهان علفی به روش هیدروپونیک از دیگر محصولاتی است که می‌توان نام برد.

ناگفته نماند که در بعضی مناطق می‌توان با همین روش تربچه، چغندر، هویج و حتی موز تولید کرد.

تکنولوژی و سرعت رشد آن برکات زیادی برای بشر به وچود آورده است و تنها کافی است که با مطالعه و تحقیق بیشتر سرعت پیشرفت‌مان را بیشتر کنیم.

آموزش کشت هیدروپونیک:

نخستین اقدام یا مرحله اول:

اولین اقدام بعد از گرفتن مشاوره و انتخاب محصول و محصولاتی که می‌خواهید با این روش کشت کنید، خرید تجهیزات مورد نیاز کشت هیدورپونیک است.

 

تجهیزاتی مانند:

سینی کشت علوفه هیدروپونیک به تعداد مورد نیاز

خرید بذر مناسب و با کیفیت

ورق کاغذ نم گیر به تعداد لازم

در اختیار داشتن سالن سرپوشیده

بخاری

تجهیزات روشنایی

پمپ یک اینچ

قوطی های فلزی

لوله آبیاری و ابزار نصب مهمترین ابزار و تجهیزات مورد نیاز این نوع کشت است.

مرحله دوم: انتخاب سینی کشت هیدروپونیک و نصب و راه‌اندازی سالن

در بین تجهیزاتی که نام بردیم می‌توان گفت خرید سینی کشت هیدروپونیک از اهیمت ویژه‌ایی برخوردار است چرا که کیفیت و مرغوبیت سینی مانع از کپک زدن محصول شما می‌شود.

 

شرکت پارس صنعت به این نکته توجه ویژه‌ایی کرده و با انتخاب مواد اولیه مرغوب برای تولید سینی هیدروپونیک باعث رضایت مشتریان خود از سراسر کشور شده است.

به همین علت توصیه می‌کنیم برای اینکه خریدی مطمئن داشته باشید و حتی اگر قصد خرید ندارید حتما با یک تماس تلفنی از مشاوره کارشناسان شرکت پارس صنعت استفاده کنید.

مرحله سوم: خرید بذر مرغوب و  قرار دادن بذرها در داخل سینی

بعد از راه اندازی سالن و نصب سینی‌های خریداری شده با فاصله 70 سانتی، شستشوی بذر را انجام می‌دهیم تا قند اضافه آن گرفته شود و بعد داخل سینی‌ها که ورق نازک نم گیر را داخل آن گذاشتیم پهن می‌کنیم.

مرحله چهارم: آبیاری بذرها

آبیاری بذرها به صورت اسپری یا مهپاشی با فاصله زمانی ۲ الی ۴ ساعت و هر دفعه به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه انجام می‌شود. البته همانطور که قبلا هم گفته شد حتما با توجه به نوع محصولی که انتخاب کردید از افراد باتجربه یا کارشناسان مربوطه مشاوره و مشورت لازم را بگیریدکنید.

مشاوران و کارشناسان پارس صنعت آماده پاسخگویی به سؤالات و دغدغه‌های شما هستند.

مرحله پنجم: برداشت محصولات

مدت زمانی که باید برای برداشت محصول خود صبر کنید حدود 7 الی 8 روز است و با توجه به اهمیت موضوع باز هم توصیه می‌کنیم چنانچه مبتدی هستید در هر مرحله با توجه به نوع محصولی که کشت کردید از مشاوره کارشناسان پارس صنعت کمک بگیرید.

z1_cymm.jpg

اهمیت آموزش:

دامداران و کشاورزان زیادی به علت صرفه اقتصادی و نداشتن هزینه‌های سنگین روش سنتی به سمت کشت هیدورپونیک روی آوردند.

قطعا انتخاب روش جدید، نیاز به آموزش و مشاوره است. در غیر این صورت نه تنها سرمایه اولیه خود را از دست می‌دهید بلکه شاید زمان زیادی طول بکشد که بتوانید جبران مافات کنید.

حرف آخر:

بنابراین توصیه می‌کنیم چنانچه نیاز به خرید تجهیزاتی با کیفیت داشتید یا در هر مرحله از کشت نیاز به مشورت پیدا کردید تنها کافی است که به یکی از مشاوران پارس صنعت تماس بگیرد.

ما در کنار شما هستیم.

https://parsanat.com/hydroponic-cultivation-training/

 

 

[ شنبه 26 تير 1400 ] [ 18:52 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

نخستين سامانه تجارت جهاني با رمز ارز به ?? زبان دنيا توسط هلدينگ رستاک

 

مديرعامل موسسه برگ زيتون از ارائه نخستين ارز ديجيتال ايراني با پشتوانه سه بيمه ايران، البرز و رازي خبر داد و گفت: عرضه خصوصي اين رمز ارز ايراني از فردا به مدت ده روز آغاز مي شود.

عباس جم مديرعامل موسسه برگ زيتون در نشست خبري با حضور اصحاب رسانه  از راه اندازي نخستين کيف رمز پايه ايراني با قابليت اتصال به فضاي بين الملل خبر داد و گفت: عدم قانون گذاري مناسب و بي تدبيري طي اين مدت فرصت بهره مندي ايرانيان از فضاي ارز رمز ها را گرفت لذا اگر قرار باشد کشور ايران تحولي را رقم بزند، بايد به بازار بين المللي در بازار ارز ديجيتال بپيوندد.

 

وي با بيان اينکه آماده ايم که آينده اي خوبي در زمينه ارز رمز در کشور را رقم بزنيم، افزود: براي عبور از تحريم ها با استفاده از رمز ارز ها سه ضلع نياز است که نخستين آن "فناوري بلاک چين بومي" و مهترين موضوعي که اگر بخواهيم يک توکن در کشور داشته باشيم.

 

بنابه گفته مديرعامل شرکت برگ زيتون، مجموعه هاي مختلف در کشور با هزينه هاي زياد روي شبکه هاي خارجي از جمله اتريوم توکن منتشر کردند و بعد روي شبکه هاي ديگر اما به دليل چند برابر شدن کارمزد شبکه موفق به ادامه کار نشدند و موجب هدر رفتن سرمايه هايشان شد.

 

وي تصريح کرد: اگر مي خواهيم به شبکه بلاکچين جهاني بپيونديم در ابتدا بايد يک بلاکچين بومي داشته باشيم لذا در کشور هاي همجوار شرکت برگ زيتون توانست پلتفرم گرافين را بومي سازي کرده و سورس آن هم به رايگان در اختيار شرکت هاي دانش بنيان قرار مي دهد.

 

جم کارکرد هاي کيف پول ايراني را مورد اشاره قرار داد و گفت: بسياري از کيف هاي پول در ايران اکنون بسته شده است و به همين خاطر بسياري از سرمايه ها از کشور رفت ، بنابراين بايد حتما کيف پول رمز پايه ايراني داشته باشيم، تا قابليت تعيين آدرس هاي بين المللي را داشته باشد.

 

مديرعامل شرکت برگ زيتون با تاکيد بر اينکه نخستين کيف رمز پايه ايراني با قابليت اتصال به شبکه هاي بين الملل را با بسياري از مشکلات که وجود داشت راه اندازي کرديم، بيان کرد: جمعيت قابل توجهي در زمينه رمز ارزها فعاليت دارند اما به دليل نبود صرافي موفق به انتقال وجه نشده بودند لذا برگشت پول امکان پذير نبود بنابراين "صرافي برخط رمز پايه" ديگر خدمتي بود که توسط اين شرکت راه اندازي شده است.

 

اين کارآفرين در حوزه ديجيتال ادامه داد: صرافي بين المللي را در کشور استوني راه اندازي کرده ايم لذا با افتخار در صرافي بين المللي سريکس ?? به چهار کشور آمريکا، کانادا، انگليس و رژيم صهيونيستي سرويس نمي دهيم.

 

جم از ارائه رمز ارز ايراني bzb «نخستين ارز ديجيتال ايراني» با پشتوانه سه بيمه ايران، البرز و رازي خبر داد و گفت: ابتداي سال ??  براي ارز bze توکن ارائه کرديم که در ? صرافي بزرگ دنيا اين توکن پذيرفته شده است لذا از فردا همزمان با ميلاد امام رضا(ع) به مدت ?? روز با ?? هزار توکن bzb عرضه خصوصي در سايت https://zarnetwork.com آغاز مي شود و هرکدام به قيمت ?? ميليون تومان است.

 

مديرعامل شرکت برگ زيتون معتقد است که در آينده صادرات و واردات از طريق bze انجام شود و بازگشت پول به راحتي صورت مي گيرد.

وي اضافه کرد:  در ?? بهمن سال گذشته توکن bze را به مبلغ ?? ريال عرصه کرديم و طي مدت ? ماه قيمت آن به ?? تومان رسيده است؛ مرام نامه شبکه زر در زر نتورک قابل دسترسي است.

 

دکتر عباس جم در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبني براينکه چه اطميناني وجود دارد که اين رمز ارز همانند ديگر ارز هاي ديجيتال ايراني با شکست مواجه نشود؟ گفت:  ارزهاي قبلي نقد شوندگي بسيار سختي داشتند اما bze را به تتر مي توانيد تبديل کنيد و اينکه اين رمز ارز با پشتوانه بيمه همراه است.

 

اين کارآفرين حوزه ديجيتال در پايان با اشاره به رشد بازار تجارت با ارز هاي ديجيتالي تاکيد کرد: براي ورود کشورمان به اين حوزه در جهت دور زدن تحريم ها يک همت مضاعف مي طلبد که بايد همه با هم دست به دست دهيم و بدون هر نگاه منفعت طلبانه در اين حوزه فعاليت کنيم.

 

مهندسان ايراني پيشرو در زمينه کيف پول ديجيتال

 

حسين جرئتي، رئيس هيئت مديره هلدينگ رستاک نيز در ابتداي اين جلسه با اشاره به راه اندازي نخستين بلاک چين ايراني توسط موسسه برگ زيتون در ايران بيان کرد: با تلاش مهندسان ايراني امنيت رمز ارزها و کيف پول امن نرم افزاري و سخت افزاري ايراني ايجاد شده است، شايان ذکر استدر دنيا کيف پول هاي نرم افزاري رمز ارز که پيام رسان داشته باشد تعداد کمي داريم اما شبکه زر اين کار را انجام داده است.

 

رئيس هيئت مديره هلدينگ رستاک افزود: کيف پول نرم افزاري يک محيط امن براي ذخيره و انتقال رمز ارز است که با سيستم عامل هاي اندرويد و ios بر روي تلفن هاي همراه کار ميکند،ايشان همچنين اضافه کردند ممکن است ارزها در کيف هاي نرم افزاري رمز ارز دچار مشکل شود اما در کيف پول سخت افزاري امنيت بسيار بالائي وجود دارد.

 

اين کارآفرين نمونه عرصه ديجيتال با تشريح امکانات کيف پول هاي نرم افزاري و سخت افزاري ايراني ، تاکيد کرد: در کيف پول هاي ما مولتي ساين بودن جز امکانات مهم است که امکان دسترسي ? نفر يا چند نفر در کيف پول وجود دارد و چند نفر با هم ميتوانند با خيالي آسوده يک سرمايه را در يک کيف پول ذخيره کنند و دسترسي به آن نيازمند داشتن همزمان تمام رمزهاي همه افراد است درست مانند حساب هاي بانکي دو يا چند امضا و هر کدام رمز خودشان را دارند ، وي افزود در کيف پول هاي سخت افزاري ايراني قابليت otp پياده سازي شده است ، بدين صورت که پس از پيکربندي کيف پول آن را به يک شماره تلفن همراه متصل مينمائيد و کاربر پس از ورود رمز يک رمز يکبار مصرف از طريق پيامک بر روي گوشي تلفن همراه خود دريافت ميکند و با وارد کردن آن به کيف پول وارد و به ارزهاي ذخيره شده در آن دسترسي خواهد داشت که اين موضوع فقط در کيف پول رمز پايه سخت افزاري ايراني جهت به حداکثر رساندن امنيت سرمايه ها پياده سازي شده است درست همانند رمز پوياي سيستم بانکي کشور.

 

به گفته حسين جرئتي مديرعامل هلدينگ رستاک ، نخستين سامانه تجارت جهاني با رمز ارز به ?? زبان دنيا توسط هلدينگ رستاک ايجاد شده که در شرايط تحريم اقدام خوبي به شمار مي رود و برگشت هزينه کالا و محصولات در صادرات خارجي با اين سامانه حل مي شود.

 

وي در پايان تصريح کرد: از نخستين باشگاه رمزپايه کشور به زودي رونمايي مي شود و در اين باشگاه بدون نياز به سخت افزارهاي گران قيمت و برق زياد ارز ديجيتال را مردم مي توانند استخراج کنند.

 

برچسب ها: نخستین,سامانه,تجارت,جهانی,با,رمز,ارز,به,??,زبان,دنیا,توسط,هلدینگ,رستاک,
[ سه شنبه 8 تير 1400 ] [ 13:37 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

راه اندازي نخستين کيف رمز پايه ايراني با قابليت اتصال به فضاي بين الملل

 

مديرعامل موسسه برگ زيتون از ارائه نخستين ارز ديجيتال ايراني با پشتوانه سه بيمه ايران، البرز و رازي خبر داد و گفت: عرضه خصوصي اين رمز ارز ايراني از فردا به مدت ده روز آغاز مي شود.

عباس جم مديرعامل موسسه برگ زيتون در نشست خبري با حضور اصحاب رسانه  از راه اندازي نخستين کيف رمز پايه ايراني با قابليت اتصال به فضاي بين الملل خبر داد و گفت: عدم قانون گذاري مناسب و بي تدبيري طي اين مدت فرصت بهره مندي ايرانيان از فضاي ارز رمز ها را گرفت لذا اگر قرار باشد کشور ايران تحولي را رقم بزند، بايد به بازار بين المللي در بازار ارز ديجيتال بپيوندد.

 

وي با بيان اينکه آماده ايم که آينده اي خوبي در زمينه ارز رمز در کشور را رقم بزنيم، افزود: براي عبور از تحريم ها با استفاده از رمز ارز ها سه ضلع نياز است که نخستين آن "فناوري بلاک چين بومي" و مهترين موضوعي که اگر بخواهيم يک توکن در کشور داشته باشيم.

 

بنابه گفته مديرعامل شرکت برگ زيتون، مجموعه هاي مختلف در کشور با هزينه هاي زياد روي شبکه هاي خارجي از جمله اتريوم توکن منتشر کردند و بعد روي شبکه هاي ديگر اما به دليل چند برابر شدن کارمزد شبکه موفق به ادامه کار نشدند و موجب هدر رفتن سرمايه هايشان شد.

 

وي تصريح کرد: اگر مي خواهيم به شبکه بلاکچين جهاني بپيونديم در ابتدا بايد يک بلاکچين بومي داشته باشيم لذا در کشور هاي همجوار شرکت برگ زيتون توانست پلتفرم گرافين را بومي سازي کرده و سورس آن هم به رايگان در اختيار شرکت هاي دانش بنيان قرار مي دهد.

 

جم کارکرد هاي کيف پول ايراني را مورد اشاره قرار داد و گفت: بسياري از کيف هاي پول در ايران اکنون بسته شده است و به همين خاطر بسياري از سرمايه ها از کشور رفت ، بنابراين بايد حتما کيف پول رمز پايه ايراني داشته باشيم، تا قابليت تعيين آدرس هاي بين المللي را داشته باشد.

 

مديرعامل شرکت برگ زيتون با تاکيد بر اينکه نخستين کيف رمز پايه ايراني با قابليت اتصال به شبکه هاي بين الملل را با بسياري از مشکلات که وجود داشت راه اندازي کرديم، بيان کرد: جمعيت قابل توجهي در زمينه رمز ارزها فعاليت دارند اما به دليل نبود صرافي موفق به انتقال وجه نشده بودند لذا برگشت پول امکان پذير نبود بنابراين "صرافي برخط رمز پايه" ديگر خدمتي بود که توسط اين شرکت راه اندازي شده است.

 

اين کارآفرين در حوزه ديجيتال ادامه داد: صرافي بين المللي را در کشور استوني راه اندازي کرده ايم لذا با افتخار در صرافي بين المللي سريکس ?? به چهار کشور آمريکا، کانادا، انگليس و رژيم صهيونيستي سرويس نمي دهيم.

 

جم از ارائه رمز ارز ايراني bzb «نخستين ارز ديجيتال ايراني» با پشتوانه سه بيمه ايران، البرز و رازي خبر داد و گفت: ابتداي سال ??  براي ارز bze توکن ارائه کرديم که در ? صرافي بزرگ دنيا اين توکن پذيرفته شده است لذا از فردا همزمان با ميلاد امام رضا(ع) به مدت ?? روز با ?? هزار توکن bzb عرضه خصوصي در سايت https://zarnetwork.com آغاز مي شود و هرکدام به قيمت ?? ميليون تومان است.

 

مديرعامل شرکت برگ زيتون معتقد است که در آينده صادرات و واردات از طريق bze انجام شود و بازگشت پول به راحتي صورت مي گيرد.

وي اضافه کرد:  در ?? بهمن سال گذشته توکن bze را به مبلغ ?? ريال عرصه کرديم و طي مدت ? ماه قيمت آن به ?? تومان رسيده است؛ مرام نامه شبکه زر در زر نتورک قابل دسترسي است.

 

دکتر عباس جم در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبني براينکه چه اطميناني وجود دارد که اين رمز ارز همانند ديگر ارز هاي ديجيتال ايراني با شکست مواجه نشود؟ گفت:  ارزهاي قبلي نقد شوندگي بسيار سختي داشتند اما bze را به تتر مي توانيد تبديل کنيد و اينکه اين رمز ارز با پشتوانه بيمه همراه است.

 

اين کارآفرين حوزه ديجيتال در پايان با اشاره به رشد بازار تجارت با ارز هاي ديجيتالي تاکيد کرد: براي ورود کشورمان به اين حوزه در جهت دور زدن تحريم ها يک همت مضاعف مي طلبد که بايد همه با هم دست به دست دهيم و بدون هر نگاه منفعت طلبانه در اين حوزه فعاليت کنيم.

 

مهندسان ايراني پيشرو در زمينه کيف پول ديجيتال

 

حسين جرئتي، رئيس هيئت مديره هلدينگ رستاک نيز در ابتداي اين جلسه با اشاره به راه اندازي نخستين بلاک چين ايراني توسط موسسه برگ زيتون در ايران بيان کرد: با تلاش مهندسان ايراني امنيت رمز ارزها و کيف پول امن نرم افزاري و سخت افزاري ايراني ايجاد شده است، شايان ذکر استدر دنيا کيف پول هاي نرم افزاري رمز ارز که پيام رسان داشته باشد تعداد کمي داريم اما شبکه زر اين کار را انجام داده است.

 

رئيس هيئت مديره هلدينگ رستاک افزود: کيف پول نرم افزاري يک محيط امن براي ذخيره و انتقال رمز ارز است که با سيستم عامل هاي اندرويد و ios بر روي تلفن هاي همراه کار ميکند،ايشان همچنين اضافه کردند ممکن است ارزها در کيف هاي نرم افزاري رمز ارز دچار مشکل شود اما در کيف پول سخت افزاري امنيت بسيار بالائي وجود دارد.

 

اين کارآفرين نمونه عرصه ديجيتال با تشريح امکانات کيف پول هاي نرم افزاري و سخت افزاري ايراني ، تاکيد کرد: در کيف پول هاي ما مولتي ساين بودن جز امکانات مهم است که امکان دسترسي ? نفر يا چند نفر در کيف پول وجود دارد و چند نفر با هم ميتوانند با خيالي آسوده يک سرمايه را در يک کيف پول ذخيره کنند و دسترسي به آن نيازمند داشتن همزمان تمام رمزهاي همه افراد است درست مانند حساب هاي بانکي دو يا چند امضا و هر کدام رمز خودشان را دارند ، وي افزود در کيف پول هاي سخت افزاري ايراني قابليت otp پياده سازي شده است ، بدين صورت که پس از پيکربندي کيف پول آن را به يک شماره تلفن همراه متصل مينمائيد و کاربر پس از ورود رمز يک رمز يکبار مصرف از طريق پيامک بر روي گوشي تلفن همراه خود دريافت ميکند و با وارد کردن آن به کيف پول وارد و به ارزهاي ذخيره شده در آن دسترسي خواهد داشت که اين موضوع فقط در کيف پول رمز پايه سخت افزاري ايراني جهت به حداکثر رساندن امنيت سرمايه ها پياده سازي شده است درست همانند رمز پوياي سيستم بانکي کشور.

 

به گفته حسين جرئتي مديرعامل هلدينگ رستاک ، نخستين سامانه تجارت جهاني با رمز ارز به ?? زبان دنيا توسط هلدينگ رستاک ايجاد شده که در شرايط تحريم اقدام خوبي به شمار مي رود و برگشت هزينه کالا و محصولات در صادرات خارجي با اين سامانه حل مي شود.

 

وي در پايان تصريح کرد: از نخستين باشگاه رمزپايه کشور به زودي رونمايي مي شود و در اين باشگاه بدون نياز به سخت افزارهاي گران قيمت و برق زياد ارز ديجيتال را مردم مي توانند استخراج کنند.

 

برچسب ها: راه,اندازی,نخستین,کیف,رمز,پایه,ایرانی,با,قابلیت,اتصال,به,فضای,بین,الملل,
[ سه شنبه 8 تير 1400 ] [ 12:47 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

ارائه نخستين ارز ديجيتال ايراني با پشتوانه سه بيمه ايران، البرز و رازي

 

مديرعامل موسسه برگ زيتون از ارائه نخستين ارز ديجيتال ايراني با پشتوانه سه بيمه ايران، البرز و رازي خبر داد و گفت: عرضه خصوصي اين رمز ارز ايراني از فردا به مدت ده روز آغاز مي شود.

عباس جم مديرعامل موسسه برگ زيتون در نشست خبري با حضور اصحاب رسانه  از راه اندازي نخستين کيف رمز پايه ايراني با قابليت اتصال به فضاي بين الملل خبر داد و گفت: عدم قانون گذاري مناسب و بي تدبيري طي اين مدت فرصت بهره مندي ايرانيان از فضاي ارز رمز ها را گرفت لذا اگر قرار باشد کشور ايران تحولي را رقم بزند، بايد به بازار بين المللي در بازار ارز ديجيتال بپيوندد.

 

وي با بيان اينکه آماده ايم که آينده اي خوبي در زمينه ارز رمز در کشور را رقم بزنيم، افزود: براي عبور از تحريم ها با استفاده از رمز ارز ها سه ضلع نياز است که نخستين آن "فناوري بلاک چين بومي" و مهترين موضوعي که اگر بخواهيم يک توکن در کشور داشته باشيم.

 

بنابه گفته مديرعامل شرکت برگ زيتون، مجموعه هاي مختلف در کشور با هزينه هاي زياد روي شبکه هاي خارجي از جمله اتريوم توکن منتشر کردند و بعد روي شبکه هاي ديگر اما به دليل چند برابر شدن کارمزد شبکه موفق به ادامه کار نشدند و موجب هدر رفتن سرمايه هايشان شد.

 

وي تصريح کرد: اگر مي خواهيم به شبکه بلاکچين جهاني بپيونديم در ابتدا بايد يک بلاکچين بومي داشته باشيم لذا در کشور هاي همجوار شرکت برگ زيتون توانست پلتفرم گرافين را بومي سازي کرده و سورس آن هم به رايگان در اختيار شرکت هاي دانش بنيان قرار مي دهد.

 

جم کارکرد هاي کيف پول ايراني را مورد اشاره قرار داد و گفت: بسياري از کيف هاي پول در ايران اکنون بسته شده است و به همين خاطر بسياري از سرمايه ها از کشور رفت ، بنابراين بايد حتما کيف پول رمز پايه ايراني داشته باشيم، تا قابليت تعيين آدرس هاي بين المللي را داشته باشد.

 

مديرعامل شرکت برگ زيتون با تاکيد بر اينکه نخستين کيف رمز پايه ايراني با قابليت اتصال به شبکه هاي بين الملل را با بسياري از مشکلات که وجود داشت راه اندازي کرديم، بيان کرد: جمعيت قابل توجهي در زمينه رمز ارزها فعاليت دارند اما به دليل نبود صرافي موفق به انتقال وجه نشده بودند لذا برگشت پول امکان پذير نبود بنابراين "صرافي برخط رمز پايه" ديگر خدمتي بود که توسط اين شرکت راه اندازي شده است.

 

اين کارآفرين در حوزه ديجيتال ادامه داد: صرافي بين المللي را در کشور استوني راه اندازي کرده ايم لذا با افتخار در صرافي بين المللي سريکس ?? به چهار کشور آمريکا، کانادا، انگليس و رژيم صهيونيستي سرويس نمي دهيم.

 

جم از ارائه رمز ارز ايراني bzb «نخستين ارز ديجيتال ايراني» با پشتوانه سه بيمه ايران، البرز و رازي خبر داد و گفت: ابتداي سال ??  براي ارز bze توکن ارائه کرديم که در ? صرافي بزرگ دنيا اين توکن پذيرفته شده است لذا از فردا همزمان با ميلاد امام رضا(ع) به مدت ?? روز با ?? هزار توکن bzb عرضه خصوصي در سايت https://zarnetwork.com آغاز مي شود و هرکدام به قيمت ?? ميليون تومان است.

 

مديرعامل شرکت برگ زيتون معتقد است که در آينده صادرات و واردات از طريق bze انجام شود و بازگشت پول به راحتي صورت مي گيرد.

وي اضافه کرد:  در ?? بهمن سال گذشته توکن bze را به مبلغ ?? ريال عرصه کرديم و طي مدت ? ماه قيمت آن به ?? تومان رسيده است؛ مرام نامه شبکه زر در زر نتورک قابل دسترسي است.

 

دکتر عباس جم در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبني براينکه چه اطميناني وجود دارد که اين رمز ارز همانند ديگر ارز هاي ديجيتال ايراني با شکست مواجه نشود؟ گفت:  ارزهاي قبلي نقد شوندگي بسيار سختي داشتند اما bze را به تتر مي توانيد تبديل کنيد و اينکه اين رمز ارز با پشتوانه بيمه همراه است.

 

اين کارآفرين حوزه ديجيتال در پايان با اشاره به رشد بازار تجارت با ارز هاي ديجيتالي تاکيد کرد: براي ورود کشورمان به اين حوزه در جهت دور زدن تحريم ها يک همت مضاعف مي طلبد که بايد همه با هم دست به دست دهيم و بدون هر نگاه منفعت طلبانه در اين حوزه فعاليت کنيم.

 

مهندسان ايراني پيشرو در زمينه کيف پول ديجيتال

 

حسين جرئتي، رئيس هيئت مديره هلدينگ رستاک نيز در ابتداي اين جلسه با اشاره به راه اندازي نخستين بلاک چين ايراني توسط موسسه برگ زيتون در ايران بيان کرد: با تلاش مهندسان ايراني امنيت رمز ارزها و کيف پول امن نرم افزاري و سخت افزاري ايراني ايجاد شده است، شايان ذکر استدر دنيا کيف پول هاي نرم افزاري رمز ارز که پيام رسان داشته باشد تعداد کمي داريم اما شبکه زر اين کار را انجام داده است.

 

رئيس هيئت مديره هلدينگ رستاک افزود: کيف پول نرم افزاري يک محيط امن براي ذخيره و انتقال رمز ارز است که با سيستم عامل هاي اندرويد و ios بر روي تلفن هاي همراه کار ميکند،ايشان همچنين اضافه کردند ممکن است ارزها در کيف هاي نرم افزاري رمز ارز دچار مشکل شود اما در کيف پول سخت افزاري امنيت بسيار بالائي وجود دارد.

 

اين کارآفرين نمونه عرصه ديجيتال با تشريح امکانات کيف پول هاي نرم افزاري و سخت افزاري ايراني ، تاکيد کرد: در کيف پول هاي ما مولتي ساين بودن جز امکانات مهم است که امکان دسترسي ? نفر يا چند نفر در کيف پول وجود دارد و چند نفر با هم ميتوانند با خيالي آسوده يک سرمايه را در يک کيف پول ذخيره کنند و دسترسي به آن نيازمند داشتن همزمان تمام رمزهاي همه افراد است درست مانند حساب هاي بانکي دو يا چند امضا و هر کدام رمز خودشان را دارند ، وي افزود در کيف پول هاي سخت افزاري ايراني قابليت otp پياده سازي شده است ، بدين صورت که پس از پيکربندي کيف پول آن را به يک شماره تلفن همراه متصل مينمائيد و کاربر پس از ورود رمز يک رمز يکبار مصرف از طريق پيامک بر روي گوشي تلفن همراه خود دريافت ميکند و با وارد کردن آن به کيف پول وارد و به ارزهاي ذخيره شده در آن دسترسي خواهد داشت که اين موضوع فقط در کيف پول رمز پايه سخت افزاري ايراني جهت به حداکثر رساندن امنيت سرمايه ها پياده سازي شده است درست همانند رمز پوياي سيستم بانکي کشور.

 

به گفته حسين جرئتي مديرعامل هلدينگ رستاک ، نخستين سامانه تجارت جهاني با رمز ارز به ?? زبان دنيا توسط هلدينگ رستاک ايجاد شده که در شرايط تحريم اقدام خوبي به شمار مي رود و برگشت هزينه کالا و محصولات در صادرات خارجي با اين سامانه حل مي شود.

 

وي در پايان تصريح کرد: از نخستين باشگاه رمزپايه کشور به زودي رونمايي مي شود و در اين باشگاه بدون نياز به سخت افزارهاي گران قيمت و برق زياد ارز ديجيتال را مردم مي توانند استخراج کنند.

 

برچسب ها: ارائه,نخستین,ارز,دیجیتال,ایرانی,با,پشتوانه,سه,بیمه,ایران،,البرز,و,رازی,
[ سه شنبه 8 تير 1400 ] [ 12:19 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

ارورهاي ماشين لباسشويي بوش

 

ارورهاي ماشين لباسشويي بوش

 

a7_5dvn.jpg

شايد براي شما پيش آمده باشد که لباسشويي کار نکند يا درب آن قفل شود يا هر اتفاق ديگري؛ امروزه يکي از ويژگي هاي لباسشويي‌هاي جديد اين است که به محض بروز ايراد در دستگاه آن را به صورت يک  ارور در صفحه نمايشگر نشان مي‌دهد.

لباسشويي بوش نيز از اين امر مستثني نبوده و هر ايراد را به صورت يک کد ارور نمايش مي دهد. اين کد ارور معمولا با حرف F يا E آغاز شده و يک عدد دو رقمي را در ادامه با خود به همراه دارد. اين مسئله يکي از مزاياي داشتن لباسشويي بوش را نيز مي‌رساند چراکه با جستجوي ارور ميتوانيد شرکت‌هاي معتبر تعمير لباسشويي بوش در سراسر کشور را به راحتي پيدا کنيد

در ادامه به معرفي ارورهاي ماشين لباسشويي بوش ميپردازيم  و راه حل هايي نيز براي رفع عيب پيشنهاد داده ايم.

 

ارور F23 در لباسشويي بوش

کد خطا و يا ارور F23 در ماشين لباسشويي بوش به صورت خلاصه به سيستم نشتي آب دستگاه و يا ايراد عدم تشخيص سطح آبگيري اشاره شده است . اين به آن معنا مي باشد که يکي از المان هاي اصلي در ماشين لباسشويي بوش و يا ماشين لباسشويي زيمنس دچار خرابي شده و در سيستم آبگيري دستگاه اختلالاتي بوجود آمده که باعث افزايش و يا کاهش سطح آبگيري شده است . در هنگام مشاهده ارور F23 لباسشويي بوش، احتمالا دستگاه به صورت مداوم کار کرده و خاموش نمي گردد . 4 علت اصلي بروز اين عيب در ماشين لباسشويي بوش عبارت‌اند از:

نشتي آب از قطعات
خرابي سنسورها
عيب در برد لباسشويي
عدم جرمگيري ماشين لباسشويي

 

 

ارور E57 در ماشين لباسشويي بوش

در حالت کلي اين کد خطا مربوط به عيوب موتوري و برد ديجيتال دستگاه مي باشد. البته ايراد اصلي از موتور دستگاه بوده اما به علت عدم توجه به اين عيوب ، برد دستگاه نيز دچار ايراد مي گردد . اگر زغال ، کلکتور و تاخو دچار ايراد باشد به نوعي تداخل در کارکرد دستگاه داشته و ارور E57 و يا ايردات مشابه را به صورت آلارم مشابه خواهيد کرد. بسياري از ارورها در ابتداي کار و يا در حين شستشوي لباس نمايش داده مي شود اما اين کد خطا در همان لحظه روشن شدن دستگاه و پيش از هر گونه اقدامي ظاهر مي شود. توصيه کارشناسان اين مرکز اين است که در هنگام مشاهده اين پيغام بر روي نمايشگر ماشين لباسشوئي بوش ، به هيچ وجه دستگاه را مجدد روشن خاموش نکرده و با نمايندگي بوش تماس حاصل فرماييد.

 

ارور E18 لباسشويي بوش

اگر به هر دليلي در خروج آب از داخل ماشين لباسشويي بوش، اختلالي ايجاد شود ارور E18 بر روي صفحه نمايش ظاهر مي شود.

دلايل بروز اروز e18  در لباسشويي بوش مي تواند،گرفتگي مسير خروج آب فاضلاب، گرفتگي شلنگ خروجي آب، گرفتگي خرطومي انتقال آب از ديگ به فيلتر، گرفتگي فيلتر و سوختگي پمپ باشد.

در تمامي موارد بالا، آب داخل لباسشويي مانده و ارور E18 يا F18 بر روي صفحه نمايش ظاهر مي شود. توجه کنيد که در هنگام مشاهده اين کد خطا درب لباسشويي باز نمي شود. پس به دستگيره فشار مضاعف وارد نکنيد زيرا اين کار باعث آسيب جدي به دستگيره و درب مي شود.

 

ارور E19 لباسشويي بوش

آب در لباس‌شويي گرم نمي‌شود. المنت يا هيتر ماشين وظيفه‌ گرم کردن آب را بر عهده دارد. بنابراين، گرم نشدن آب به معناي مشکل در عملکرد المنت است. ممکن است ولتاژ ضعيف باشد و برق کافي به المنت نرسد. شايد هم المنت آسيب ديده يا سوخته و بايد تعويض شود. احتمال ديگر اين است که ترموستات و حسگرهاي حرارتي درست کار نمي‌کنند. گاهي هم پيش مي‌آيد که پرز و الياف البسه المنت را مي‌پوشانند و مانع انتقال گرما به آب مي‌شوند. يک احتمال ديگر هم اين است که برد دستگاه مشکل دارد و دستور گرم کردن آب را نمي‌دهد.

 

 

ارور لباسشويي بوش f21

علت اين کد خطا يا ارور f21 ماشين لباسشويي بوش، استفاده بيش از حد و مداوم از دستگاه است که باعث ايجاد مشکل در موتور مي‌شود. اين کد خطا يا ارور ماشين لباسشويي بوش نياز به بررسي دقيق دارد و به طور کلي نمي‌توان گفت که راه‌حل رفع آن چيست براي رفع اين مشکل حتما با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرماييد احتمالا با تعويض زغال دستگاه، تعويض آي سي، سرويس کلکتور و يا آپديت نرم‌افزار مشکل‌تان برطرف مي‌شود.

 

.

 

 

 

برچسب ها: ارورهای,ماشین,لباسشویی,بوش,
[ پنجشنبه 20 خرداد 1400 ] [ 18:57 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

دوربين اسپيد دام هايک ويژن

دوربين اسپيد دام هايک ويژن

يکي از مهمترين دوربين هايي که در سيستم تحت شبکه يا توربو اچ دي هايک ويژن وجود دارد ، دوربين متحرک يا اسپيد دام مي باشد . نصب دوربين گردان با نصب دوربين هاي معمولي کمي متفاوت است از اين سو براي نصب آن بايد ملاحظات متعددي را لحاظ نمود . در اين محتوا ، برخي از مهمترين مواردي را که بايد هنگام نصب دوربين متحرک هايک ويژن به آن توجه کنيم را براي شما توضيح مي دهيم .

 

برخي از مهمترين اصطلاحات مهم دوربين اسپيد دام هايک ويژن

  • امکان Preset چيست ؟

در هر دوربين اسپيد دام ، کاربر مي تواند بر روي هر نقطه ي دلخواهي تصوير دوربين را تنظيم کند ، اين تنظيم شامل حرکت افقي ، عمودي يا زوم بر روي هدف مي باشد . هر کدام از اين نقاط يک Preset ناميده مي شوند و کاربران مي توانند پس از تنظيم اين امکان بر روي دوربين به سادگي و پس از يک کليک به نقطه ي تعريف شده بروند . دوربين هاي اسپيد دام هايک امکان تعريف چند صد Preset  را دارند ( به عنوان مثال 300 عدد Preset مجزا

  • امکان Patrol چيست ؟

يک پاترول از پشت سر هم قرار دادن چند Preset ساخته مي شود . در دوربين هايک ويژن مي توان حداکثر از هر 32 عدد Preset يک پاترول ساخت . همچنين نهايتا هشت Patrol در هر دوربين متحرک هايک ويژن قابل تعريف مي باشد .

نکته : پيش از تعريف پاترول و فراخواني پي ريست ها ، مطمئن شويد که Preset  ها به درستي تعريف شده باشند.

  • امکان Pattern چيست ؟

يک Pattern از پشت سر هم قرار گرفتن حالت هاي مختلف دوربين گردان شامل حرکت در سطح افق ، حرکت در سطح عمودي ، زوم بر روي يک نقطه و … ساخته مي شود همچنين در دوربين هاي متحرک هايک ويژن مي توان حداکثر 4 عدد Pattern در دوربين تعريف نمود .

با توجه به مفاهيم مطرح شده بالا و ماموريت دوربين متحرک ، کاربر نصب دوربين مي تواند بر اساس نياز مشتريان و محل نصب دوربين از قابليت هاي Preset ، Pattern و يا Patrol استفاده کند .

براي استعلام   قيمت دوربين مداربسته  مي توانيد به وبسايت شرکت مهرتجارت مراجعه کنيد و از تخفيفهاي ويژه اين شرکت بهره مند شويد.

از دوربين اسپيد دام هايک ويژن در چه پروژه هايي استفاده مي شود ؟

دوربين speed dome يا دوربين گردان ، هميشه جزو اولويت هاي مشتريان بوده است ، اما هنگامي که صحبت از قيمت اين دوربين ها مي شود ، تقريبا همه اين مشتريان عطاي اين دوربين را به  لقاي آن مي بخشند . اما اگر قيمت دوربين متحرک نسبت به نوع ثابت آن ، انقدر گران تر است ، اصلا چرا بايد از اين نوع دوربين در پروژه ها استفاده شود ؟ در اين محتوا برخي از مهمترين کاربرد هاي دوربين اسپيد دام هايک ويژن را معرفي مي کنيم .

 

از دوربين اسپيد دام هايک ويژن (  hikvision  ) در چه پروژه هايي استفاده مي شود ؟


دوربين گردان هايک ويژن ، امکان چرخش در سطح افقي و عمودي را دارد و به علاوه مي تواند بر روي تصوير زوم کند ، لذا شعاع ديد بالايي را پوشش مي دهد و با توجه به محل و ارتفاع نصب مي تواند کاربري هاي متعددي داشته باشد .


همانطور که شايد بدانيد ، دوربين اسپيددام بيشتر جنبه نظارتي دارد و نمي توان به تنهايي از آن دوربين براي حفاظت از يک مکان استفاده کرد ، دليل اين موضوع هم جهت ديد دوربين است ، هنگامي که دوربين متحرک روي يک جهت زوم مي کند ، ساير جهات از ديد دوربين پنهان مي ماند و دقيقا به همين دليل نبايد از دوربين PTZ به تنهايي براي پوشش فضاهاي مهم استفاده کرد .

نصب دوربين مداربسته يکي از کارهاي تخصصي است که نياز به دقت فراوان دارد، براي  دريافت خدمات  نصب دوربين مداربسته  پيشنهاد ما اين است که با شرکت مهر تجارت تماس بگيريد.
بهترين راهکار استفاده از دوربين speed dome در پروژه هايي است که بيشتر نياز به نظارت وجود دارد و کاربر دوربين با زوم روي قسمت هاي دوربين ، اطلاعات مورد نظر را مشاهده مي کند اما در پروژه هايي که با هدف نظارت و تشخيص بيشتر انجام مي شود بهتر است از دوربين هاي اسپيد دام هايک ويژن بهمراه دوربين هاي ثابت ، جهت پوشش بخش هاي مختلف يک مکان مشخص استفاده کنيم .
هايک ويژن به عنوان توليد کننده برتر دوربين مدار بسته در دنيا ، همواره تلاش کرده تا بهترين دوربين هاي مدار بسته دنيا را توليد و به بازار عرضه کند ، از اين رو ده ها مدل دوربين اسپيددام تحت شبکه و HD را مي توان در بين توليدات اين کمپاني مطرح دنيا پيدا کرد ، براي انتخاب مناسب ترين مدل دوربين اسپيد دام ، مي توانيد از مشاوره رايگان کارشناسان شرکت توسعه داده هاي ارتباطي پرشيا سيستم استفاده کنيد . پرشيا سيستم نماينده رسمي محصولات هايک ويژن در ايران افتخار دارد تا سبد کامل محصولات  اين شرکت را در اختيار دارد.

 

 

 

برچسب ها: دوربین,اسپید,دام,هایک,ویژن,,
[ سه شنبه 11 خرداد 1400 ] [ 16:18 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

اگر ماشين در سفر خراب شد چه كار كنيم؟

اگر ماشين در سفر خراب شد چه كار كنيم؟

خرابي خودرو در جاده مشکلي است كه از هميشه بوده بوده و براي خيلي از ما پيش آمده بوده و در جاده هايي كه رفت و آمد مي كنيم گاها شاهد خرابي خودرو ها هستيم. اغلب خودرو هايي كه در جاده ها خراب مي شوند خودرو هاي فرسوده مي باشند كه توانايي چنداني براي مسير هاي طولاني ندارند و در مسير دچار مشکل مي شوند.

مطمئنا تنها راه پيشگيري از خرابي خودرو در جاده اين است كه قبل از اقدام به سفر ماشين را توسط يک متخصص چک كرده و در صورت سالم بودن ماشين سفر را آغاز كنيم تا در حين سفر دچار چنين مشکلاتي نشويم. گاهي با وجود اينكه چک و نظارت بر خودرو قبل از سفر انجام مي شود ولي باز هم در طول مسير سفر اين مشکل بوجود مي آيد، در اين زمان راننده و سر نشينان بايد خونسردي خود را حفظ كرده، به كنار جاده بروند تا خطر يا حادثه اي رخ ندهد.

بعضي مواقع ايراد پيش آمده چندان جدي نيست و خود راننده هم اگر کمي تعميرات بلد باشد، مي تواند مشکل را بر طرف كند و به مسير خود ادامه دهد ولي هميشه هم اينطور نيست و مشکل مي تواند بزرگتر باشد و فقط يک متخصص تعميرات خودرو مي تواند آن را عيب يابي و بر طرف كند. رانندگان بايد هميشه آمادگي هاي لازم را داشته باشند، چون بعضي مواقع علاوه بر خودرو هاي فرسوده، ماشين هاي ظاهرا بدون مشکل هم با اين قضيه مواجه مي شوند.

وقتي خرابي پيش مي آيد راه درست اين است كه ماشين را به كنار جاده هدايت كرد ولي گاها مشکل ماشين تا حدي شديد است كه خودرو در وسط جاده يکدفعه خاموش شده و متوقف مي شود، در صورت بروز چنين مشکلي براي حفظ ايمني، بايد از کسي كمک خواسته تا با هل دادن خودرو به جاي امن از حادثه پيشگيري كرد. بعد از منتقل شدن به کنار جاده سريعا بايد با يک جرثقيل خودروبر تماس گرفت.

علل بعضي خرابي هاي خودرو چيست ؟

بعضي خرابي ها به راحتي و حتي با يک تماس تلفني و پرسش از يک تعمير كار قابل حل مي باشند ولي در مواقعي هم وجود چندين مشکل و خرابي باعث مي شود كه مسئله جدي تر شود و فقط يک تعمير كار حرفه اي از پس مشکل بر بيايد. در اينصورت تماس با امداد خودرو هاي جاده اي كه آماده خدمت رساني در هر نقطه اي مي باشند ضرورت دارد و آن ها سريعا خود را به محل مي رسانند و مشکل خودرو اگر قابل حل و تعمير پذير باشد آن را انجام مي دهند.

گاهي مشکلات و خرابي خودرو در جاده آنچنان پيچيده بوده و نياز به ادوات بيشتري دارد كه امداد خودرو هم نمي تواند تعمير را در همان جاده انجام دهد، در اينصورت با تماس با خودروبر و درخواست كمک از آن ها خودروي شما به محل مورد نظر منتقل مي شو.د و مي توانيد آن را به يک تعميرگاه مجهز برسانيد و مشکل خودرو را رفع نماييد. پس هميشه در مسافرت ها شماره خودروبر پارس ( https://khodrobarpars.ir/ ) را به همراه داشته باشيد در در سريع ترين زمان ممکن خودروي شما را به تعميرگاه موردنظر منتقل کنند.

 

 

برچسب ها: اگر,ماشین,در,سفر,خراب,شد,چه,كار,كنیم؟,
[ دوشنبه 10 خرداد 1400 ] [ 18:19 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

راهنماي خريد جاروبرقي

راهنماي خريد جاروبرقي

اگر قصد خريد جاروبرقي براي منزل خود را داريد و به دنبال بهترين مارک جاروبرقي هستيد و در اينجا به شما کمک خواهيم کرد تا بنا بر نياز و بودجه خود بتوانيد بهترين مدل جاروبرقي را انتخاب کنيد.

m1_nnha.jpg

منبع: عصر ايران

پيش از بررسي اين نکات خالي از لطف نيست که بگوييم بهترين ها هميشه مي توانند در بهترين مارک جاروبرقي نيز خلاصه شود لذا انتخاب برندي درست به شما در داشتن مزيت هاي اصلي از جمله موتور قدرتمند و طول عمر بالا کمک به سزايي مي کند اما دانستن نکات لازم درباره خريد اين کالا قطعاً به انتخاب مدلي مناسب تر و اطمينان درباره مارک اين دستگاه در ميان انواع جاروبرقي گوناگون کمک به سزايي خواهد کرد.

انواع جاروبرقي مخزن دار و کيسه دار

در کل مي توانيم انواع جاروبرقي خانگي را به دو دسته اصلي تقسيم کنيم که در اينجا به طور خلاصه به بررسي آن ها خواهيم پرداخت و در ادامه با بيان مشخصات مهم در هنگام خريد جاروبرقي مناسب همراهتان خواهيم بود.

جاروبرقي کيسه دار: در اين مدل از جاروبرقي همان‌طور که از اسمش نيز پيداست، گرد و غبار و آشغال‌ها در کيسه يا پاکتي که در دستگاه طراحي شده است جمع مي گردد. جنس کيسه ها مي تواند کاغذي، پارچه و يا پليمر باشد از سايز يا اندازه کوچک تا بزرگ مي باشد که به دو صورت دائمي يا يک بار مصرف هستند. لازم به ذکر است که امروزه به دليل موارد بهداشتي و پاکيزگي شما شاهد کيسه ها يا پاکت هاي يک‌بار مصرف در برندهاي معتبر هستيد و اين دسته از محصول در هنگام خريد جاروبرقي عمدتاً موردتوجه تعداد بيشتري از افراد است چراکه هم تعدد مدل بيشتري دارد و هم از جهت سلامت و بهداشت آسان‌تر مي باشد.

 

جاروبرقي بدون کيسه: جاروبرقي بدون کيسه يا مخزن دار همان‌طور که از نامش پيداست داراي به جاي کيسه داراي محفظه اي براي جمع آوري زباله مي باشد به طوري شما مي توانيد پس از پر شدن مخزن دستگاه آن را خالي کنيد و مجدداً در سر جايش بگذاريد در همين جا بايد به اين نکته اشاره کنيم که در هنگام انتخاب و خريد جاروبرقي مدل هاي بدون کيسه به سراغ مارک هاي متفرقه نرويد چراکه به دليل نوع عملکرد مي تواند خروجي گرد و غبار بيشتري در محيط به نسبت جاروبرقي کيسه اي داشته باشد و همين امر به شدت مي تواند براي ريه هاي شما آزاردهنده باشد.

نگاهي عميق در هنگام خريد جاروبرقي

قدرت موتور: يکي از مهم ترين موادي که بسياري از افراد در هنگام خريد جاروبرقي بدان توجه مي کنند وات دستگاه است چراکه تصور مي کنند اين وات تعيين کننده ميزان کشش است اما لازم است اين نکته را بدانيد که مي تواند دو جاروبرقي با وات يکسان، مشکي کاملاً متفاوت داشته باشد و در حقيقت نمي توان توان مصرفي را به تنهايي مبنايي از انتخاب قرار دهيد چراکه ميزان مکش در هر جاروبرقي به نوع موتور، خرطومي، نوع عايق و لوله تلسکوپي وابسته خواهد بود و شايد بدون لوله تلسکوپي و در آوردن خرطومي از دستگاه شما کششي بسيار متفاوت را در اختيار داشته باشيد لذا توجه به اين نکته مهم را فراموش نکنيد.

نوع موتور: تکنولوژي هاي گوناگوني مي تواند در جاروهاي برقي وجود داشته باشد که براي مثال مي توانيم به معروف ترين آن ها يعني موتور کمپرسور و HiSpin اشاره کنيم که در دسته بهترين ها محسوب مي گردد. موتور Compressor با داشتن تيغه هاي ايروديناميکي و جريان کاليبره شده داراي مکش بالا و سطح مصرف انرژي پاييني است لذا اگر مي خواهيد خريد جاروبرقي را براي متراژهاي بزرگ انجام دهيد مي توانيم به طور قطع خريد مدل کمپرسور را به شما پيشنهاد دهيم چراکه علاوه بر مکش بسيار بالا در متراژ زياد داغ هم نمي کند و مي تواند براي ساعات بالايي بدون فشار به دستگاه کار کند. به ياد داشته باشيد قدرت موتور در جاروبرقي کمپرسور کاملاً متفاوت از موتورهاي ديگر است تا جايي که نمي توان به عنوان مثال 800 وات کمپرسور را به راحتي تا دو برابر قدرت با جاروبرقي هاي موتور معمولي مقايسه کرد.

در مورد نوع موتور در هنگام خريد جاروبرقي نيز بايد به اين نکته توجه کنيد که افت کيفيت، مکش و قدرت در برندهاي متفرقه مي تواند کاملاً محسوس باشد لذا در هنگام خريد جاروبرقي بهتر است به اين موردتوجه کنيد که پول برندي را بدهيد که ارزش هزينه کردن داشته باشد و به زبان خودماني براي انتخاب اين دستگاه، حتي اگر مدل ارزاني از مارک معتبر را بخريد بهتر از انتخاب مدل بالاي يک مارک متفرقه است.

 

لوله تلسکوپي: دسته يا لوله تلسکوپي يکي ديگر از موارد مهم در هنگام خريد جاروبرقي است چراکه لوله ها در مدل هاي متنوع ممکن است قابليت تنظيم ارتفاع داشته باشند يا خير و همين تنظيم ارتفاع مي تواند به شما کمک کند تا کاملاً بر مبناي قد خود دسته را تنظيم کنيد تا بدون فشار به ستون فقرات، مچ و کتف خود کار جاروکشي را انجام دهيد.

لوله خرطومي: به طور واضح بگوييم که لوله ها اصولاً يا از جنس پلاستيک و يا کنف هستند و هريک از اين جنس ها در مارک هاي گوناگون مي تواند باکيفيتي متفاوت وارد بازار شود اما در حالت کلي بايد بگوييم که کنف در صورت اينکه در مارک خوبي از باشد مي تواند به مراتب طول عمر بالاتري داشته باشد چراکه خرطومي هاي پلاستيکي ممکن است براثر کشش و به مرور زمان پاره شود اما مدل هاي کنفي طول عمر بيشتري خواهند داشت و به راحتي پاره نمي شود. لازم به کر است که به صورت استاندارد لوله ها براي عدم کم شدن مکش 2 متر مي باشند.

نوع اتصال خرطومي به بدنه: در هنگام خريد جاروبرقي فراموش نکنيد که خرطومي ها به بدنه دستگاه بايد به شکلي اتصال يابند تا 360 درجه قابل چرخش باشد چراکه در غير اين صورت کار جاروکشي سخت خواهد شد و مهم ترين مسئله اين است که در مارک مناسب، به طور دقيق وکيوم و سفت باشد تا تأثيري روي مکش دستگاه نگذارد.

پارويي جاروبرقي: يکي ديگر از موارد مهم در هنگام خريد جاروبرقي، پارويي دستگاه و نوع طراحي آن است، يک پارويي خوب مي تواند به نوبه خود سهم به سزايي در مکش و جمع آوري کثيفي ها داشته باشد و علاوه بر اين مورد يک پارويي مناسب بسيار روان بر روي سطوح حرکت خواهد کرد و همين امر از فشار آمدن به مچ، کتف و کمر شما جلوگيري خواهد کرد پس به منظور داشتن کيفيت بيشتر در جاروکشي و سهولت آن به داشتن پارويي مناسب در جاروبرقي خود توجه فرماييد.

فيلتر هپا: احتمالاً نام فيلتر معروف HEPA به گوشتان خورده است، اين فيلتر که به خصوص در برندهاي معتبر استفاده مي شود داراي اهميت بالايي هستند. در هنگام جاروکشي گرد و غبار خروجي از دستگاه در هوا مخصوصاً نور آفتاب قابل‌رؤيت است و همين مورد به مرور زمان آلرژي هاي گوناگون در افرا ايجاد خواهد کرد که اين مورد به لطف تکنولوژي جديد فيلتر قابل شستشوي هپا تا 99.99 درصد کاهش پيدا کرده و درواقع بسيار مهم مخصوصاً براي افراد حساس به خصوص آلرژي تنفسي مي باشد.

نوع طراحي و Air bumper: نوع طراحي بدنه از جمله ضد خش بودن از مواردي است که در برخي از مدل هاي تاپ برند وجود دارد و اما در کنار اين قابليت گارد محافظتي در برندهاي خوب تا ميزان قابل توجهي سلامت دستگاه و حتي وسايل داخل منزل را تضمين خواهد کرد که مي تواند موردي قابل توجه در هنگام خريد جاروبرقي به شمار برود. حتماً برايتان پيش آمده که در هنگام جارو کردن منزل جاروبرقي به وسايل و يا ديوار خانه برخورد کند که اين مورد هم به جاروي شما و هم وسايل موجود در منزل آسيب مي رساند اما وجود گارد محافظتي د ر برخي از انواع جاروبرقي باعث مي شود که به دليل جنس نرم تر از اين صدمه جلوگيري کند.

اين دسته از موارد در کنار چرخ هاي مناسب در زير جارو، لوازم جاني همراه همچون سري هاي مختلف برايي جاروکشي آسان درزها و مبل ها مي تواند از اهميت ويژه اي برخوردار باشد و در هنگام خريد مورد توجه شما قرار گيرد. حال که اين نکات را مطالعه نموديد پس مس توانيد با اطلاعاتي کامل تر مدل و حتي مارک جاروبرقي خود را انتخاب کنيد اما درنهايت بايد تأکيد کنيم که حتماً خريد جاروبرقي خود را از يک فروشگاه معتبر و مارکي مناسب تهيه فرماييد که خود مي توان تا جاي زيادي بر انتخاب، خريد و حتي قيمتي مناسب تر اهميت داشته باشد.

 

برچسب ها: راهنمای,خرید,جاروبرقی,
[ پنجشنبه 6 خرداد 1400 ] [ 20:43 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

ماژول هاي تشخيص چهره و دوربين مدار بسته حرارتي جديد هايک ويژن

ماژول هاي تشخيص چهره و دوربين مدار بسته حرارتي جديد هايک ويژن

 

دوربين مدار بسته حرارتي هايک ويژن توانست جايزه ESX 2018 را به خود اختصاص دهد ، دوربين حرارتي تحت شبکه هايک ويژن يک دوربين مخصوص پوشش فضاي حفاظت پيراموني با امکان آناليز هوشمند تصوير مي باشد ، رزولوشن دوربين ??? در ??? مي باشد علاوه بر دوربين حرارتي، يک دوربين دو مگا پيکسل با سنسور cmos و قابليت DarkFighter نيز در کنار اين دوربين حرارتي تعبيه شده است.

موسسه نوآوري ESX با انتخاب فناوري هاي تاثير گذار و پيشگامانه در حوزه ايمني و صنعت امنيت هر ساله محصولاتي را به عنوان محصول برتر معرفي مي کند که امسال دوربين حرارتي هايک ويژن توانست اين جايزه را به خود اختصاص دهد. دوربين مدار بسته DS-2TD2616-7/10 هايک ويژن معمولا براي حفاظت پيراموني استفاده مي شود و آناليز هوشمند و رزولوشن اين دوربين از ويژگي هاي اين دوربين برنده است. دوربين حرارتي هايک ويژن با دو نوع لنز ? يا ?? ميليمتر توسط هايک ويژن ارائه شده است.

همانگونه که گفته شد، علاوه بر دوربين مداربسته حرارتي يک دوربين دو مگا پيکسل نيز با سنسور CMOS  و تکنولوژي DarkFighter براي پوشش بهتر در کنار اين دوربين حرارتي تعبيه شده است که از اين دوربين يک برنده ساخته است. بنا به نظر هايک ويژن ، اين دوربين در نور ????? لوکس، تصوير رنگي ارائه مي دهد، برخي از ويژگي هاي اين دوربين عبارتند از فيلتر کردن آلارم هاي اشتباه ، قيمت مقرون به صرفه، امکان تشخيص نفوذ ، حفاظت پيراموني مناسب و مواردي از اين دست مي باشند.

تکنولوژي به کار رفته در اين دوربين به صورت تلفيقي از دو نوع سياه و سفيد دوربين حرارتي و تصوير رنگي دوربين IP مي باشد ، نمايش چند تصوير با يکديگر، تغيير تصاوير و سهولت استفاده از دوربين از ديگر مزاياي اين دوربين حرارتي هايک ويژن به حساب مي آيد.

جفري او به عنوان مدير عامل هايک ويژن ايالات متحده و کانادا  گفت : بررسي و انتخاب شدن ما توسط تيم داوران ESX  از افتخارات ما به حساب مي آيد، ما افتخار مي کنيم که اين دوربين ترکيبي را براي مشتريان خود ارائه کرده ايم تا نياز هاي آنها را به بهترين نحو پاسخگو باشيم. در واقع اين دوربين هايک ويژن يک راه حل مناسب براي مقابله با جرم و جنايت و تروريسم و همچنين حفاظت از مردم در جوامع به حساب مي آيد.

ماژول هاي تشخيص چهره جديد هايک ويژن بر پايه هوش مصنوعي

 

هايک ويژن به عنوان يکي از رهبران صنعت دوربين مدار بسته با معرفي ماژول  هاي جديد تشخيص چهره خود توانست بار ديگر مشتريان را تحت تاثير قرار دهد. اين ماژول ها با استفاده از الگوريتم هاي هوش مصنوعي مي تواند چهره افراد را شناسايي کرده و سپس اجازه تردد آنها به قسمت هاي مختلف ساختمان يا شبيه به آن را بدهد.

سه ماژول جديد هايک ويژن چهره افراد را با استفاده از AI شناسايي و تشخيص مي دهد و کاربران مي توانند با کمک آنها سناريو هاي متعددي را اجرا کنند ، اين ماژول ها عبارتند از :

  • ماژول تشخيص چهره ديواري هايک ويژن مدل DS-K1T604MF و DS-K1T606MF
  • ماژول پايه و تشخيص چهره ديواري هايک ويژن مدل DS-K1T605MF
  • ماژول تشخيص چهره ترکيبي براي استفاده در تجهيزات کنترل تردد مدل DS-K5603-Z

تمامي ماژول هاي جديد هايک ويژن به سادگي نصب و راه اندازي مي شوند از ماژول ديواري براي نصب در قسمت درب ورودي ساختمان هاي مختلف استفاده مي شود . ماژول پايه و ديواري براي نصب در حالت عمودي ( روي ستون يا روي ميز و مواردي شبيه به آن ) طراحي شده است. از ماژول متحرک نيز براي نصب در موقعيت هايي که افراد مختلف در جهت هاي مختلفي از جلوي ماژول عبور مي کنند استفاده مي شود.

بيشتر بخوانيد : خدمات  نصب دوربين مداربسته

سيستم ضبط هايک ويژن شامل NVR هوشمند اين شرکت امکان ضبط تصوير و تعريف سناريو هاي مختلف را با استفاده از اين ماژول هاي تشخيص چهره براي مشتريان فراهم مي کند. ماژول هاي تشخيص چهره هايک ويژن به صورت ?:? يا ?:N ارائه شده است يعني از طريق راه هاي متعددي مي توان اين ماژول را به محصولات تصوير برداري هايک ويژن اضافه نمود.

تشخيص چهره فوري با دقت بالا

تشخيص چهره افراد توسط اين ماژول هاي جديد هايک ويژن با دقت بالاي 99% و در زمان بسيار کوتاهي انجام مي شود . کاربر اتاق کنترل مي تواند به سادگي هر تصوير چهره اي را تشخيص داده يا در زماني کمتر از نيم ثانيه با تطبيق خودکار سيستم ، فرد مورد نظر را شناسايي نمايد. در موقعيت هاي شلوغ هر ماژول هايک ويزن توان شناسايي 40 نفر در دقيقه را به مشتريان ارائه مي دهد.

مطالعه بيشتر:  تي وي تي

از ماژول هاي تشخيص چهره هايک ويژن مي توان به منظور پوشش بسياري از نياز هاي حفاظتي استفاده کرد. انتخاب چندين حالت براي تاييد دسترسي شامل تشخيص توسط چهره فرد ، کشيدن کارت ، مقايسه تصوير و حالت هاي سفارشي ديگر که هر کدام با توجه به نياز مشتريان مي تواند توسط اپراتور انتخاب شود. از اين ويژگي کاربردي هايک ويژن مي توان در ساختمان هاي مسکوني و تجاري ، ادارات دولتي ، کسب و کارهاي کوچک يا بزرگ ، کارخانجات و مواردي مانند اين استفاده نمود.

 

 

برچسب ها: ماژول,های,تشخیص,چهره,و,دوربین,مدار,بسته,حرارتی,جدید,هایک,ویژن,,
[ پنجشنبه 30 ارديبهشت 1400 ] [ 7:52 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

اخذ گواهينامه ” Common Criteria ” براي هايک ويژن

اخذ گواهينامه ” Common Criteria ” براي هايک ويژن

دوربين هاي سري DS-2CD3 و DS-2CD5 کمپاني هايک ويژن گواهينامه ” CommonCriteria ” را دريافت کردند .
اين گواهينامه معيار هاي امنيت اطلاعات و تصاوير را ارزيابي و بررسي مي کند
( به اختصار به CC يا CommonCriteria معروف است) ، کمپاني هايک ويژن ( Hikvision ) با دريافت اين گواهينامه به مشتريان خود در سراسر دنيا يک
پيام مهم مخابره کرد و آن ، ميزان اطمينان و امنيت سايبري محصولات نظارت تصويري اين شرکت است .

گواهينامه هايک ويژن

نمايندگي هايک ويژن موفق به اخذ گواهينامه ” Common Criteria ” شد !

اين استاندارد يکي از مهمترين استاندارد هاي شناخته شده زير مجموعه استاندارد ISO/IEC15408 است که در زمينه امنيت فناوري اطلاعات کار مي کند .
استاندارد CC به طور عمده جهت ارزيابي ميزان امنيت ديتا و قابل اطمينان بودن محصولات يا راهکار هاي انتقال اطلاعات ( تصوير و صوت دوربين مداربسته )
فعاليت مي کند همچنين حفاظت از اطلاعات خصوصي افراد نيز از عمده مواردي است که در اين گواهينامه ، ارزيابي مي شود .
صد ها سازمان دولتي و خصوصي مهم و تاثير گذار از بيش از 28 کشور ، اين استاندارد را قبول دارند . از جمله مهمترين اين نهاد ها
مي توان به سازمان اطلاعات امنيت ملي و وزارت دفاع ايالات متحده آمريکا اشاره نمود .

دکتروانگ بين (Wang Bin ) مدير بخش امنيت شبکه و امنيت اطلاعات شرکت هايک ويژن در اين زمينه گفت :
همزمان با پيشرفت و هوشمند شدن شبکه هاي کامپيوتري ، صنعت امنيت ونظارت تصويري با فرصت هاي بي نظيري براي توسعه روبرو شده است ،
اما در اين مسيرچالش هاي امنيتي متعددي نيز وجود دارند .
شرکت هايک ويژن همواره به مشتريان خودمتعهد است تا محصولات با کيفيت تر را در کنار
رعايت اصول ايمني و به مراه نو آوريهاي روز دنيا توليد و روانه بازار کند .

هايک ويژن تنها در يک بخش از تلاش خود ، براي دريافت گواهينامه Common Criteria ، تست هاي امنيت اطلاعات موسسه مشهور برايت سايت (Brightsight ) را با نمره بالايي پاس کرد ،
موسسه Brightsight يکي از مشهور ترين موسسه ها در حوزه بررسي ميزان امنيت اطلاعات وامنيت شبکه ، در حوزه استاندارد شناخته مي شود .

بيشتر بخوانيد: دوربين مداربسته تي وي تي

کمپاني هايک ويژن به انجمن ارائه خدمات امنيتي و پشتيباني از پروژه پيوست

ارائه خدمات امنيتي هايک ويژن

شرکت هايک ويژن به عنوان پيشرو در ارائه راهکار ها و تجهيزات نظارت تصويري در دنيا ، به عنوان نخستين عضو به انجمن ارائه خدمات امنيتي و پاسخگويي ( FIRST ) پيوست . تيم خدمات و پشتيباني قدرتمند هايک ويژن ( HSRC ) به عنوان نماينده کمپاني در اين انجمن ، فعاليت خواهد کرد .

 

انجمن FIRST مخفف واژه لاتين Forum of Incident Response and Security Teams  است ، اين انجمن يک مجموعه بين المللي از شرکت هاي مختلف است که با استفاده از تيم هاي متنوع ، سطح امنيت تجهيزات کامپيوتري را تامين و با ارائه راه حل هاي پيشگيرانه ، راه را براي نفوذ افراد سود جو مي بندند . عضويت هايک ويژن در اين انجمن ، به منظور تقويت تلاش هاي اين توليد کننده مطرح در زمينه حل مشکل مشتريان خود به بهترين نحو ممکن مي باشد . اين عضويت باعث مي شود تا مرکز خدمات هايک ويژن (Hikvision Security Response Center ) از تجربيات بيش از 400 تيم از 90 کشور دنيا استفاده کرده و با آنها همکاري مشترک داشته باشد . اعضاي FIRST از شرکت هاي معتبري مانند IBM ، Intel ، CISCO ، مايکروسافت و بسياري از کمپاني هاي معتبر ديگر مي باشد .

دکتر وانگ بين مدير لابراتوار بين المللي امنيت اطلاعات شبکه هايک ويژن در اين زمينه گفت : کمپاني هايک ويژن مفتخر است تا با تلاش زياد براي ارتقاي امنيت اطلاعات و امنيت سايبري به اين انجمن بزرگ بپيوندد ، مهارت و تجربه ما جهت ترويج يک محيط امن تر و ايمن تر براي مشتريان ما در سر تا سر جهان در اين همکاري چند جانبه بيش از پيش افزايش خواهد يافت . خدمات نصب دوربين مداربسته و ارائه راهکارهاي نظارت تصوير در دستور کار ماست. ما در هايک ويژن متعهد هستيم تا ارائه خدمت به مشتريان خود در همه نقاط جهان را روز به روز بهبود ببخشيم تا کاربران با استفاده از تجهيزات مدار بسته هايک ويژن ، جهاني امن تر داشته باشند . شرکت هايک ويژن امنيت سايبري در محصولات خود را به طور جدي در دستور کار قرار داده است و تمامي قوانين و مقررات موجود در اين زمينه را رعايت مي کند .

 

 

برچسب ها: اخذ,گواهینامه,,Common,Criteria,,برای,هایک,ویژن,,
[ پنجشنبه 30 ارديبهشت 1400 ] [ 7:27 ] [ کاووسی فر ]
[ ]